Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
За сите што НЕМА да ги заследите Cute Pandas на инстаграм ќе добиете од мене крем банани од Европа.Северњакот за бесплатен телефон,перница од дормео или тротинет гз ќе поцепа.
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Читам за одлуката на влада и збеснав....
Нашава држава за едни мајка за други макеја.....еееј Истанбул ќе биде 4 дена во карантин (n)
После високи бројки....епа да ќе има, само на штета на сите нас што живееме тука.....:facepalm:
 
D

dobramuzika

Гостин
драга, вчера цел ден се стегаше времето, ветрови, врагови, за да во два и триесет, баш кога треба да си одам од работа да истури, а јас со точак. :) од туширање на туширање и суви алишта.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.793
Поени од реакции
17.154
Фала Вори шо го сподели клипот со Македонката и Кореецот, ако сум видел нешто позитивно на интернетов оваа година тогаш гарант ова е тоа видео.

 
Член од
10 декември 2015
Мислења
68
Поени од реакции
205
Abe kakva korona zanas, grom vkopriva ne mava. Vnuko na Adolf da se prosetashe kaj nas, pa ubo da procistese se sto e kontaminirano , 10dena reseno ke bidi. Na zdravje neka ni e okolu 05.06 , neli po redot , prvo da se razbolat , da go izraseat virusot sekade , pa da im dojdi redot za test , da se izraboti primerokon , pa da go cudime na press. Veselo ke bidi , narode makedonski !!!!
:oeoeoe:
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.784
Поени од реакции
15.396
Возам прееска накај работа и ме поминува еден црн Хамер таблица 666.....си викам ај, не е крајот на светот. За некоја минута гледам еден црн Пасат 6662 број на таблица. Ме фати малку страв, си викам сигурно нема уште еднаш трите 6ки да ги видам. И додека го контемплирав крајот на светот гледам еден сив Голф 6 со таблица 9666 :shook:

По некад се случуваат чудни ствари.....сега да ги барам по таблици дали во цел ден ќе видам 666.....ај ваљда не е стварно крајот на светот :(
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Вчера ни ги пуштија корпоративните фотографии за новата Кајгана, се прашувам само дали треба на дотичната да и ги пратиме ние за да ги раздава по ПП или ќе си ги преземе од шерпоинтот? ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom