Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
7 јули 2013
Мислења
1.462
Поени од реакции
9.180
Ди Кеј,

American Psycho е всушност филм за тоа каков би бил животот на Брус Вејн доколку неговите родители не беа убиени и ако го живееше корпоративниот живот to the fullest.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Драга,
Бог да му дарува многу здравје и бериќет на Satsuoni.
Херојот кој некои од нас навистина го заслужуваат.
Толку.
Поздрав
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
D..ovaa godina ne gi cepnavme temite za Skopje 1963g. AMA POGORNIOT POST me potseti i jas da kazam nesto,
NA26 juli 1963 godina Skopje go razurna silen zemjotres.
Zaginaa mnogu negovi gragani i stranski turisti.
Vo Butel odnosno grobistata ima spomen parcela (cesto odam tamu),Tuka se pogrebani zaginatite vo toj zemjotres.
Vo edna grobnica - celi semejstva,na edno mesto pod edna ploca duri 11 clenovi-gragani.
Vo eden drug zaednicki grob pogrebani se cetvorica na edno semejstvo. No na mermernite plocki postaveni vo leviot agol na grobnicata,ima pet izgravirani likovi,
Pettiot,petgodisniot MAREK,nikogas ne e pronajden.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.957
Поени од реакции
35.507
Пред нешто повеќе од година дена запознав еден косовар на тогашното работно место, срце од човек. Изгубивме контакт оти он смени работа, па сеа по сплет на околности пак ќе работиме заедно. Му пишав дека пак ќе бидеме колеги и одма ми се јави радосен, оооо земо где сии сречооо :pos:

Правиме муабет и го питам како е таму задоволен од услови, тешка работа или лесна, дали плаќаат редовно итн ... И ми вика па ја земо плаќам сите трошоци за добар живот, и плус од секоја плата со братми купуваме по една крава во Косово. :pos::pos: Инвестирал човекот во сточарство во Косово.
Го питам колку време работиш тука? И ми праќа слика он и 8 крави околу него и ми пишал "Шта ти то мислиш земо?" Солзи ми потекоа. :pos::pos::pos::pos:

Поздрав до мојот баки Лиридон, се гледаме во септември кога ќе се врати од одмор. :cool:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.175
Поени од реакции
34.325
Со Бугар ќе се разбереш, можда и со анти-ваксер, ама со рамноземјаш - никогаш.

Би било ептен кул да се напраи краудфандинг на реално шоу во кое праќаат 10 рамноземјаши во вселената, со пренос во живо, со реакции, со убедувања дека сепак ова не е вистина, со све. Нема човек на светов кој не би платил пари да го гледа тоа.
 

ToXic_

Booyah!
Член од
19 март 2009
Мислења
275
Поени од реакции
196
ДК

Прогуравме уште една работна недела, мада со жртви по 1 саатза да не се работи али тоа е. Некаде мора да се жртвува.

Иначе дајте тоа на gofundme да напрајме реалност за овие шо веруваат стварно дека земјата е рамна... мада ќе викаат и они сигурно "Лепено, сечено и монтирано.".
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.734
Поени од реакции
24.373
Прв „тренинг“ после пораѓај, пренесувавме намештај од трети до доле, па на први спрат. Од тука правец на планина, до врвот. Три дена со болки во мускули, едвај си дојдов на себе од умор.

 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
На Инстаграм господин човек и манекен, со шорц, кошула и оние еспадрилине ко да работи на палуба, во реалност - фрешер и елек ПОЛИЦИЈА на ретровизор и задна шофершајбна (y)
 

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.601
Поени од реакции
6.022
Мајне Либе (ист калт ви ајс :LOL:),

вчера во градов каде што живеам видов бугарски пар. Таа истрча прва од кола, носеше кратки бели пантолончиња, кои поќе личеа на гаќи ама нвм, јадранки, фејк русо, тој модар ко џигер, црна блуза залепена за горе/долу трдулав бицепс. Се расправаа дали тоа била навистина општинската зграда или не. Јас сум во право, не јас, не јас, не ти, јас. Па ми пристапија за одговор. Ja, die Frau hat Recht, им одговорив.
Стојам и си велам. Сите Балканци ли сме онакви? Онака ли не доживуваат автентичните Германци? Ја протресив главата и си реков не, индивидуално е (знаејќи дека се лажам). И така.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.935
Поени од реакции
17.658
Им зборувал германски на луѓе со кои може да се разбере на мајчиниот јазик.

Се прашувам кајгано дали сите Македонци каде што одат се асимилраат у старт, ма не, индивидуално е тоа(знам дека лажам)
И така.
 

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.601
Поени од реакции
6.022
За да се разберам со нив на мајчин јазик, тие треба да зборуваат Македонски. Да знаеа, сигурно ќе им одговорев. Ти не бери гајле за нас Македонците. Имам колега на работа Македонец кој е 10 пати поуспешен од мене. Со 10 пати потешка и поодговорна работа. Го сакам неизмерно многу, иако си велиме само едно здраво, нешто ми вели дека знае колку екстремно го почитувам. А и тој мене. Не се потребни разговори на долго и на широко.
Бугарите нека си се берат во нивното стадо.
Македонците како ластовички, во своето јато.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom