Драга Кајгана (виртуелен дневник)

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.991
Ако ја слушаш "Скопје, мој град" во 2020 ќе сфатиш дека од 2006 до сега во градов се имаат сменето само годините на Тони Зен (ок, и тоа дека делот со Сања, Гаџа, Јован Јованов и останатите ќе фали поради тоа што немаме таква сцена повеќе :') )

 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
ДК,
гледам по пат еден куп луѓе на точаци се движат низ градов небаре надвор пријатни 15 степени... Убаво тоа, секоја чест, почитувам....Ама извинете, дали сте нормални?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Бевме со колега прво во Вилнус па потоа во Каунас, on site кај клиент. Луѓево на почетокот беа пријателски настроени, се убаво, додека вториот ден одеднаш не станаа тензични при комуникацијата како да сме им утепале пола фамилија. Се препрашуваме со колегава да не треснавме нешто, да не ги навредивме, не, слабо.
Зедовме во мензата седнавме до нив да видиме дали ќе кажат што како и на среде јадење едно чиче вика дознале дека сме Македонци а од нас изгубиле кошарка меч за полуфинале и се нервирале само што не гледаат :pos: :pos: се смеам на моментот што настана ама ова е огромен доказ колкав подвиг направивме 2011 со елиминацијата на Литванија. Ни сами не сме свесни и ме боли што наместо тогаш да се израдувавме уште повеќе на тој факт, ние се оправавме со амеби кои никој не ги кревал во раце како мали дека песната за Гоцевата раса не е националистичка. :tapp:

П. С. Литванија и Естонија за нас се Швајцарија, нема оправдувања под турско сме биле, не знам што. Малоумни сме и тоа е тоа.
:гомце:
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.860
Поени од реакции
34.897
Пред 10тина години кога ме мрзеше да станам сабајле за на школо, моите дома проповедаа дека на мои години станувале у 6 саат за на работа. Мислев дека се ненормални и се ежев од самата помисла за да станам у 6 сабајле. 10 години подоцна пијам кафе во 3:02 АМ, во 4 почнувам со работа.

Моментално "your alarm has been set for 8 hours and 42 minutes from now" ми е повеќе омилена порака на телефонот, отколку "dojdi da prajme seksovi". :(
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Зошто бе постојат овие што мислат дека 24/7 си на располагање и се мора во истата секунда да им завршиш, се лутат, беснеат на телефон, а кога за нешто ти требаат никаде ги нема, само едно seen....

Него си нарачав чорапи од Али, ми се допаднаа ептен елегантни и му ги препорачав и на колегата и ми вика да не ја примам нарачката може со нив и вирус да ми пратат од Кина. :pos:
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.094
Поени од реакции
9.679
Мамицата во пичка да ви ја изнаебам на тоа модата со носење ранци :mad:
На сите што носите, се да ви ебам.
На тие што пафтаат на сите страни со тоа рацете во тесен простор и скокаат без осет - да им ги ебам сестрите.
А на тие пак што после едно испиено пиво се губат и стануваат бетер од претходниве - да им ги ебам сестрите, а и нив лично.

Од другите вести возев како некој психопат низ град по празните улици :sneaky: Во првиот момент кога решив да бидам чесен граѓанин се погоди полиција. Уште не знам дали тоа цајканчето ми мафкаше со палката за да продолжам или ми покажуваше каде да се паркирам. Ладно си заминав, па чим не тргнаа по мене ваљда е во ред :toe:




Sincerely yours
Rosemberg
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Гледам некои земји во светов почнале да ги наградуваат непушачите со недела дена плус одмор како еден вид изедначување на времето потрошено на пауза со пушачите и таа мерка резултирала со откажување на цигарите кај голем дел од тие што пушат.

Кај нас не закон, една фирма било која да реши да го вметне ова во политиката за награди и казни на фирмата, уште првите 5 минути ќе имаш барем 20 пушачи во канцеларија кај Жане од кадрово како бунтуваат зошто се дискриминирани наместо да се мотивираат самите да ги остават цигарите.

Во Скопје воздухот котел, во кафичи и ресторани како во пепељара да си, во Скопје стандард си пушат во кола со маалце подотворен прозор као da vleze malce vozduh se umirisa kolava hhhh ама важно partiiive ke ne umratt so zagaduvanjevoo ne mozii vaka nema da ne bidiii :(

Пушете си дечки, што сакате правете ама барем имајте осет малку за другите и не мора да сфаќате дека ако вечерта не испушите 10 цигари дека некој минус ќе ви пише. Ако сте нервозни, земете една боксерска вреќа за дома, мавајте ја секој вечер, сѐ од отрови ќе откажете, гарантирам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom