Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
Кајг,
навистина се чудам све што не прибираш, алооо Хјустооон, се слушаме ли?
... сте прошетале, па сте останале ебаго таму каде што сте и пак сте останале заостанати, јаките патриоти, ако радоста за ракомет не ни ги храни децата, ниту пак филмот нема да ги нахрани, што кур ви чуе ? ...ама тоа, пликот нема да ви биде полн, шупакот ќе се стесни, ако не мрсите муда, we are not retarded Kajg! :ojeaa:
 

EmilijaS

Cat lady
Член од
21 јануари 2016
Мислења
627
Поени од реакции
2.485
Ако некој треба да плати за секс не е сексуално привлечен и не треба да се репродуцира, крај краева машки курви неќиме да е иднината. Change my mind.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.181
Поени од реакции
8.821
Најискрено се изгубив месецов со празнициве. Пред една недела ми вика една кај падна паричката? И појма немав пошто ништо не сме вртеле и си викам ај замина нема врска сме заборавиле. Вчера ме прашаа пак кај се паднала паричката?! Денес сабајле колегите ми велат вечер ќе одиш некаде за паричката?? Имам роднини во грција, тие па на денот на нова година ме прашаа кај паднала... Ни вртев ни паричка видов.

Пред божик ми пееа на врата, вчера пак... Не знам што да дадам на пеачите, баба ми ме заеба вика јаболче портокалче јас со портокалите им отворам тие пари собират. После другиот ден со пари тие ореви и костени. И на третите не им отворив. Седев и ќутев.

Дека не им отворив се сетив кога одев јас како мала да пеам по куќи и пари да собирам и кај што немаа да ни отворат одма си замислував демек некоја ѓаволска куќа, проколната, луѓето внатре злобни и гадни седат, собите црни и смрдени...

И мене ме нервира тоа со сликите и пред да сфатам дека една слика ја пуштаат на сите пријатели и тоа само со еден клик, пишував реферати фала што се сети баш на мене, среќен празник и тебе и на цело семејство, здрави живи да сте, па срце па стикерче... За грев.

 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.305
Поени од реакции
10.314
Кеј,

Ја користам оваа прилика да им се заблагодарам на моите родители што едниот ми го дал инаетот , а другиот свеста и добрината.Без овие две особини никогаш немаше да стигнам ни блиску до ова што го имам денес.Имам уште многу за учење и развивање како личност ама мислам дека последнава година го одам вистинскиот пат.Нека не израдуваат денеска со победа ракометариве, бидејќи само тоа ни остана во оваа посрана држава.
 
Ф

Флеш

Гостин
Педериве AJBalkans ги пратам скоро од вчера и ниеднаш не најдоа на нивниот канал ,барем еден момент да ги објави номинациите на Медена Земја .... Безобразно ...Барем атер да направат дека нашата земја,ете сме,нешто добро ..... Куртониве имаа одма вест за повторно судење на Груевски и дека НОРТХ МАКЕДОНИЈА игра ракомет .... АЈ БАЛКАН БУЉАШИ
 

EmilijaS

Cat lady
Член од
21 јануари 2016
Мислења
627
Поени од реакции
2.485
Драга Кајгана,

Јас сум човек кој преферира мачки ама кучето од кога го имам се осеќам многу сакано. Кога си идам на вечер дома мачките онака ми маваат поглед, па после маваат поглед в раце дали носам нешто. Кучето, макар и да спие, станва одма и трчка по мене дур се прозева. Па скока еднаш по мене, па слегва да се истегни па да скокни пак дур се прозева пак. Во меѓувреме мачките заспале. :giggle:
 

Username1

шо е бе?
Член од
2 март 2012
Мислења
585
Поени од реакции
550
Не можам да ги разберам луѓево и дечиштава денешни, која е поентата да седиш на бензинска пумпа 4 саата и да тегнеш кафе и вода до 5 сабале?
Мислам, разбирам дружење, излагање ама ова ги преминуе сите граници на нормала. Секој ден едни те исти, па добро бре толку ли сте очајни и избркани од дома па што безделничите по пумпи? Толку немате куќи и некој што ве чека дома? Беда и очај невиден! Нова година, Бадник, Божиќ празници.. На пумпа! 40 ден кафе, 15 ден вода, 10 ден сончоглед и ивкова слава до бесвест ке праиме. Да не зборам ѓубрето што го оставаат позади себе. Стока! Невоспитана! Безбожна. Неам зборови. Па добро бе каква младина имаме и каква иднина не чека со таква младина. Особено девојчиња што се шуњаат до ситни саати со две кафиња и две кутии цигари испушени буљајки у телефон бескрајно. На бензинска пумпа еј! Нашминкани дотерани миничи нокти и ај ке идеме на пумпа ке пиеме кафе у 4 сабале. Вие до 18 години родители имате ли бе? Вие над 40 год фамилија имате ли бе? "не бе брат какво срансфо таму нема живот ко овде. Овде е живеачка, се дружиме коа сакаме, седиме на пумпа до коа сакаме тасе не ни чуе"
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
2.233
Поени од реакции
4.409
Ја сум градоначалник на општина...
Комуњариве да не постоеа ќе требаше да се измислат :pos:

На фан страна стигна ова, ако го стаам цел скрин ќе ни ја угасат страната и ќе не прозиваат ко руски сгенти на пресови :pos:
Screenshot_20200115_111223.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom