Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
6 август 2011
Мислења
682
Поени од реакции
1.065
Судија: ,,Не знам што се случи, гласот ми се одзеде, а не сум тремаџија''.
Ништо страшно друже судија, до 2015-та истото им се случуваше на 99,9% од луѓево.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.878
Поени од реакции
84.182
Ќе си лежат. Ме радува денешнава осуда.

Преку куров веќе од стариве политички играчи што си ги местеа работиве и си се пуштаа без последици.
Гајле ми е дали е за еднава или за другава партија, гајле ми е дали има политички мотив тука. Ако некој правел криминал ќе си лежи, и се надевам и другите посериозни играчи во целата претходна криминална влада ќе си лежат. Добро е што е осуден, се надевам ова е негов крај на политичката сцена и кога ќе му заврши казната нема ни име ни ништо да му чуеме.

Владо Бучковски заслужува и малце посериозна казна, ама добро е, барем ќе си лежи и сигурно за многу години од сега нема да каже дека не постоела Република Македонија и ќе преговара за тоа дали се случила историјата и дали учебниците по македонски и географија треба да се сменат.

1614340079605.png

-Sent via Internet Explorer via TapaTalk
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.505
Поени од реакции
34.614
Кајг,
додека шарам тука кај тебе слушам, како некој кажува „прибидејќи“, (многу сум алергична на истовремено изустување на двата сврзника во еден збор) дигам глава да видам кој тоа се разбацува со „прибидејќи“ на ТВ и види богати, професор по филозофија, а за три точки на форумов цуцава ја потепаа од граматика :icon_lol:
П.С.
Кајг, дали дупли теми само за твоите станари важи(т), за твоите хаус мајстори не важи(т)? :kafence:
 
Последно уредено:
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.829
Поени од реакции
7.544
ДК,

Добро напишан параграф се чита за три секунди.

.!;loso napisan paragraf moзes da go citas 1 min. Pritoa.... Mozeш da se privratis uste ednas... Mozes pak da se privratis,... Da potrosos mnogu vreme да препрочиташ I pak da не разбереш ништо...,, хд
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.122
Поени од реакции
15.937
Драга,




Имав crush на типот во спотов кога излезе ова пред 20 години, а богами и денес. Ќе го ставиме во симпатичен сељак категорија на фаца.
Четири кеца, ме мрзи да сметам веројатност, не ни памтам како, али е нешто што со двајца играчи во покер можеш да го сонуваш, т.е едвај да се молиш за пар, за да победи најголема и да ти стане уште една активност што ти скурчила во пандемијава.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Fala D..... sto go napisa vcera toa kako ne sum go znael porano pa ako treba i na tuga niva ke orav.
I toa golemo fala, ZA... mazite koj nemale redoven seks najcesto dobivale rak na prostata.
A kaj mene e toa medicinski dokazano i dokumentirano pred 6-7 g. bese pocetna faza na toa.
Znaci mene zenami me ubivala sistematski-poleka - trajno-sigurno. Idi dokazi sega.
Arno bar na vremeto pustila srce,imala isaf i zelba bar deca da imame i ....tolku.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom