Драга Кајгана (виртуелен дневник)

J

joli1

Гостин
Пред два дена на работа бев 11 саати, вчера 14 саати и денес пак морам да бидам на работа 14 саати.

Помислата дека утредента треба да се разбудам рано, да работам 14 саати и да дојдам дома у ниедно време не ме изнервира толку колку ме изнервира фактот дека у фирмава каде што работам работаат и дебили кои што не си ја вршат работата како што треба, а со тоа директно ми прават штета и непријатни ситуации на мене.

Значи кога работам со пари и со клиенти кои што се безобразни и без основна култура и морам секојдневно да дифузирам ситуации како не би преминале од вербален во физички конфликт, секоја минута ми е битна. Значи ако ми речеш 15 минути, тогаш изврши ја работата за 15 минути, а не да ме доведуваш во ситуации каде што правиш да изгледа како јас го лажам клиентот и играм мајтап со неговото време.

Пу да му еб*м, цел ден ми се расипа.
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.117
Поени од реакции
8.906
IMG_8639.jpg

denes vo ofisot od 8 do 8 bukvalno.

posle doooolgoooo vreme mi se slucuva da se vnesam vo nesto i da izgubam oset za vreme i
za site mislacki (aka sranja) od sekojdnevieto.

kako trgnala godinava, kje treba ova da go praktikuvam pocesto.
poekonomicno e od masaza, a na psiholozi ne mi se odi pred 30 godini :ROFLMAO:
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Ова да го сфати бар еден човек мене ми е топ:pos:

Она кога ќе си го нарачаш Varg Vikernes од Алиекспрес



Не знам точно како дојдов до линков,и не го исмејувам човеков или било што но ко браќа се жими се :pos:

 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Вчера и денеска забележувам коли со Српски регистарски ознаки....повеќето со туле на кров.....особено вчера бидејќи имав повеќе обврски низ град. Кој револт ми се ствара знаејќи дека служиме единствено како транзит држава а "срби иду на летовање у грчкој" бидејќи од денеска за нив Евзони е отворен. Што да кажам, нека си поминат убаво....ние ќе скапеме тука.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
3/4 бивши станаа трудни и се верија во рок од месец и пол (да не ги затвориш луѓево дома). Мислам дека е време да видам што се нуди во Пустец. :D
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Dr.... smenivme ime na Avtopati,Aerodroni,Skoli,Supi more i na cela drzava, samo sega e vreme da smenime ime i na...
-Vozilata za Prva Pomos na Bolni lica......vo Vozila za brz transport do doma ili kapela.
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Ди кеј

Она кога во помал град во Македонија ќе сакаш да платиш со картичка


Да не се разбереме погрешно не сакам да ги понижувам,деградирам и тн,но едноставно се научени со кеш да фунцкионират,сигурно и вработените уште земат пари на рака:P
Кога станува збор за браќата пак и нивниот начин на функционирање во тој случај за било што се применува реченицата:We dont do that here :pos:
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Никогаш не очекував дека ќе дојде и тој ден да размислувам да се отселам од куќата во која живеам цел живот, макар привремено. Ама ете и тоа бидна во оваа бизарна 2020. Не дека нешто посебно ми пречи или дека сум се испокарал со некој ама прв пат сериозно осеќам потреба од комплетна слобода и независност и сакам барем неколку месеци да пробам да живеам сам и тоа во градот кај што работам и до сега патував секојдневно. А кога ќе добијам силна желба за нов предизвик обично тргнувам па што биде нека биде... Знам дека нема да биде лесно. Нов град, нов круг на луѓе, нови одговорности... Ама и нешто да појде наопаку мое Кочани не ми бега... Wish me luck...
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.338
Поени од реакции
6.257
Драга кајгана ја вчера имав топлотен удар :D

Ми бапнаа инфузија со еден куп додатоци ми рекоа да одмарам, битното е што немам корона, може да се работи....
Не им кажале, нема одмора док траје обнова. :icon_lol: :icon_lol:
Во последниве 3 недели спијам по 3-4 саата, останатиот дел од времето работам, шо на работа шо од дома.

Најбитно е што ми дадоа уште една работа за од дома, ќе и запнам денеска до кај 02.00 03.00 ќе ја направам и таа.
Шо би рекол братот реднек Post Malone - BETTER NOW!

 

Kajgana Shop

На врв Bottom