Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.354
Поени од реакции
4.857
Толку време немам спиено, подолго од изминатото време од мојот последен пост тука.
 

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.572
Поени од реакции
5.980
Драга,

тие велат Демон, јас велам Ангел. Ангел. Без хеленистички Ореол, ама АНГЕЛ.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Како издржуваат овие во Англија да им врне секој божји ден? Тука неколку дена врне и ме уби депресија. Среќа што не сум таму, до сега сто пати ќе се самоубиев.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.120
Поени од реакции
15.931
Драга,

Лето и плажи.
Јас си ги сакам и двете.

Но не е лесно да си најбелиот човек на плажата. На Балканов барем, каде одмор се брои ко квалитетно поминат ако се вратиш бар три нијанси поизгорен од што си тргнал. Јас никогаш немам добар одмор истерано според тој критериум.

Ко што пишав, не е лесно. Покажување со прст, озборување, тотални странци да идат да те замараат да не си нешто болна, тенот да ти биде окарактеризиран ко ненормален ... Кога читам глупости за белиот човек и неговите злодела, јас вина си набивам за двајца бели. :coffee:

Пред некоја недела ми рекоа да си ја приберам раката пошто ми се познавале вените и било крипи. :pos:
Левата поточно, таа ми е стварно крипи, десната се трпи некако.

Си го обожавам тенот, иако е проѕирен очигледно. Секогаш ми е интересно кога ќе слушнам покреативен прекар или опис од тоа што се иам изнаслушано претходно.
#proudToBeThisWhite
 

IssaAk

Novak Djokovic the GOAT
Член од
11 јули 2021
Мислења
267
Поени од реакции
424
1626694248285.png

Да живеат сите црнци на планетава. Да живее Јусеин Болт. Да живее Мајкл Џордан! Да живее Мајкл Џексон! Да живее Тупак! Морган Фримен! Самуел Л Џексон! Дидиер Дрогба!

BLACK > WHITE
#BLACK #BLACKLIFESMATTER #FOREVERBLACK #BLACKMUSIC #BLACKSPORT #BLACK
# PROUD #TO #BE #BLACK
 

Attachments

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.992
Драга

Мочај им се во уста на тие што се нарекуваат Срби, а живеат овде и зборуваат полошо и врло веома добро министерката наша бивша, а сери им се во уста на тие што оваа земја им дала се, а тие ја плукаат. Еден таков представник имаш за жал и на форумов...
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
inb4 пост кој мрчи за мк што честитаат турбан шајрам у стилом „шо е со фиромјаниве бе со честитањето преплавен ми е ѕидот, кај беа муслиманите они да честитаат за велигден, е македонче македонче“ и слично.
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.358
Поени од реакции
19.189
Драа

Поздраф до Леандра,Кинг Б,Нелту,Анне,Шакти,Кфик и Форест.
Некоја сфест е сфесна за сто душе,некое око гледа поише и од Хабл и Кеплер заедно.
 

volare_g

Nediplomiran i nedokvakan
Член од
28 февруари 2014
Мислења
681
Поени од реакции
1.701
Dragi zolti stranici,
Pred nekoj den citav vo edwn od tvojte drygi dnevnici za najdovro viski, epa dragi moi ljudi ,zviri i bestimije so bi rekol Giboni, podolu na slikata e 25 godisna devojka , liena 5 dena koga se pravese , striktno od kavadarecko grozje, cuvana pod zemja do pred 7 godini koga se iseliv od taa grutka zemja, denes e denot kova kw se druzime so nejze. A slikite i vkusovite na bilo koe viski idat vo folder trash , zosto so ova ne se meri nisto, do 4 ta casa , posle toa ...
Da ste mi zivi zdravi i veseli kajgandzii , i da bidete podobri od mene posle ovaa dryzba so devojkava . IMG_20210720_131914.jpg
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.594
Поени од реакции
7.168
Драга

Што е убав и мирен градот без браќата. Милина, си завршуваш одма работи по државни установи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom