Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.860
Поени од реакции
34.895
Ако веќе ти е пишано животот да ти го сјебе жена, барем потруди се да биде перверзно убава.

Едно чиче 50 години ја испука оваа мудрост сношти после работа, сите се замисливме. Колку само е во право, ако е разведен 3 пати.:cool:
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.140
Поени од реакции
15.885
Kajгано,
добри беа тоа маскирните панталони шо им ги даваа на резервистите у 2001.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.815
Поени од реакции
7.502
ДК,

јас мислам дека денешнава бројка од 51 починат е лага за да не натера владата што побрзо масовно да се вакцинираме со 200000 дози Фајзер и 800000 дози Кинеска.

Во држава каде не постои Курона и каде во викенд има под 1000 новозаразени без никаков простор за паника и се е под контрола, ова мора да е лага.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Не ми смета толку ограничување за шетање и полициски час, не ми смета дури и да морам да седам во карантин колку што ми сметаат две работи: глупи идиоти кои не се способни во тиквата да се воздржат од непотребно шпартање наоколу (кафеани, дружби, забави) и придонесуваат во ширење на ѓубрево, и носење на маска на отворено (да му ибам спечало на тој генијалец што го предложил ова, на сила како асматичар да се гушам дури пешачам сам на факин булевар).
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.511
Поени од реакции
9.410
ДК

Ех животе еххххх..на кое дереџе дојдовме:facepalm:

Човек да се плаши повеќе од човек без маска, отколку од куче без маска:eek:....се отепа кутра жена, сакајќи да заобиколи околу кола, да не се размине со мене бидејќи не носев маска, ја приметив у очите коа ги исчатали коа ме виде, но вртејќи се набрзински, убо си се препна самата себе и се најде на колена...:toe:
е јебига сега, што да и правам.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.991
Драга

Д’нска е осми. Па по тј повод спреми ти неколко фан факти сс број осам.

1. Шикер изазива осам пут поголему зависност од кокаин.
2. Осам е број кој га носиле мајстори како Коби, Иниеста, Џерард, Лампард.
3. Некој вика дека недеља има осам дна, а некој тој не вика.
4. Осмица е едина кугла на биљарду без пар, а да има бројку.
5. Kислород е осми елемент у Периодан систем.
6. После седмицу иде број осам.
7. За осам на кумановски не пишуе Парвати, него Партизанен бандитен, покојни Саша Илиќ.
8. И за крај толко е ружна, што кд ке каже осам, никој не сака да ву врати сс пошалицу.

Поздрав потпуно нездрав.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom