Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.679
Поени од реакции
19.592
Драга,

Се збеснав денес, кога имаш дома тинејџери гладни, мислиш никој не ги храни доволно, а надвор спарно катастрофа, сега ми врие дома од жешко ама па среќни деца, нема цена тоа :love:
п.с. Има уште паста и митболс, изволте..
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.198
Поени од реакции
27.503
I taka jas ja napustiv ovaa zemja i moeto telo od koga eden so niski standardi me udavi vo bademovo mleko.



I toa ne go smeni faktot deka deckoto ima niski standardi.
Da imase visoki, nemase da go potrosi bademovoto mleko na mene.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.148
Поени од реакции
21.197
Draga,

posle podolgo vreme da spodelam nesto so tebe.

Edna misla cel zivot me sledi i valjda ke me sledi do kraj.

Kako mal, iako togas ne razbirav mnogu od toa, se desi soedinuvanje na Germanija. Eden narod vo dve drzavi se soedini na miren nacin, bez pukanje. Tie sliki, dokumentarci, storii od ucesnici, do denes me sledat. Kako ne-slobodni lugje ja prezemaat sudbinata vo svoi race, srusuvaat zidovi, urivaat diktatura i nesloboden rezim i na kraj brat so brat od dvete strani odat preku granica i se pregrbnuvaat. I da ne pripagjas na toj narod tie sliki budat tolku emocii sto ne mozes da ostanes ramnodusen i da se vozhituvas na toa sto se desi.

Si mislam vo sporedba, koja sudbina nie kako Makedonci imame, nikogas soedineti, ziveeme razdeleni vo povekje drzavi i za zal nesto slicno nema nikogas da se desi. Si vikam, kako li ke bese nie kako narod od site strani na granicite da najdevme sili za takvo nesto, da gi srusime granicite sto ne delat, vidlivite i ne vidlivite. Lugje koi pripagjaat na ist narod da bidat zaedno i slobodni? Kakvi cuvstva ke ni se budea vo tie momenti? Za zal toa mozeme samo da predpostavime i ke ostane son. Denes sme podaleku od koga i da e za takvo nesto.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.180
Поени од реакции
8.821
Драга, како последица на ситуацијата со вирусот, ми дадоа отказ од работа. Ми недостига да мелам глави, уши, очи, задници и тестиси од кучиња за да направиме паштета и виршли. Во знак на протест ги фрлив сите паштети и виршли во контињер што ги имав покрадено додека работев. Нека знаат луѓето дека производите од таа фирма се ѓубре.
 
Член од
21 септември 2011
Мислења
638
Поени од реакции
1.741
Драга.

Често пати некој ке не спореди со некоја афричка земја. Кога ке видам што донесе ветров денеска, бура од песок и прашина токму од Африка, блиску сме биле ...добра е споредбата, на место.
Се осекам како бедуин во пустина со маскава.:confused:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
Драга,

Што викаш да го тргнеме на кратко правилото со кое се забранува реплицирање во темава за да видиме како ќе продолжи да се развива така темава, а? Едно 10 дена, па ако не бива, ќе го вратиме по старо.

Ако се согласуваш, тури некое лајкче за да знам.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.127
Поени од реакции
17.917
Драга, немој да дозволиш да ти реплицираат, позабавно е вака :)

Иначе некои прашања имаат многу прости одговори, само требало логика :D

EYCrsvNWkAA2DnZ.jpg
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.413
Поени од реакции
4.237
Драга кајгана, во скопје во моментот има ...прашинска бура....
немам што друго да кажам, освен дека изгледа дека е барут суво...
 
Последно уредено:

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.863
Поени од реакции
34.906
Кеј, во идеален свет Роуз ќе направеше место на даската за Џек и овој ќе останеше жив, па ќе живееа заедно среќни и заљубени до крајот на животот во богатство после продажбата на дијамантот.

Ама нели, судбина курва. Скоро сите завршуваме како оркестарот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom