Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
15 јуни 2020
Мислења
240
Поени од реакции
905
Масло нема ни за лек... 45 продавници ги претерав денеска и никој нема масло. Најверојатно го кријат по магацини за кога ќе биде 200 денари да го продаваат... Аир да не видите, племето да ви го ебавам. Па после се осмелуваат да прашуваат млади луѓе оти ја напуштале државата, дегенерици.
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.792
Поени од реакции
29.260
,,,drk,,,oriz pa oriz,,,e aj posle i so slika,,,i ne ,,,ne mora orizot so zejtin,,,a dronovite si se prikazna sami za sebe,,,
 
D

dobramuzika

Гостин
Да бев албанец од околните велешки села животот ќе беше многу полесен, ќе си доаѓав преку еден ден во Велес кај пазариштето во тоа кафанчето каде што се собираат само албанци, ќе си пиев фанта и ќе си свиркав.
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.668
Поени од реакции
4.769
Замисли ја темава каде ги читаш само добрамузика и трљамкуровогаштитевизантиски - Доктор Џекил и Мистер Хајд има гомна да јадат за тој дуел на спам муабети шо се дешава тука со месеци.
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.430
Поени од реакции
19.603
Драа

Пратење мода ти е устфари едн се испосере сс нешто, сфи се измачкаф по њега.Што кур мора да се дешава нешто како сфи да су униформу.Најново, фармарке или панталоне у чарапе.Сељачишта селски.Ви немате сфое ја.Абе ке си носу што сакам и кд посакам.Ке си изграду сфој стил и ке си га мењам ако сакам. А не копи пејст.
Поготово овај нова мода,хипстерско елџибитиефска.Тинејџери су ни крш,стил,култура и стравопочит нула.
Како ги соблачаф тија тесни фармарке бе, мачкаф се сс зејтин.Алооо ако ве грабнеф тетке за тј зејтин : D
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.486
Поени од реакции
16.130
Драга

Не сум уште видел некој да носи фармерки или панталони во чорапи, бар од младите. Единствените луѓе кои сум ги видел таков аутфит да носат се „браќата“ кога играа фудбал.
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
990
Поени од реакции
3.953
Драга

Моментално добивам неизмерна желба да ги удирам во глава јако и прецизно ликовите како:

#пУнГаС
нЕ Би рЕкО дА ДиВЉаМ нЕгО дА ВоЗиМ дИНаМиЧнО мОЖдА
АкО мЕ уБиЈе БрЗинА НеМОјТе ПлАкАтИ јЕр сАм сЕ јА сМЕЈаО


А што се однесува до Сандеј Муд, па вика:

КАД ВОЛИМ ЈА ВОЛИМ ЗБОГ ЉУБАВИ ЖИВИИИМ И БЕЗ ЦЕЛОГ СВЕТА МОГУ ДА ПРЕЖИВИМ
ЗА ТЕБЕ СЕ БОРИМ АЛ' НЕ ИЗ ИНАТАА, С' ТОБОМ И ДО ПАКЛА, ТУ СЕ НЕ ПОМАК'О !


 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.622
Поени од реакции
81.404
Строго се играше на последна клупа, најчесто на шести и седми час. Понекогаш беше добра и за расонување на први и втори час.

IMG_20220410_183701.jpg
 

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.601
Поени од реакции
6.022
Се будам после вртоглава журка, фала богу времето не е толку топло инаку можи и в поле че се разбудевме. Туку фактот дека и после таква ноќ се будам со идеја да одам на изложба на слики од Синди Кравфорд - ептен лавица од американска убавица во Берлин - зборува волумени за мене, хехе.
Сликана е од Патрик Де Маршлиер, тоа не се пропушта.

Она што малкумина го знаат за главната улога на 90ти, е дека ко била средно школо (ах тоа средно школо) неколку девојки се подбивале со неа, и правеле булинг. Оделе до крајности, онака амерички. Еден ден добила повик од конфекциска фирма од нивното мало гратче во средна америка за да им биди модел за градник. И ветиле дека нема да и се гледа лицето. Таа се дотерала, навиткала коса, отишла.
За таму да ја пречекаат со став дека тие не се јавиле никому и дека не им треба модел.
Кога излегла надвор, девојките ја чекале и се газеле од смеа. Таа си отишла дома со солзи.

Синди има IQ 178 - натпросечна интелигенција и студирала хемиски инженеринг.
На 4 годишнина од Матура, се вратила во своето мало градче. Со себе носела 10 магазини од Вог - it's а story about winning at life. :pivo2:


 
Последно уредено:

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.258
Поени од реакции
3.608
ДК, го гледав видеото од тепањето на Тот... Пошто смртна казна не било хумано што велиш за градење на Голи Оток на пример на Змиски Остров, онака цел остров со ѕид околу 5-10 метри и фрлање на затворениците преку него, нема потреба од врата... ако преживеат внатре сами со себе и природата 20-30 години нека се јават да им пушти некој јаже да се качат да излезат па ако препливаат до обала слободни се...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom