Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Ejebajgasad!!!

Фукара
Член од
4 септември 2017
Мислења
677
Поени од реакции
1.116
Некои се жалат тешко било во изолација. Мене ми е баш супер, со музика во позадина го докусурувам црниот дроб. Ако се умира бар нека биде од цироза. :pijani:


 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.422
Поени од реакции
19.537
Драа
Вива ла револуционнн!!!!
Страна 1789, Француска револуција.
Но пасаран,устфари тој беше шпанска граѓанска војна, а вето беше од римски сенат а?
Декларацион оф д хјуман рајс(ориз?).Штета што жене биле изоставени од овј праван акт.
Па Луи шеснаести мноо се расфрљаја сс паре,банкротирала Франција.Сфе започнало у салу за тенис,треќ сталеж се побунија и од туј натам е вруќо.Ролан Гарос везе нема сс овој, он е лик од прву сфетску војну.
Напад на Бастиљу е шлаг на торту.Чао кралстфо, здраво нови дечки,забава до бесфес.Џабе Робеспјер се курчија кд Наполеон из д мен.Али кој лети високо, налетуе на Москфу у зиму хаха.
Сфака империја си има сфоју цену,Франција скупо гу плати.
Ама ипак, Француска револуција е едн од најважни настани у понову историју на Европу.А Европа е грчка девојка, Зевс гу сакаја, киднапираја и испратија на Крит, а Крит су Микенци и Минојци, Кносос е...

Коале смрдиф а 17 ми е омилен број.

Не те интересира нели?
:D
 
Последно уредено:
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.703
Поени од реакции
33.339
Драга,

Кога мислиш дека Анима Мунди одамна го допреле дното, они откриваат цели нивоа под него. Морало кучињата да се шетаат по 21:00 часот. Оф мори муко, што крепи земјата...
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.240
Поени од реакции
27.583
Otekovte so ona FUCK EU.
Ne im dale pomos na Italija.

Ich ne sakam da gi pravdam ama da bideme objektivni. Shto se slucuva momentalno:
Spanija e vo kriza poradi COVID19
Francija e vo kriza poradi COVID19
Germanija e vo kriza poradi COVID19
Svajcarija e vo kriza poradi COVID19
Cela evropa e vo kriza poradi COVID19
Da ne zaboravime, vo Grcija ima momentalno orda od Saruman sho probuva da protece vo evropa
I najnovo zemjotres vo Hrvatska


Koincidencija, Papata zivee vo Vatikan, vo Rim, i raspolaga so enormni sumi. On nekako ne moze da pomogne, samo hejt kon EU for the sake of hate for EU.
Zatoa sleden pat koga ke argumenitrate za protiv EU lugeto ke ve patosiraat so argumenti.

Argumentirajte sho prisiluvaat nezavisna zemja da potpishuva paushalni dogovori a ne za nesto sho ne e validno.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.475
Поени од реакции
16.086
Да се надоврзам со постот погоре го потековте и со тоа барање помош од Русија. Ете од што се спремни да помагаат ги одбија и нивните вековни браќа Србите, а овде на Балкан немаат шајка заковено освен во Бугарија. Им чуе кур за балканскиве земји и да се и да не се нато сојузнички или во еу.
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.665
Чудни сме, ние луѓево. Еве сега имам слободно време. Секако дека тоа ќе ми се удри од глава за месец, два или три, кога ќе заврши пандемискава журка, но сега имам доста слободно време. Време кое можам да го искористам дома (а јас сум претежно куќен дух, малку интровертен тип) и да гледам серии и филмови, да читам книги, да играм игри и слично, за што сум се острел подолг период. И што? Ништо. Тапа. За ништо немам волја и желба.
 
Ф

Флеш

Гостин
Го гледам на фејсбук,еден познаник што учевме заедно во средно ..... Бевме точно од втора до четврта година,кажано се префрли од едно средно ,дојде во нашето средно школо и учевме 3 години заедно во клас ...... Дечково беше буквално, ништо не учеше,двојки му беше просек учењето,не правеше проблеми,но детево пропалица беше .... Ќе ни дадоа проект,она тоа,секогаш беше неспремен ..... Државна падна матура ...

Денеска случајно на фејсбук ,како предлог за френд после 10 години,го гледам дечково пак ....Ајде да го видам ...Гледам на инфо ,шок , МЕНАЏЕР ВО ТЕЛЕКОМ !!!! ООППАААА ЕЕЕЈЈЈ

Ма јебем ти човекот ....Не ми се верува,го проверив и на ЛинкдИн,абе педеров е навистина таму на јака плата .... Му гледам,образование,ок исто средно,приватен факултет опааа ....Значи тоа е цаката .... Јас у средно,мамата си ја ебав,оти бевме у строго државно школо,запишав факултет,и таму ебав мамата две години додека не колабирав .... Поминаа седум години до стабилизација,јас сум просечна работа со како будала историја да успеам,а дечково е менаџер у факинг фирма Телеком без да загрее столче ... Че ти пљукнам сфе навистина во Македонијс .... Ме гребе грижа .... Да си одам од тука и да одам кај братучетка ми во САД ..... Испаѓа иако мака сум вложил и минато,ликови други со лесно седат у фотеља .... Денеска најгадно тоа ме налути .....
А најубаво со вест @Agda Beata .... Повторно се најубаво :):):)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom