Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
......Уште ли бе има празници по Богу? Златно си бев на бан одмор од форумо 7 дена си викам тамн да минат празниците. А оно...:facepalm: Приќења ми се моментално. Ај иам хитна работа...
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Од наредна година да воведат и психолошки тест за тие што скокаат по крстот или да се укине оваа работа.

Натегање за крстот како мали деца за играчка, а на друга страна пак крстот во базенот го барале 40 минути. :pos:

3mks2w.gif
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Верник сум, ретко одам во црква. Моиве сабајле викаат ајде да одиме и викам ајде, не сум одел во црква за празник сигурно едно 5-6 години.
Стојам, попот си пее и до мене два-тројца кажуваат вицеви од типот Што студираш? - Стоматолошки. Па кој кур ми гледаш забите, кога си доктор за стомак? Хахаха.

Тешко дека би отишол пак во скоро време на збирштина од малограѓани.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.784
Поени од реакции
15.396
Сфаќаш колку си длабоко во тиња кога три пати по ред ќе го пуштиш ова, а не си слушал шабанарија со децении....
Среќа што кратко трае и сонце те огрева брзо....фала Богу.....не дека не те копка.....
 
Член од
28 јуни 2013
Мислења
316
Поени од реакции
1.940
Ништо не ми оди годинава.
Никој не ми враќа на апликациите за работа, тие што ми враќаат кажуваат одлична си ама немам пари да те платам, мачето ми го отруја, овој еден шо го свиѓам не ме прифаќа на фб, овие шо им пишувам за производи за лице исто не ми враќаат, телефонот ми е пред умирање, сфаќам дека сум била заљубена во човек шо не знае еден муабет да сврзи и лицето ми се чини дека никогаш нема да си го оправам од лузниве, капак на се не јадам шеќер и не пијам алкохол скоро месец дена пошо докторкава сака пред да ме прати на магнетна да види случајно шеќер да не имам.

Дојдов само да се пожалам Кајги.
Ама не губам надеж. Никако тоа.
Остани ми со здравје.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.635
Поени од реакции
13.073
Едно нешто што сфатив откако стапив во редовен работен однос е дека пријателите секогаш бараат изговори дека се презафатени и немаат време за одржување на старите врски. Или у превод - некои луѓе ќе бараат слободно време за да се со вас, додека други ќе го створат истото.
Ова второво е чист мит.
 

HellRaiser

Реметам кајганџии
Член од
1 јануари 2014
Мислења
815
Поени од реакции
854
ДК
Ако немаш место во фрижидер остај ги работите на тераса да ти се изладат, проверено дека работи by me,купив пиво кое беше топло го ојстајв на тераса, се напрај камен за 20 мин исто ко да го остајв во длабокото од фрижидерот да се лади.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.989
I don't know who needs to hear this but you matter, you are loved, you are accepted, there are people who care for you, people who want to help you, референдумот не успеа и државата е окупирана од корумпирани политичари што треба да лежат доживотна робија, you can do it, секогаш има сонце после дождот, everything will be alright, don't give up, be positive.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom