Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
25 август 2019
Мислења
263
Поени од реакции
471
Колку и да сум немоќен би правел чуда,
Колку и да е тежок животот е убав.


 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Драга,
Од утре вртам нов лист на форумов. Веќе нема да ги навредувам членовите колку и да се глупи или колку и да не се согласувам со нивното мислење. Нема да им ставам sad react на среќни моменти, нема да им ставам haha на тажни моменти. Дури и потписов ќе го сменам.

Само се плашам да не е доцна...
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.126
Поени од реакции
17.914
Драга,

Борис Џонсон бил многу исплашен од Коронава и бил убеден дека за малце ќе умрел оти бил дебел. Сега планирал да воведи закон со кој Британциве мора да ослабат.

Така да Бил Гејтс ви напрај диверзија вие си мислите дека тој инвестира во вакцини и 5г мрежи, ама тој тајно инвестирал во здрава храна и фитнес центри. Слушам на Паљото му нудел еден куп пари да му ја земи теретаната во Битола.

Затоа да си знајте кој е тајниот зол план на Гејтс, сака сите да ве напрај слаби и здрави. Мора да бидите будни и не дозволувајте да ве заеби.

Кренвиршли, месен нарезак и паштети му е мајката, за да не ве чипира Бил.
 
Ф

Флеш

Гостин
УЈП ти си дно !!! ТИ СИ ДНООО !!!! Т И СИ ДНННООООООО ОООО !!!!!

НЕМА ПЛАТА,НЕМА ПЛАТА,НЕЕЕЕЕМАААА !!!!


УЈП !!!! УЈП !!!! УЈП !!!!


ТИ СИ ДНННОООО ....

Ајде море неам
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.180
Поени од реакции
8.818
До пред некое време си правев селфи со кучето, фино лепо ќе се дотеравме и си се сликавме, а сега гледам оооооооодамна не сме се сликале заедно. Изгледа некаде длабоко во мене допреле муабетите
Да земеш со бебе да се сликаш вака, време ти е, не да се сликаш со кучки мачки.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.126
Поени од реакции
17.914
Драга, најпосле дојде денот, сега мислам еден куп шмизли ќе почнат да носат маски и нема да се бунат дека биле нинџи/минџи.

 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.280
Денеска ме разбуди телефонскиот повик од менаџерот.
Си реков во себеси пред да одговорам дека неможе ова да е убава вест.
Пред две недели имавме состанок и добивме две опции, или да ни се скрати по 30% плата или некои луѓе да бидат отпуштени. Компанијата воопшто не прави пари периодов затоа што Италија ни е пазарот, а таму е катастрофална ситуацијата.
И ок, сите прифативме да се скрати по 30%,иако е 3 месечно кратење.
Но, сабајле кога го видов повикот, очекував нешто во врска со ова...реално, и нема за што друго да ме бара менаџерот во 9 сабајле.
Ми се јавува, некако потопен, да ми каже дека јас сега за сега сум сигурен на својата позиција, ама 11 колеги ќе бидат отпуштени и покрај тоа, ние пак ќе имаме 30% кратење.

Вака во кратки црти е објаснет капитализмот и правата на работникот во денешно време.
Компанијата пред коронава правеше по 10 милиони € неделно, да сега неможе да издржи ниту месец ипол да ги плаќа своите вработени.
Допрва има да ги осетиме последиците, ова ми се чини е само почеток на лошите вести и рани утрински повици.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom