Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.122
Поени од реакции
15.937
Драга,

Има некои случки кои живеат во мојот мозок и се јавуваат некогаш, не знам од која причина.
Сега ми текна на случка од пред можеби 12-3 години, уште бев средно. Бев со другарка да и праам друштво да бира сандали. Мене ултра досадно, таа пробува 10 пара, а мене страшно ме нервираат неодлучни луѓе кога се работи за облека и слично. Често знам да не влезам во продавница, гледам на излог набрзинка, а пак за да пробам треба да сум сигурна дека го сакам нештото. И оваа се влече, се туфка, јас едно време само ахм почнав да викам и се исклучив од таа комуникација.
На другото столче, седеше друга девојка која пробуваше да натегне еден црн пар сандали, со висока штикла и некои си циркончиња кои беа актуелни тоа време. И другарка и на оваа и вика, ами тесни ти се, а поголемиот број ти е голем, јбг. Оваа и враќа, да бе, тесни ми се, ама кога ќе ослабам сега, ќе ми станат таман. Мртва сериозна.
Девојката имаше некои си 15-20 кг вишок, но стапалата не и тонеа во сало и дури и цел вишок да го тргнеше, немаше реално што да избега од стапалата. :D
Има ли луѓе што вака си се тешат за некои банални глупости во животот? Или се само малце глупи?
Сигурно има, сега може и повеќе со новиве времиња.
Не знам зашто ми текна на ова сега, можеби дека се вратив од пешачење.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Некои им е чудно што постојат и такви што купуваат производи кои се за деца, собираат албуми со сликички итн.

Кога имаш деца се враќаш во детството и тој период повторно го живееш.
Тогаш интересна е боенката, сложувалката, играчките од киндер јајца, малите војници и металните колички.
Штета ги нема оние Тасо жетоните и Турбо мастиките да ги собирам. :D
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.167
Поени од реакции
17.964
Драга, да ти кажам сите се некои научници, посебно лингвисти кои најдуваат сличности со другите јазици, за да на крај извлечат заклучок дека нивниот е најстар јазик. Ама реалноста е друга, сите сме Индоевропејци.

Еве на пример прото словенскиот збор kùr'.
На што те потсетува зборот?
Е то де, петел, исто како на англиски :D
 
Последно уредено:
H

Hyperion VI

Гостин
Колекционер на маички сум,меѓутоа бев приврзаник на режимот и диктатурата на „Пајо паторот"(за жал он ни забрануваше алкохол после 7 и за дијазепамот ни бараа рецепт).

Знам дека сите шарењаци постанаа владини функционери,што и да си го прашам ќе биде позитивен одговорот.
(Госпо здравје),ама некои од обичните смртници,сепак ме читаат.

Таа верзија ми фали со „Charlie's Angels" .
Иста бројка носиме со таа најправичната(Катето),па ако некој има таква маица за шиткање,пишете во инбокс.
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
Имам еднога другара, у одреден временски период од дн, за свакога све знае.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Kajgana Shop

На врв Bottom