Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Ф

Флеш

Гостин
Буквално филмов е глуп и тапа . Да ставеа припадник на Дуи,боље прича ќе беше.Едноставно самиот ќе си маваше шамари предаторот и да си стаеше ќече и пишеше Учка,ќе преживееше барем .Не овака самиот си ја упука иглата у глаа без маската :LOL:

Премногу форс


FB_IMG_1660163355930.jpg
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.432
Поени од реакции
19.619
Драа

Летиф си два комарца,фино време,приквечер,глеаф ме мене куде си зиам ваздух на прозор.
Еј ене крводарител,ајмооо!

Кој викаше дека крвни групе постоиф за да комарци дегустираф разни фкусови.

Не озбиљно,овој лето наише.Покољ.
Прска ли бе некој протиф њима, по фацу да ги се испонапрскам.Куде е онј авион од прву сфетску, да брмчи у пет сабајле?

Али кое прајслез чустфо, кд ке га шибнеш сс крпу или мајцу, па он се превртуе повреден по ламинат.Е туј наступам ја сс мој гестапо приступ.
Мучење до смрт.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.271
Поени од реакции
22.546
Драга,

предпоставував дека ова не е случајно и дека има позади ова некоја теорија на заговор за полесна и побрза бугаризација на Македонците. Чим работава стигнала до тука не е на арно.
aaaa.png
 
Член од
7 декември 2021
Мислења
1.141
Поени од реакции
5.689
britkaSablja33 - не се прослави баш многу!
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.128
Поени од реакции
10.473
Нема ништо поубаво од деновите кога си психички преморен, доаѓаш дома, легнуваш во кревет, чаша вино покрај тебе и го пушташ ова на слушалки:




Вистинска рехабилитација ❤
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.628
Поени од реакции
81.515
Кајги, од небитни факти во животот, еве сега дознав дека најдобар играч на ФИФА 2003 (онаа со Гигс, Давидс и Карлос на постерот) е Матео Бриги од Парма со 97 рејтинг.



Да, да...Матео Бриги :popce:
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.228
Поени од реакции
6.709
К.

Паднат сум психички периодов, мразам лето, никогаш со екипа не сме договориле одмор, проблеми на работа, заглавив у toxic relationship итн. Безвеза, минорни проблеми што се решаваат за 5 минути. Даваш отказ на работа, ставаш крај на врска и крај, ама зошто да биде едноставно кога може да биде комплицирано нели?
Периодов со екипава играме фудбал на школско игралиште, земаме термин итн. Деновиве околу игралиштето се собираат деца(оно деца, 30+ се), од кој што едното е со Аутизам, второто е со Даунов Синдром, третото не знам што беше. Газдата на игралиштето му дава да играат меѓу себе, има вработено човек што ги тренира да играат фудбал(во рамките на нивните можности, нели.)
Дечките не се со тешка дијагноза, далеку од тоа,мирни се ептен, насмеани цело време, си пуштаат музика од телефон додека ние играме, си се шегуваат меѓу себе, дел од екипава кај мене што е ги знае од пред тоа па и тие му се убацуваат со шали, па денес при крај на термин кога се тепавме кој да седне прв дека сите сме веќе волови без кондиција, му рековме на едното дете да влезе да поигра малце со нас. На радоста и немаше крај буквално, истрча 3-4 минути, даде гол, се стопи од среќа буквално...
И онака, ги гледаш како се радуваат, играат и наеднаш моите проблеми и сите причини за мојата нервоза, несреќа итн станаа минорни,непостоечки..
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.648
Поени од реакции
13.112
Ужасно го мразам ghosting третманот било да е во пријателска или зачеток на љубовна врска. Го сметам за најдолен „педерски“ чин, а ликовите за најголеми слабаци, без муда да се соочат со проблемите, ако навистина ги согледуваат.
Никад нема да ми биде јасен ставот ако со некој лик сум имал долгогодишно пријателство кое сочинувало подеми и падови, некогаш интересите нѝ се разидувале, некогаш не сме комуницирале онака како што пред неколку години на дневна база сме имале муабет за се и сешто. Во ред е дистанцирањето, тоа е дел на созревањето на секоја врска (било пријателска или љубовна), но не е во ред кога едниот ради икс други причини пробува да си го пополнува времето и да го искористува туѓото време кое другиот несебично му го дал за да во одреден момент кога личните проблеми ќе си ги реши, веднаш постанува истиот тој ладнокрвен странец. Посебно кога другиот ради сентимент, повторното пронаоѓање на заеднички јазик и вложување на емоции и пак ќе се повторам - време, пробува да ја зачува врската. Затоа оттука и премисата на Roger Ailes - "I only understand friendship, or scorched earth", ја има точната поента. И помило ми е ако некогаш сум изгубил пријатели/раскинал врски со кавги и лоши зборови него ли добиениот ghosting третман каде на крај краева никад не знаеш на што си. И секогаш кога патиштата пак ќе се вкрстат се создава поголемо чувство на awkardness него ли со пресечната врвца.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom