Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.060
Поени од реакции
4.558
 
Ф

Флеш

Гостин
Шо им е финтава на луѓево ?! .... Ќе се изгуби човек,го сликаат и го постираат на Фејсбук,го знаете,ааа?! ..... Добро,усул имаат овие дека треба одма во полиција .....Добро,ајде фејс да го објавиш но подобро е и полицијата да биде примарна опција за барање помош,си има процедура ....Значи нема играчки .... Загубил документи ?! Пак ги слика и покажува ...Абре иди у полиција или имаш адреса и однеси го ако сте исти град јебига ..... Абе пичето го изгубив ....Се вика Соња,ќе ми јавите :uzi: :pos:
 

Ejebajgasad!!!

Фукара
Член од
4 септември 2017
Мислења
677
Поени од реакции
1.116
Јас пак се чудам од каде толку лицемерие кај луѓето. Можеби и не треба да ме чуди со оглед што средината во која живееме е сама по себе токсична и девијантна.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Фајтерско тело правам,ама стомаков тешко се кини, во рамената и газот сум камен, ама стомакот тешко оди. Горе гардот е со раце (бокс, кикокс,џудо),ама долу е нозе, нозете напред (џиу џитсу)...

Долу поминување гард најзаебано треба буквално главата под газот да поминиза да му поминеш нозете, флексибилност како шпагета хахах...

 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.087
Поени од реакции
15.929
Станав сабајле грипосан со чувство дека ме боли секое делче од телото, без волја да станам од кревет и никаква желба за работа, пцуејќи се по ред. Се слушнав со едно другарче у меѓувреме одејќи накај работа, и кога ми кажа дека треба да мкне вреќа од 20 кила храна за кучиња од Центар до Трубарево со автобус, некако ми олесна. Општо онака, за многу работи.
 

Cthulhu^

your neighbourhood weirdo
Член од
17 јули 2006
Мислења
1.381
Поени од реакции
1.854
Добровечер, драги гледачи.

Ах, денови како овој. Пијам винце, грицкам чипс, пеам на цел глас, денсам скокам и хедбенгам низ соба, со отворен прозор башка. Јака им душа на комшиите. Да ја споделам со вас радоста дека Атлетик ја елиминираше Барса, па сега со големо нетрпение и очекувања го чекаме реваншот против Гранада на 5-ти март. Утревечер Аталанта го игра првиот меч од осминафиналето на Лига на Шампиони. Утре сабајле конечно идам на Водно после сто месеца, сам ако треба, не можам више да се мољакам за некој да ми праи друштво, ми треба да седам на врвот у тишина. Плус има квиз утре у Beertija Pub. Се израдував многу и на објавата дека Пласибо ќе доаѓаат у јуни у Скопје. Прекраснотии :D

Од друга страна пак, EmilijaS се уште не ми пишала, а јас не можам да и пишам на неа :/ Се уште не сум и пришол на девојката од маркетот. Паузата од играње фудбал се зголеми на два месеца. Добро, тоа барем ќе го средиме веднаш.

Благодариме за вниманието. Имајте пријатна вечер.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.256
Ок, малце ќе рантам, ама шо ве ебам, ова е тема за јадење гомна.

Во Април наводно ќе има избори.

Политички.

Во Цебепха Македонија.

За влада.
За мнозинство нешто ова она.

И после се што се случи последниве години..

КАКО БЕ МОЖЕ ДА ПОСТОЈАТ УШТЕ ЛУЃЕ ШТО ПЛАНИРААТ ДА ГЛАСААТ НА ИЗБОРИВЕ???

До толку ли имаме луѓе со IQ 20???

Што? Не сфаќам?

Значи да резимираме:

Имаш влада што се брка за криминали, со докази, со местени тендери, со телефонски договори со се.

Владата губи.

Нивните "најголеми противници" доаѓаат на власт.
"Е сеа ќе го јадат. Секоја логика вели дека ќе го јадат, исто како што било и порано, криминалците го јадаат кога противниците доаѓаат"

Ноуп.

Си живеат живот, кој во странство, кој уште во влада, кој си пишува статии, кој си работи нешто трето..кур ги боли.

Ок, добро, ај да видиме оваа влада што ќе направи.

Значи, не доби мнозинство на изборите и изгуби.
Ама, Ахмети (најголем македонец икада), вика дека ќе прави влада со овие второ место што се.

Ок.

Е сега другиве викаат "Ааа овој ќе го смени името!"

И тука имаш на ПОВЕЌЕ НАСТАПИ СНИМЕНО СО ВИДЕО И СВЕ - како лидеров се колне, вели, све дека ова е лага и нема ништо да смене.

Ок, ајде, нов човек, можда стварно нема да лаже? Мислам ајде, 2017та е, ако кажеш нешто тука е на интернет, ваљда човеков не мисли дека ќе каже нешто....ќе го направи спротивното....и после тоа пак ќе има луѓе со IQ 20 што ќе го поддржуваат? Ма ајде..

Ок, одиме даље.

Претседателов вика "Хаха, гајле ми е то имате пратеници, не ви давам пошто....шо ве ебам бе ми се може, кур ме боли за закони"

Пази...претседател против кој што имаше РЕВОЛУЦИЈА ОД НЕУТРАЛНИ ГРАЃАНИ ПОРАДИ ТОА ШТО НЕ ПОЧИТУВАЛ ЗАКОНИ И УСТАВ И ОСЛОБОДУВАЛ ЛУЃЕ ОД ЗАТВОР

И пак не му е страв си прави што сака.

И пак протести.

Ама не од оваа револуцијава туку од другите.

И пак лидерот "Дечки, ова нема врска, НЕМА ШАНСА да сменам име, дај не потпаѓајте под ПРОПАГАНДА ОЧИГЛЕДНО Е ОВА ЛАГА!"

Ок, пак си викаш, ваљда не е човеков идиот да мисли дека во 2017 некој ова ќе го заборави или дека има поддржувачи од IQ 20 што би му верувале ако си го погази зборот.

Значи имаш тука група што БУКВАЛНО НАПАЃА И ПРЕТЕПУВА ПРАТЕНИЦИ

Нормално, од ова го јадат 5-6 луѓе само другите си продолжуваат со живот во партија деновиве.

Ама ок.

Некако, ЗАКОН, ПРАВО, УСТАВ И ДЕМОКРАТИЈА победуваат.

Сепак си велиш - добро е. Живееме во...каква таква демократија поради тоа што новиот премиер ПОТПИШУВА ДОГОВОР ДЕКА НЕМА ДА ИМА ПРОМЕНА НА ИМЕ.

ПРАВЕН ДОКУМЕНТ ПОТПИШУВА СО ВРХОВЕН КОМАНДАНТ А.К.А. ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ДРЖАВА

Ок бе. Не е до толку идиот да направи нешто контра.


Фест форвард.

Се дешава референдум.

Референдумот не успева.
Исто како тој во 2003 кога се проба да се прекине првиот обид за суптилно пуштање на двојазичноста
Не успеа тој референдум и тоа значи дека денеска ќе имаме двојазичност.

И да. Имаме двојазичност.

Пошто се почитува резултатите од референдумот.

Ама тука...

хмм..

не живееме во демократија.
не се почитуваат резултати од референдум.

Се плаќаат криминалци од претходната владата. Знаете, овие што до пред пар месеци беа "LELE SAMO AKO VLEZEME U VLADA KE GI APSIME ZHIMI SVE"

Ок.

Сега тука настапува онаа револуцијата од неутрални граѓани што се борат за правда, закони, уст.... а, не...во моментов од режија ми кажуваат дека овие се влезени во влада и добиваат пари да шират пропаганда....хм...можеби не биле неутрални?
Кој би рекол?
Ваљда многу луѓе со минимум просечен IQ, ама ајде, продолжуваме понатаму

Премиерот си направи се за што беше донесен да направи т.е. да не почитува закони, устав и демократија и да прави работи за кои што реално доживотно се лежи во закон, ама за тоа друг пат

Ама чекај, нели имаше едни други? Као демек протести правеа кога владата не беше составена?
Е овие богами ќе возвратат во истас мерка како другиве и ќе започнат бетер револуци...а не, во моментов ми кажуваат од режија дека си гласаат за закони што ќе им ја зголемат платата и си уживаат во тоа што никој не планира да гласа за трета опција и пак ќе формират влада.

Хмм..интересна работа, it's almost as if и на овие не им е гајле за државата или просечниот граѓанин и само ќе лажат и крадат исто како и последен пат кога беа на власт?
Кој би рекол дека ништо се нема сменето во оваа партија? Па ја сум во КОМПЛЕТЕН ШОК!!!

Ама ок е, сепак ако ви текнува, на минатите избори не направи влада партијата со повеќе гласови.

Влада направи партијата со второ место по број на гласови.

Значи најбитен е третиот човек тука.

А кој е третиот човек?
Некој што е БУКВАЛЕН ТЕРОРИСТ ШТО МАЧЕЛ И УБИВАЛ ЛУЃЕ И СЕ БОРЕЛ ПРОТИВ ДРЖАВАТА?
Значи нешто као тоа Бин Ладен да станеше сенатор во САД во 2004та а?

И така викате вие, ќе биде работава а?

Ако. Убаво. Викајте си.

Ама добро е, барем не живееме во диктатура пошто дефиницијата за диктатура е тука:

A dictatorship is an authoritarian form of government, characterized by a single leader or group of leaders and little or no toleration for political pluralism or independent programs or media. (хмм, викате Сител не објавувала за СДСМ? газдата на Телма буквално не дозволува новинар со свое мислење да излезе во јавност без да добие дозвола? )

According to other definitions, democracies are regimes in which "those who govern are selected through contested elections"; therefore dictatorships are "not democracies". (хмм..ама овие не добија мнозинство на гласови на последниве избори..хмм....и некој се потпишува со име на држава што не е одобрена на референдум? хммм)

With the advent of the 19th and 20th centuries, dictatorships and constitutional democracies emerged as the wo (ок, тука ќе те прекинам..КОНСТИТУЦИАЛНО? хахаха, братче не ме смеј, одма собираме криминалци, им фрламе пар евра и нема тука конституционално...ќе го смениме тој дел од дефиницијава, сеа мнозинство да собереме)

Него шо ми беше муабетот уствари...
А, да, лига шампиони 1/8 финале почиња. Ќе биде јако нек си ибе матер
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.662
Поени од реакции
4.728
^Најбоље сезона убедливо 2006/07 ..тоа е човековата алка шо недостига,тоа е бермудскиот триаголник на форумот

Кој бил активен тоа време знае добро за шо зборам , за црната дупка у серверот


Непребол ден денес :( илјадници мислења у црвја дупка заглавени
 

Kajgana Shop

На врв Bottom