Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
На почеток на 2020 година, додека светот технолошки оди незапирливо напред, информациите се достапни како никогаш порано, а свеста на милиони луѓе е издигната на високо ниво, во Северна Македонија еден од најголемите стравови на возрасните се тинејџерите во црно.
 
Ф

Флеш

Гостин
Се фатиле за гуша Миленко и Јанко Бурек оти Миленко го чепна бурекот на Јанко ....Жена му .... Фаќам сеир цел ден на фејсбук :pos: Миленко го нарекувс Р2Д2 .... Хаххааааасс

 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.885
Поени од реакции
17.497
Денеска слободен ден барам низ град каде да се шишам, нормално гледам на интернет каде е најефтино и гледам на едно место 10 евра.Викам ок тоа е тоа тргам,го барам местово, беше на 40 минути од мене.Стасувам на местово, влегувам и гледам дечкиве шо работат внатре се Курди, салонов како од оние по гетата во Америка, јбг викам шо е тоа морам да се шишам денеска.
Братот ме среди најдобро досега, како ниеден бербер, фризер/ка кај нас.


ПС:Денес ја средив собата после 3 недели и еве сега ништо не можам да најдам кое каде е :D
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.694
Поени од реакции
9.530

Гледам, гледам и се чудам...кој е побудала и дали мажите навистина се палат на оваа Дара:facepalm:
Шти има тука врело, секси..што има тука толку убаво за гледање а да биде опасно за срце???

Можеби новинарот е слеп или ....Одвратно Даро, многу си одвратна и ружна, грда...:shok2::shok2::shok2::shok2::shok2::shok2:
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Пријателите ти се де факто една категорија на луѓе кои ти се во константна ротација во контекст на нивното проведено време со тебе, a таа ротација е во функција на red light / green light , во поглед на тоа дали влегле во врска со партнер или не. Буквално истиве луѓе неколку кругови си свртеа, си идат па си доаѓаат, без разлика што правиш ти. Интересно :D
 
Член од
25 август 2019
Мислења
263
Поени од реакции
471
Дали јас некогаш ќе запознаам паметна, потенцирам, паметна згодна русокоса на која ќе и пријдам ќе и се претставам и ќе договориме дејт. Да продискутираме за историја, информатика и психологија, да испиеме по една чаша црвено вино и да се плеснеме како луѓе?
 
Член од
19 декември 2017
Мислења
258
Поени од реакции
319
Обожавам кога ќе станам и за саат - два ќе искеширам 1000+ долари кликајќи неколку копчиња на PC. Ме потсеќа кога требаше да работам 3 месеци во банка за толку и тоа машна требаше да носам. Смешки.
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
Д,
колку и да не сакам да признаам, јас сум кампањски човек. Не дека игнорирам се околу мене дури не почне да биде критично, не. Активно размислувам за се, меѓутоа незнам зошто се потоа ми доаѓа на ура.
Или би можело да се каже дека сум семестарски човек. некако сите обврски ми се или во зима или во лето или за време на празници ... Мех.
Инаку се фатив дека слушам малку музика и дека сум полошо расположена од обично. А исто се фатив дека мора да ми брмчи нешто додека работам .. и дека во последно време често слушам предавања или дебати на кои сум сакала да појдам ама некако времето не ми излего во пресрет или јас сама не сум си излегла во пресрет.
Денес се разбудив со прашање како би можело да се стопира времево. Мачево се смее и ме советува да најдам некој друг проблем за решавање.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.878
Поени од реакции
84.182
Лани за Тамара се поделивме.
За Ханиленд се поделивме.
За Евровизија се поделивме.

Но конечно дојде и нешто за што се обединивме!

Оваа година ќе не претставува Васил Гарванлиев на евровизија, и тука сите се обединивме и кажавме: ХУ Д ФАК ИС ВАСИЛ ГАВРАНЛИЕВ?
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.913
Поени од реакции
12.402
It's 2020, yet 35 годишини жени сеуште организираат фотосесии по повод родендени со разни балони, шампањи, торти и не знам ли ти шо. Па reshare на инста ако некој ти го честита роденденот, па не знам какви покани за роденденската забава, па забавата украсена од не знам кој организатор со чоколадни фонтани, со огномети, со натписи некои 30 is the new 20, I don't age I just level up....

Се беше многу поедноставно пред 10 години.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.692
Поени од реакции
33.326
Драга,

Вчера сум те оставил пуштена на десктоп додека којзнае што сум работел. Дошол син ми, и ми ги избришал сите надгледувани теми. А ти ни да викнеш, ни да титнеш, ни ништо. Ај хејт ју! :mad: И сеа немам друга работа, па вртам во теми кај што сум пишал мислења, што е вредно за надгледување.
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Македонски работодавец:Неаме луѓе за работа,никој нејќе да работи,џабе пуштаме огласи за вработување.

Човек за работа:Колку плата давате?

Македонски работодавец:14k

Човек за работа:
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.307
Поени од реакции
7.442
Што би им рекла Атиџе од Медена Земја на дебиливе што увезуваат токсичен отпад за горење? Пола увези пола врати, инаку ќе ми ги убиеш пчелите, ај за народов мање више, толку и заслужува...
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.419
Поени од реакции
7.757
Драги пекари/слаткарници:

- урда и сирење не се иста ствар.
- шлаг и путер не се синоноими.
- за да нешто го нарекувате пица, би требало да има и печурки.
- топено сирење и зденка, totally different.
- сите знаеме дека тоа не е нутела во крофната.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom