Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.784
Поени од реакции
33.575
Драга,

Нека идат у три лепе и корона, и морони, и Влада, и одлуки, и комисии, и мерки, и карантини, и полициски часови, и полицајци, и маски, и коњи, и Дедо Мраз, и сѐ! Значи дефинитивно најмногу од сѐ што мразам е промени. На секоја нова, треба нови прилагодувања. А во последниве месеци толку многу промени имаше, што буквално секој втор ден менував нешто, и приватно, и (особено што ми сметаше) и на работа. Значи преку Тасета ми е од сѐ веќе. Ми се иде во некоја планина, и ми се вика толку многу, та сите мечки да ги исплашам и да избегаат. Не ми смета ништо толку колку што ми сметаат промените. Исцрпен сум, значи више немам кај да се обратам, више пукнав! И затоа вака морам да се истресам кај тебе. Извини Кајганке, не си ти крива, ти си си константна. :love:
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Си седам прееска у пицерија.....си боцкам смут и пица со 4 сиренца и пијам макијато у исто време додека ова ми свири
Секс.....јаче и од секс, нек си ебе матер. Втор ден како го правам ова, и кога слушам од утре пак карантин :facepalm:
Ебати животот кучешки, си ја сакам пицеријата....не сакам ништо друго!
Како само мириса машината за кафе....накај марихуана мава. Има ли нешто поубаво?
 

Spo_Dex_Coquvaporte

Психолог со извод од банка
Член од
2 декември 2015
Мислења
94
Поени од реакции
41
Тек денеска видов колку каурите ги мрзат Албанците...затоа шиптарчињата успеаа во ова државиче,паметните бегат и се селат...
Вие,ние уште тапкаме,јас успевам чекор по чекор...се прашувам уште колку ќе тапксте во место вие ....и така си нарачав пица со достава а сега нарачувам и торта
Колку е убав животот..
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Драга..

... ако дешавкиве од последниве месец дена не се доказ дека треба да се стави фокус на образование и едукација со цел да се контраат конзервативниве суеверија и религиски убедувања, не знам што би било.

Директна кривица од глуп народ, запоставен од времето. Као некое штрафче што ја врти земјината планета да се заглавила кај нас. Со зборови нема да се разбереш и само бетер реакција ќе има, а политичарите ќе ги палат и вртат истиве за да им ги жнеат гласовите, па последна надеж дека ќе се удри по изворот и ќе се реагира на школските клупи.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.487
Поени од реакции
16.131
Драга

Денот кога ке ја напуштам оваа држава ке се напијам како никогаш до сега. А сум имал многу пијанки во животот.

П. С. Ако е нешто добро во полицискиов час е што ке е потполна тишина.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Вакава инвазија на Охридов одамна немет напраено скопјани.Абе аман шо ви стана,немате слушнато дека ценине ги имаме напраено плафон и плус то во езероно имат нов вид риба Сончарка,ептен агресивна и плус то гризит ко питбул!И оние грчиштана сега најдоја да ја затворет границана!
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Цел град збриша негде, само јас и хиперактивниве деца шо живеат над мене останавме по дома.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
D...za malku ke reciplirav...a imav na um da ti pisam
Vo Skopje ostanavme samo Ti i jas-prijateli dva,Katica Janeva vo domasen pritvor i dolna obleka,6-7 policajci na smena, nekolku medicinski lica na dezurstvo, Karev pred sobranie i Ace na plostad... se drugo izbega od Koronava od koe ne se bega.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom