Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.555
Поени од реакции
8.382
Колку ли немате попаметна работа....ај по некад, ама 24/7 :confused:
 

Лаик

Романтичар
Член од
4 август 2018
Мислења
1.387
Поени од реакции
3.078
Сликата од профилната на фб увек ја заклучувам кога ја менувам(ја ставам на-само јас) пошто не сум стока изложена на пазар и мојата вредност/карактер/личност да се цени според лајковите од/на истата...:coffee:
 

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.572
Поени од реакции
5.976
Поганите не, досадата, да.
Со прозевање се одјавувам, а ни во темине за Архитектура, напишани со перфектност на Австралиска блогерка (и та платинум плава :pos::LOL:) не сум така дежурен, дејм ит. Знам дека форумскиов живот не ми нуди таков трил ко вистинскиот, ама пак, беше и позабавно. Ор ај тхоут ит вулд би.

Никош не сум ги фетишитал плавушите до овај степен колку сега, овае новаера замене.
Писатело на Игра на Тронови вода да ми носи.
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.040
Поени од реакции
10.249
Цела недела под прозор на работа две мали маченца ми мјаукаат. Купив шишенце за да ги нахранам. Едвај успеав да ги вдомам, мислам камен од срце ми падна.
Не разбирам како може некој да биде толку бездушен и да остави тукушто родени мачиња во контејнер. Па валда сами не се нашле таму?!

За жал ова не е прв ваков случај, секојдневно сме сведоци не само на мачки, туку и кучиња кои се оставени на улица, по нивното раѓање. Или ќе го пораснат животинчето, ќе го почуваат додека е малечко и интересно, додека нема многу трошоци, и после оп или го продаваат или го оставаат на улица.

Животното треба да се сака исто ко човечко суштество. Значи прво треба да си свесен дека е обврска и тоа обврска до крајот на животот на животното, а потоа трошок и дека бара многу внимание и посветеност (но за возврат љубовта која ја добиваш е непроценлива и е една од најчиститие варијанти на љубов кои може да се искусат). А ако веќе си одлучил дека си спремен да го одгледуваш, нема простор за повлекување назад. Миленикот е исто ко дете, ко уште еден член од фамилија.

Состојбата со бездомните животни не е по вина на животните, туку исклучиво по вина на неодговорни луѓе, кои ги оставаат на улица како мали или не ги стерилизираат. Учете си ги децата да ги сакаат животните. Животот ќе биде многу подобар за сите нас.
 
Член од
8 мај 2022
Мислења
551
Поени од реакции
1.617
ДК,

Официјално ја симнувам @Aceso од листата на луѓе кои заслужуваат шиканирање на Кајгана. Секој оној кој ќе помогне на животинче не заслужува да биде шиканиран на било кој начин, колку да е напорен од време на време.
 

Лаик

Романтичар
Член од
4 август 2018
Мислења
1.387
Поени од реакции
3.078
Саша лисен ту ми вери керфули ај шал сеј дис онли уанс...На мене не можеш да примениш политика на тажни емотикони затоа што не ме боли паја ПАТАК у вези тоа и почнуеш да се заебу...Уствари ти си се заебал од кога си почнал да навијаш за партизан,само никој не ти кажал до сега него ја као пријател ти ги отварам очите а овие што ти се као френдови те оставаат на левелот-заебан без да ти пружат рака и извадат од шидот..Е сега додека читаш си викав овој е (циган-sвездаш гарант) и ќе бидеш "делимично" во право зашо ја пратев фудбал додека Sвезда не освои се што и беше на патот и кога стана шампион више немаше потреба да продужам да ги пратам пошо тоа ти е исто ко Милош Обилиќ,иде да го килне Мурат и да се чува да остане жив и да дочека старост и пензија...абе си дошол до целта,ја извршуваш и идеш во легенди и тоа е тоа...

п.с.Секоја сличност со некој член од форумот е неНАмерна...:coffee:
 

*Slash*

Comfortably Numb
Член од
31 јули 2008
Мислења
758
Поени од реакции
1.207

Поради внатрешните борби, недостаток на спомени, сфаќањето зошто некои работи нема никогаш да се променат и.. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom