Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
На мои 31 година начекав тотално небитна личност со која сум разговарал два пати во животот да ми каже дека пошто сум седнал да испијам две пива со најблиските другари после работа сум бил неозбилен за годините и требало да се смирам, да баталам друштво, излегувања и алкохол. :facepalm:
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.173
Поени од реакции
8.801
Чука камбана денес точно во 8 и и викам на колешката, постара жена,
-прв пат како сум тука слушам да чука камбана, некој празник да не е?
Да ми вика, рамазан бајрам сега е до понеделник.
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Драга,

Ретко ти пишам... ама дождов денес ме напрај толку депресивен што морав негде да се испразнам.
Депресивен сум од сабајлево ко го слушнав кај шо турвит... и почнав благо да јадам после месец и пол пауза - без леб и без благо! Не дека сум дебел..., на 180см висина, што се 77кг? Ама сепак.. си даваш за задача да постигниш одредена цел, и наеднаш еден проклет дожд ти ги кини нервите и те тера да му го "сметиш" на синчето благото. Вкупно: 2-3 реда милка со лешници, и некој безвеза гумени бомбони Харибо.. ама убо ми дојде. И сеа требит 10км да трчам на тракава дома за ги скинам тие 3-400 калории шо ги спукав без мислење.

Ама неможам само времево да го кривам. Па не полудија тотално.. карантини, полициски часој, гом*а !!! Од камен да е човек и ќе прснит, нема да издржит.
Ај да се надеваме дека после дожд, сонце ќе угрее. Ексик и корони и вируси и све... се пореметивме од седење дома, неможам веќе. Поубо од Корона да загинам одколку од оваа глеткава помеѓу 4 ѕида!

И така... бидете ми поздравени и не се секирајте, и да умриме колку толку ќе преживејме! :D
 
Последно уредено:
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.793
Поени од реакции
17.153
Вака некако изгледа еден мој обичен работен ден.

 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Читам и се нервирам....бројките на новозаразени факт дека не се добри, ден за ден напредуваме ама некако во рикверц. Ние православните за Велигден си празнувавме дома..палевме свеќи на тераси....збудалевме.
ИВЗ ќе ги отвореле џамиите и за време на полициски час, поради нивниот празник.....хаос. :facepalm:
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
Ако сакате пари од светска здравствена организација, мора да глумиме дека сме јако погодени од вирус, дека сме под полициски час и тд. Исто како и во секојдневниот живот што глумиме све само да не работиме а пари да земеме.
 
Ф

Флеш

Гостин
Драга и драги членови

многу ви ја препорачувам Наташа,наша Македонка која е во брак со Кореец .... Вчера случајно го открив каналот и покрај тоа што веќе имаат 14к следачи .... Инстант хит ми стана .... Девојчево цепа корејски ПЕРФЕКТНО .... Девојчево онака од сакањето на корејската култура,к-поп музиката,случајно се запознава со Кореецов .... Кореецов дошол дури до Македонија сериозно оти се вљубува во Наташа .....Далечна врска резултира со брак .... Би сакал Асид,како медиум Кајгана, да успее да направи интервју со двајцата .... Ќе ви донесе поени одма ..... :) :):):)



 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Пола Македонија моментално е човеков.

а посакував да беше детето.
ти ебам короната куртонска ми го зема бендов од раце:mad:


 

Schtrawzenigger

and the Baltic Fleet
Член од
9 јули 2013
Мислења
668
Поени од реакции
2.297
свршавачка.jpg

Пред 6 години, на 25 души им се допаднало моето свршување. Од тогаш, да сум постирал за секоја моја мастурбација, сега ќе имав најмногу лајкови на форумов. Ама ете, глуп...
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.990
Драга

Некој од томваришите вчера најде сервер за Кантер на кој има математика и на кој добиваш награда. Играв така и седев до четири сабајле, повеќе решавав задачи отколку да се пукам и се осеќав како оние копилиња порано што идеа на квизови и победуваа секогаш, се сеќавате сигурно на тие 2-3 лика. Во еден момент додека решавав така и играв ми падна жал што не сум запишал ФИНКИ или ПМФ, иако шансите да го завршам се помали од шансите да видиме диносаурус.

Инаку вака ги гледам овие професионалциве што се натпреваруваат на фото натпреварите овде:
profi.jpg

А вака се гледам себеси:
diktator.png
 

Kajgana Shop

На врв Bottom