Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Денеска се одржувала Златна Буба Мара, церемонија на која истите луѓе секоја година си ги тријат половите органи еден на друг и се тапшаат по рамо.

Одвај чекам да ги слушам досетките на Сашко, да го видам Игор, да ја слушам Капиопи, Каролина и Биба Додева.


Хепи дејс.
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.357
Поени од реакции
19.180
Преко кур еј
Океј е дека е паника и вирус, ама претеризам е еј.Куде и да се завртиш,куде и да си само тој се збори.Колко смо интелигентна и доминантна раса, амс толко смо глупа себична и никакфа, нема могуќе еј.Како одвај да чекамо да се деси овакфо нешто за да едемо гомна, за да тк сфатимо колко е значајан живот и колко треба да се цени, а не нонстоп.
Леле лелееее колко сакам да не нема еј, овај човечка раса више не заслужуе да живи. Довољно е да си гу прочитамо историју, војне, религие,инквизиција, за дс сфатимо дека редно е да не нема.
И ја сакам да умру сс Вас.Сфи да не нема. Нека си жииф само животни на планету,дивина,лепота,идила,пејсаж.
Тмн сфи дс видимо што е тој смрт, сфи заедно
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.793
Поени од реакции
17.154

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.530
Поени од реакции
34.792
Кајганке :love:

Баба ми во паника ми се јавува дека „сите си се спремаат со време, сите си пазарија со време, само јас немам ништо ЗА коронава“.
Ја прашувам со убаво “а што сакаш да имаш ЗА коронава“?
Следува рафален одговор „брашно, макарони, конзерви, што знам јас друго што треба ЗА коронава.
И велам „ да не му правиш добредојде на вирусов со погача и крем салата со макарони?
А баба ми целата збунета „ не рекоЈА на телевизија дека и крем салата требало :свиркам:

Убаво едно време немало ТВ, па луѓето на раат си живееле.
Гаси ТВ, гаси нет. Се збудали народот :pipi:
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Знам како човек во три потези можи да ми скрши рака, дланка, рамено, и обратно шо не е толку важно. И затоа сум скромен скромен многу затоа што знам колку многу е ранливо човечкото тело. А за моите 115 кила сум силен брз рефлексен, ама сепак ми е интересно самите движења на две човечки тела како борбен танц, ролинг симулација на борба, нешто што би ми дало шанса да преживеам трениран убиец во борба еден на еден.

И тоа така тмурен облачен ден...
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.357
Поени од реакции
19.180
Драа Кајгана
Страна 1769.Текна ми дека туј годину се родија Наполеон Бонапарта у Ајачо,Корзику. Жене су му биле Жосефина од Крис Реа што гу пое дис ис д роуд ту хел и Марија Луиза од некоју шпанску серију.
Викаф дека од сфи познати личности,Нсполеон имаја најмалу пачурку.Наполеон е фтор антихрист, а прф е Аце наш а трет знае се Хици Адолф амфетамински.
17 ми е омилен број.
69 п.н.е.
е родена Клео Петра Птоломејска.
Плескачица на Цезара и Марк Антони,али не онј зоро сингер и бифши на ЏејЛоупез. Какф стриптиз изигра милфица у Хастрлерс филм еј.
Џејми ли Кетрис и Деми Мур,да едеф кур.
А знаеш ли драа дека Цезар е прф што се родија сс царски рез.
А коале смрдиф хаха
 

Kajgana Shop

На врв Bottom