Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.572
Поени од реакции
5.980
А да заборавив да додадам, планирам да отворам тема - Како да направиш женско дете?
Па турвајте адети, марифети, Кегелови вежби, вежби на дијафрагма и слично.
Малце да ви противречам бе. Секако ве има многу. Гласни сте. Се што беше со ум се иссели од недојдијава.
Затоа и гласачкото тело овде е толку едногласно и дрка на такви ко Милошевич. Гледаме и кај ве однесоја таквите лидери испратени директ од Машкото Царство Небеско. Се што имавте (и можевте да имате) ви растурија и оплачкаја. Парите кои ви ги зедоја и ви ги земаат на дневна доза не се ништо. Луѓето со лицата наведнати во книгите ви ги зедоја. Тие сега работат за други држави. Места каде гласачкото тело не е 99% за Милошевич и Аркан. Места каде можат да дишат.
Балканот е тврдо-колаче. Нема играчка. Такво и нека си остани де, не ви противречам јас до толку. Биди она што си.
Со турско име - бал-кан, крв и мед. Појќе крв од мед ама нвм.
 
Ф

Флеш

Гостин
Испит спремам,глава боли .... Целиот сум кроки ....Само шо научив една глава,друга одма испомешав и не ми доаѓа како идеше. Нервоза ме фаќа,апла чуство што го мрзам највеќе.Никад не сфатив .
Професор те оценува за цела година со две прашања,не ми знаеш,дојди ми на друга сесија,како шо праеше еден мој драг професор кој лежи притвор сеа.
Кај и да е,чекам уште еднаш да паднам како пред 10 години.Да ми се таложи само стрес.Јеботе Македонија и живот . Попаметни не се овие со пасошите. Живот да видат барем . Ми иде и јас,пиши магаре. Барем чоек ќе бидеш за јавање.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.127
Поени од реакции
17.915
Драга, еве го овај шо го лапна китот има АМА на редит, па ако сакаш да го прашаш нешто.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.037
Поени од реакции
15.630
Знаеш што е кринџ? Кога во машки домаќински муабети ќе стават слика од некоја цура, и читаш коментари. Можеби треба да се размисли за воведување категорија - попатетичниот пол.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.794
Поени од реакции
17.159
И оваа година не го забораваме твојот лик и дело, за нивни инает. За жал тие уште владеат со нас и одлучуваат за нашите судбини како што одлучиле за твојата но да се надеваме дека нема уште долго.

Слава ти Рацине, младината ќе те памти, ќе те памтат младите Велешани и Македонци па и нивните деца и со тоа вечно ќе живееш и ти и идеалите кои денеска се и наши идеали.
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.583
Поени од реакции
11.597
Мирна си веќе неколку дена Кајгано... бан за едните, страв за другите... така било, така е, а така и ќе остане
- чунки правилата се за кршење, ама ако добро ги научил човек да ги користи претходно :)
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.951
Поени од реакции
6.746
Дојде денот што го очекувавав цел живот, ќе пишував по Грузија ама не ми дадоа емоциите, сега пак во мене еуфорија, пукам од радост пред мечот, не ни замислувам што ќе се случува по победа, ќе гори градот, пиротехниката набавена и тоа у поголем број отколку таа за баражот, сега само се чека 18 часот и сите емоции во мене да експлодират на најјако до сега.
Колку само сакав со овој дрес носен на натпревар на терен да го носам на ЕП во Букурешт ама околностиве си го направија своето, иако обновувам пасош и ќе правам што ќе правам ама за 1/8 финале доколку се укаже можност морам да бидам на стадион !

Ајде Македонија !

200340112_232780091660494_7897838977433438970_n.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom