Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.598
Поени од реакции
5.064
Форумов е тотален cesspit од газобол и персони кои не сфаќаат колку се во суштина трагични копрофази.

Пошо му доаѓа како некој вид критика и сублимат на ваквиве истакнати дејци кои оперираат по медиумиве за социјализација, илити social media:

12189589_612323605573174_532022938120462409_n.jpg

Јап, тоа би му дошло отприлика некако така.
 
Последно уредено:

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.921
Поени од реакции
35.256
Кеј, незнам која е најјаката награда во музичката индустрија, ама дечкото треба да освои лига шампиони со текстот вокалот и композицијата. :cuc::cuc::cuc: Изгазија британците во последните 10 год .. Ед Ширан, Луис Капалди, Дермот Кенеди ... страшно талентирана нација. :cuc:


 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Прскаат од авиониве денеска нешто.....дефинитивно, или не зрачат со Харпот. Поглупо не ми било одамна....а што убаво си преспав одсабајле едно два саати на фотељата мој златна.
Рамо ме боли не можам ни да си вежбам....ваљда не сум едини....
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.690
Поени од реакции
33.325
Кеј,

Ако сакам да читам за политика, ќе отворам фејсбук. Ако сакам да дискутирам за политика, ќе појдам негде на слава. Во тебе го гледав спасот, сега и ти - цела лента со нови теми, за политика. Fuck you! Те сакам 1% помалку!
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Се повеќе и повеќе разбирам зошто низ Скопјево гледам се почесто така наречени "џипови" (јас ги викам мангупски високи коли). Па секојдневно се појавуваат нови "кратерчиња" по скопскиве улици а ниту едно не се закрпува. Ја здробив предницата а и јас се здробив рипајќи од седиште бидејќи возам спортска кола.
Дефиниција за Скопје - вози ТЕРЕНЕЦ или во најмал ракав "мангупско џипче". :facepalm:
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.884
Поени од реакции
17.489
Да ми кажеше некој пред декември 2018 дека ќе живеам со "шиптаp", и дека ќе станеме толку добри колеги и пријатели за тоа време, и дека денеска ќе жалам што истиот си отиде од станот немаше да му верувам.


Денеска си отиде цимерот, се пресели во друг град, најде друга работа, за само 100е плус успеав да се договорам да останам да живеам станот што е и повеќе од одлично ама би плаќал уште 100+ само да можеше да остане овде.

На толку спротиставени страни, толку радикални во нашите верувања и убедувања, на толку омраза што сме ја имале пред тоа помеѓу нашите народи(јбг фејзбук ни покажуе кои и какви сме биле порано) станавме вистински пријатели.
Толку различни а сепак толку слични.



Нема повеќе правање сериозен муабет навечер за животот иднината и нашите народи, нема повеќе играње кур со швабите шо идеа да јадат, нема ни довикување од кујна до каса кога ќе дојдеше некое убаво девојче, нема двојазично пцуење по шефовите и фирмата.
Ама ќе ги памтиме вечно таквите моменти.

О другар, поздрав и се најдобро, фала за сите добри работи и сета помош, само да знаеш дека се заеба, уште малку и ќерката на Кринес конечно ќе наполни 18 години, сега не е интересно нема да имам конкуренција :D
 
Ф

Флеш

Гостин
Денот кога Северна и Јужна Македонија ќе се спојат .... На видеово,двете племиња се различни по стил,но иста сорта од сме ....


 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.326
Поени од реакции
6.221
Сабајле се нервирав 4 цигари испушив од нервоза. После кај 10.45 се си дојде на место, барем така мислам дека е.
И сеа ми текнуе дека се понашам ко тошо малерот, мала криза и одма јадам гомна.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.884
Поени од реакции
17.489
Screenshot_20200221-103206_Facebook.jpg


Зошто би спречил некој да го опљачка газдата на маркетот кој на мене ми дава 300е плата а он преку мојата пот вози некој џип и викенд оди до Грчка или Бугарија а јас или рмбам во недела или мизерувам дома.

Херојски или глупав потег, оставам на вас да си одлучите.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Гад демет сакам да бидам Дан Близериан, не можам да гледам повеќе Џо Роган подкаст, покрај сите работи Близериан е суперителегетен :icon_lol:.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom