Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
3 април 2020
Мислења
905
Поени од реакции
508
...ти беше меѓу првите сајтови и прв форум што почнав редовно да го читам, пред многу многу години, потоа те запоставив, но ете пак ти се вратив, па дури и се зачленив.:)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Само јас ли имам впечаток дека вирусов генерално гледано е најмал проблем на луѓево? Месецов сите гмизавци искочија и се покажаа и на интернет и на дело што мајндсет и писменост имаат. Палат снег со упаљач и се чудат оти потемнува :facepalm: , 5G, биг фарма, хаарп, запали карантин, криј инфо од полиција и што не останато. Мислам дека пола треба да побараат помош од сосема друга установа.
 

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
kako da mu objasnam na vnucite deka ziveev do sega vo 5 drzavi s.f.r.j-s.r.m-.f.i.r.om .makedonija i severna makedonija A NE SUM LAZOV? deka vo edna sum se rodil deka vo druga porasnav ,a sepak taaa e edna ista TESKA DILEMA
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.492
Поени од реакции
80.552
Кајги, знаеш дека има луѓе кои го мразат Груевски од дното на душата, а попатно свршуваат на секој потег на Вучиќ будалата? :icon_lol: Јас не верував дека постојат вакви луѓе, али вчера се уверив дека земјава крепи и такви лица.

Слуша Пинк и Балканика, гледа Ами Џи шоу, Задруга 24/7, и вика Србија била 1000 години пред нас, никогаш нема да ги стигнеме... dude, chill на Балканот сме, тоа е доволен доказ дека сите сме исти говна. Ама со овие ваквите нема разбирање, најлош тип на луѓе се :toe:
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.963
Кеј,

Периодов страдам од несоница што поради ситуацијава, што поради некој внатрешен немир и неможност да го исклучам мозокот да мисли на секакви глупости. Па така цела вечер низ глава поминуваат мисли од секакви жанрови и временски периоди, од тоа колку е глупо што 33 плус 77 не е 100, што сум јадела на голем одмор во второ одделение, што требало да ѝ кажам на цимерката во некоја кавга во студентскиот, а тогаш сум преќутела, како изгледаат децата на бившите и некои што би било кога би било ситуации.

И така ми текна на еден момент од 5-то одделение, во време кога немаше Википедии и чуда на интернет, а на час по англиски моравме да слушаме vocabulary на касети и да ги запишуваме зборовите во тетратки со превод и сите нишани. Е тогаш, многу беше популарна песната на Missy Elliott - Get Ur Freak On, нормално омилена на петтооделенци кои врска немаа што се зборува во текстот. И една моја соученичка во тоа време се изнамачи да ја фати на радио и да ја сними на касета за да ја донесе на час по англиски, па наставничката да ни помогне со преводот. Откако конечно ја слушнавме на час наставничката со огромна самодоверба ни кажа дека насловот се преведува како - „Земи ја твојата слободна крава“ (Get your free cow). Не знам дали да го препишам тоа на слабо англискио или лош слух оти наредната година отиде во пензија.

За среќа, таа година добивме друга наставничка.
И ништо, сега работам фриленсинг.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.990
Aко со овакви ___________ (додади епитет) влеземе во ЕУ, јас ке се откажам од државјанството и ке барам државјанство од Занзибар.

 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.037
Поени од реакции
15.627
Никогаш не сум ни имал заблуди дека број еден фактор кој ме држи на граница и еден чекор од психички крах во животот не се ниту сакани и драги личности, ниту некакви активности и хобија, ниту пороци и мераци за душата, ниту било што на светот, туку единствено мојата работа. Целава оваа ситуација на најдобар можен начин ми го покажува тоа.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.034
Поени од реакции
28.670
Кајги...
Убав ден денес, сонце пекнало земав еден стол направив кафе и седнав у двор а како шлаг на торта од некде се слушаше како некој свири на флејта.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.615
Поени од реакции
21.323
1585929219107.png

Men are in charge of women by [right of] what Allah has given one over the other and what they spend [for maintenance] from their wealth. So righteous women are devoutly obedient, guarding in [the husband's] absence what Allah would have them guard. But those [wives] from whom you fear arrogance - [first] advise them; [then if they persist], forsake them in bed; and [finally], strike them. But if they obey you [once more], seek no means against them. Indeed, Allah is ever Exalted and Grand.


 

Attachments

Член од
23 октомври 2011
Мислења
887
Поени од реакции
2.207
Абе ајде ... од крајот на март чекам све ова да заврши за да ја викнам на кафе :(

А ништо немало да работи до средина на мај . Не е фер :(

Ми преседна и кафе и све
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.125
Поени од реакции
17.913
Драга еден детски сон ми се запусти бе, оваа била обратна


Ај имам уште една :love:

 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Сега го гледам видеото какви ликови има, снегот од улица во двор. :pos:
- Досадно во карантин па ќе си фрла од двор на улица и обратно додека не се стопи?
- Ќе му држи влага на тревата?
- Ќе го пали вечер да види дали е пластика?

3v9q8c.gif
 

Kajgana Shop

На врв Bottom