Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Ejebajgasad!!!

Фукара
Член од
4 септември 2017
Мислења
677
Поени од реакции
1.116
Не ме чуди овие што забегуваат по балкони и дворови. Оти и во маало имам такви и цел ден ги слушам. Па тоа чочеци и песни ечат цел ден. Реков дека ќе забега народов со карантинов. Само не знам на што хемија треба да бидеш , за да забегаш до тој степен. :toe:
 
D

dobramuzika

Гостин
дк мој добар другар, иам проблем, не можам да се сконцетрирам да дочитам барем една книга, расеан сум, ми рекоа можно било адхд да иам, па и да иам, не за џабе ги иам стриповите, неам проблем при читање на нив.
 

EmilijaS

Cat lady
Член од
21 јануари 2016
Мислења
627
Поени од реакции
2.485
Драга Кајгана, денес собрав сили и оставив телефонот да снима ужасното свирење на комшијата и пеење на дотичната му женска или шо и да му е. Решив дека утре кога пак ќе досадваат, овој пат јас нив ќе ги слушам ама од мојата снимка, на џам. Оган со оган, како беше ...
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.238
Поени од реакции
22.430
Драга,
како што појма си немам од возење а и сеуште немам земено ни часови, би сакал оваа шоферицава од видеово на тенеке да ми биде инструктор.
Цел ден би ја слушал за мењање брзини и педали за гас, кочење, кумплунг иако се ова ме интересира како резултат од градско дерби во ерменската 1 лига во фудбал.
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Манастирско сирење, манастирска ракија. После пијаница си бил, как да не јас си сум побожен чоек. Ај таму пули си масата.
IMG_20200420_112804.jpg

Венкоооо моја тугоооо, ти што мучиш срцеее моје, зар ти незнаш како ли еее како ли еее...
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Нека пејат,нека свират до даска,ама не смеат во полициски час.
Кајги,има вакви будали во моја населба,ама јако е што блиску до нив живеат и полицајци.Ако продолжат,ќе играат оро или ќе тресат коси во полициска станица... :pos::pos::pos:
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Си седам на тераса, полициски час, досадно.....и оп интересна ситуација. Време за шетање на миленичиња, а преку улица гледам дека и мачка може да оди на поводник, исто како и куче
:D. Инспириран од гледката го земав Никонот и удрив фотка (штета не ми беше при рака теле-објективот, сликав со 18-55 и морав да кропирам)
DSC_0144.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom