Драга Кајгана (виртуелен дневник)

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Учам курс онлајн нормално од торент Cyber security, три дела досега уште еден има практичен на крај End point protection дел, и ова интернетов од заебанција ми премина во параноја :icon_lol:.
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
990
Поени од реакции
3.949
На листата на најарнаутски работи - пиштолот за фрлање пари цврсто го држи врвот и не планира да го пушти во догледно време

Легендата вика дека ако немаш таков пиштол не те признаваат за шкип и родителите се откажуваат од тебе
 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.825
Поени од реакции
5.934
Драга,

Многу ме револтира фактот дека има луѓе кои ја користат твојата хуманост за сопствено богатење.
Имено, поклонивме стар мебел на луѓе кои наводно ни кажаа дека им е повеќе од потребен, наместо да го продадеме, за потоа истите тие луѓе да го продадат на други и да земат профит.
Повеќе никогаш ништо нема да донираме, бар не додека добро не ги знаеме луѓето на кои им треба помош.
Премногу превари, премногу.
 
Член од
16 декември 2021
Мислења
478
Поени од реакции
1.012
Денес сум добро расположен па да ве почастам нешто убаво. 20 години ја немав слушнато песнава, не знам од каде ми налета.

 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.050
Поени од реакции
12.936
Форумов е станат чуден веќе подолго време. Настрана тоа што е паднат бројот на квалитетни мислења/дискусии и тоа што некој препознатливи ликови кои го изградиле форумов да е ова што е денес веќе не се активни, а нивни замени нема, туку некако веќе не се знае кој пие а кој плаќа тука. Секој со секого се препукува за скроз небитни работи, не се ни троши енергија да се зборува нешто поврзано со отворената тема, туку секоја ситуација се користи за лични прекупувања. Не зборувам да кажеш еднаш некоја постапка погрешна што смета, туку оф-топик мислења во континуитет. И толку се мнозинсто овие луѓе што веќе не ни доаѓаат до израз квалитетните мислења на темата, а порано балансот беше обратен и лесно некако можеше да се игнорира и регулира целото тоа однесување. Памтам еднаш пред многу години имав пишано мислење на онаа темата за паранормални случки, мислење што е 100% вистина од а до ш, тие што ме знаат лично знаат дека до толку сум искрен и кога треба и кога не треба да сум, што ако треба за сикрет санта да правам изненадуање, а личноста што треба да сум и санта ме праша “кој ти се падна“, јас ќе речам "ти", од што не можам да лажам. Ако ме праша просјак за пари и не сакам да дадам од Х причини, ќе кажам “не може“, а не “немам“, бидејќи немам мирна совест ако нешто излажам, чист сакам да сум пред себе. Арно ама тогаш, еден почитуван член тука ми се нафрли дека лажам и измислувам, лом ме направи, фати сеир кој следеше темата и после нит вратив на таа тема да се објаснувам дека не е лага, ниту продолжив дискусија. Едноставно најбитно ми беше да се задржи правецот и квалитетот на мислењата во отворените теми, побитно од тоа да се докажуваш дали е вистина или не. Денес такво нешто на форумот нема, некако добивам чувство дека форумот не се доживува веќе како јас тогаш што сум го доживувал, ниту некој му значи квалитетот на мислењата оставен во темите да остане на ниво, за ако некој дојде после 1 година да чита, да може да чита работи поврзани со темата, а не лични прекупувања и дијалози кои не водат никаде. Новото нормално е малку различно од тоа што беше нормално пред некој 7-8 години.
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.667
Почнав денес со тоа чаша целер на гладно, па да видиме што ќар ќе биде. До сега очигледно е дека денес барем состаноците ќе се тераат на teams пошто смртоносен е прдежов.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
ДК
ја изгледав серијата Ted Lasso и сеуште сум со некое убаво чувство на инспирираност...
Англија и фудбал.. Какви будали се тоа... Покрај таква богата историја и минато, тивкиот натпревар со Франција не можев да не најдам балканска страст и наша „сировост“ во темпераментот. Искрено ме воодушевува кога ќе видам со каква пасија и посветеност се навива, колку им се добри пабoвите со навивачи и тон пиво.. Со сета своја едноставност - генијална серија. Уште да беа поубави како нација...
 
Последно уредено:
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.829
Поени од реакции
7.544
ДК,

добра тастатура, оргазам на прсти.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.096
Поени од реакции
28.827
Кога некој ќе каже форумот не тоа што беше е исто ко некој да ми каже маалото не тоа што беше, нови генерации, нови работи им се интересни и ич кр не ги боли за нашето мислење.
 
Член од
19 јануари 2022
Мислења
30
Поени од реакции
119
Драга...

Кристал од Новиот Поредок



повеќе од Плав Понеделник од Новиот Поредок




Иначе Манчестер е плав! (Манчестер Сити е клубот нормално).
Можеш да го наречеш тимот и Мен Сити (Man City) или само Сити (City).
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom