Драга Кајгана (виртуелен дневник)

bokser_mk

Баксуз
Член од
29 јануари 2012
Мислења
1.361
Поени од реакции
1.825
Drag glup narod samo se javuvaaat po televizzive i se zalat ne im cinel gradot ulicata naselbata komsiite i red drugi raboti
Ako ne ti cini iseli se prezemi nesto napravi neso a ne da kukas po telvizii i da trues so negativnost Glup Narod ...
ne si zadovolen od politika ne glasaj .... prezemi nesto a ne kukaj .....
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.262
Јака работа во пандемијава е што и тие двајца што се уште не сфатија дека народов нема никакви гледишта и ставови конечно ќе можат да ја видат реалната прилика.
Па не знам како не им е срам на луѓево вака да скокаат од став до став.

Као гледаш некој кажал
"Haha lele vladava nesposobna kako toa vaka nikakvi merki za virusov haha mora malce ozbilno be a bre makedonche glej gi site uspesni zemji, pa toa treba, zatoa ke bidesh zatuchano be makedonche ne znaes kako treba, toa e i posle sakas u evropa pa nema evropa koga vrska nemas kako treba"

за буквално после два саати и следен прес на владата да го видиш истиот

"A be makedonche ke te dupat u zdrav mozok, e ke te dupat koga ne znaes kako treba. Ke te zatvorat doma i ke ti zabranat da izleguvas i ti mislis arno ti pravat, a be ova e diktatura be kako vaka si dozvoluva vladata ne sfakam? Pa aj nie da pocrkame doma, ova zhivot li e be?? Nisto epten nesposobna rabota, toa e makedonche zatucano ne znaes kako treba i posle sakas u evropa e pa nema evropa vrska nemas kako treba"
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.540
Поени од реакции
34.704
lindsay-ellis-sausage-gif-2.gif HandmadeScarceAmberpenshell-size_restricted.gif

Кајг,
таа веќе не можеше да ги поднесе виршлите, насекаде ги имаше, а тој поради неа сите заеднички искористени виршли ги чуваше, ја потсетуваше на неа! :icon_mrgr:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.321
Поени од реакции
57.791
Dear K,

Се чувствувам делумно одговорен за пандемијава што ја зафати темава. Еве еден клип во знак на добра волја, и дајте друго дете:

 
Член од
15 април 2019
Мислења
1.086
Поени од реакции
1.542
Draga kajgana stvarno li mi e temata so kluc? :(
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Кајгано,
Кои неодговорни деца имаш, чудо едно!
На некои чур им куе, некои отвараат тема и после една недела се сФестуваат дека уствари темата им е у ресајклбин, дешава се!
После се згрозуваат на инфото дека Тарзан ја шутирал Џејн пред секс, за да провери дека нема пчели во дупката :facepalm:
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Си листам фотки од одмори, журки, собиранки од пред 20 години....тинејџерски денови. Во позадина си слушам музика популарна од тој период....скоро да се вратив назад во времето.
Ми звони службениот телефон...се враќам во реалноста. Го завршувам разговорот, седнувам на компјутер, се закачувам на сервер и сработувам нешто.....потоа седам и длабоко во себе си велам навистина било убаво да си тинејџер
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.406
Поени од реакции
9.279
Dear K,

Се чувствувам делумно одговорен за пандемијава што ја зафати темава. Еве еден клип во знак на добра волја, и дајте друго дете:

Зошто па ти делумно одговорен за виршлите? Вато почна со приказната дека се здрава храна, јас кажав дека јадам за да ме запримети, ама 40 души го заприметија муабетот, тој не.

И почна да се шири како ковид виршлата.

Јас завршив со него, ве молам да завршиме и со муабетот за виршлите, полошо ми правите. Секој пост со виршла во него ме потсеќа на него.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.131
Поени од реакции
18.128
Де-Ка
(не Демир Капија)

Комшииве долу држат комшиско собрание.Одам да им се придружам во лудилото.

Фала ти короно за овие работи.

Пис!
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.167
Поени од реакции
17.966
Драга ова буљбуљов надвор пеј разлева, и бозелов цвета миризба милина, како во рајот да сум што би рекол @Наќо Скопски
Само си мислам дека ако за брзо не најди буљбуљка, ќе почни да корни да лај од шо му се љуби ;)

Кога сме кај лајне, да се потсетиме

 

Kajgana Shop

На врв Bottom