Драга Кајгана (виртуелен дневник)

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Драга Кајгана,
Колку беше лесно на времето, имаш Steam, евентуално и Battlenet, и тоа е тоа. А сега, се мучам со 500 различни клиенти, не знам која игра кај ми е :yid:

Untitled-1.png
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Не дека не сакам да помогнам, ама преку кур веќе....напрај ми кујна, смени ми ребраст каиш, напрај ми компјутер, оди помогни ми ваму оди онаму. Немам време да се договорам да ебнам нешто.....би киднал у Немачка кај другарчето, и би пиел пиво по цел ден со него и у курац овие срања овде. Абе да умирам за корка леб и чаша вода не барам помош, никад не сум побарал помош од некого....
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.310
Поени од реакции
7.445
Наскоро во Македонија ќе има пар-непар односно секој втор ќе има рак.

Од другите вести исто така може да се спроведе пар-непар, денес ќе гори Алкалоид, утре Цементара, па после Минчо итн...
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Кога слушаш Антена 5 дури и да не бомбардират со осиромашен ураниум водителите делуват како надвор да владее мир,хармонија,меѓусебно почитување,разбирање,толеранција,љубов,позитивна енергија.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.645
Поени од реакции
27.953
Како гребеше вчера на грло со маглата,само што се израдував дека ке исцркаме сите до еден,еве ја нема денес.Ај ке биде ваљда
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.585
Драга, станав ВОЛ (не дека не бев до сеа али од денес и на друг начин :D ).

Сеа економски факултету можеш да одјебеш од животов, доста беше, се гледаме во некои подобри времиња.
 
Последно уредено:

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Фотографија на Vladimir Zlatanovski.
D..... edno vreme koga pocinjava mangupite so brkanje zenski, vo 60-70 godini ova bese kul,da sedis na ograda na Kameni most i da imas cackalica vo usta bese prestiz i dokaz dekz si skopski zizik i deka ne jades doma,a nie pomalite skopski kopiljaci gi imitiravme fraerire skopski i taka sedevme na ogradata so stapce od sladolet vo usta i se uste kako da go osekam pomegu zabive.A toa cesto znaese da padne na trotoar koga ke svirnevme po nekoe ripce vo sareno fustance,ama filmot prodolzuva ,navednise zemigo stapceto,zabrisigo od kratkite pantaloni i cekaj nova sansa,oti pari za nov sladoled se nemase.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.947
Поени од реакции
17.699
После вакви тешки работни денови како овој што измина,секогаш се осудувам зошто пред 2 години одбив државна работа на која по цел ден ќе седам.

Среќа пак тоа чуство се појавува ретко и трае многу кратко.
А по лесно е кога ќе го изгледаш Тетовирање по 87 пат :icon_mrgr:

А да уште ова.
Носете се у пичку материну(последната реплика од филмот погоре :D ) сите вие кои ви сметаат било какви луѓе кои протестираат по улиците.
Во држава каква што е Македонија и 365 дена се малку за протести и секој ебан човек и да излезе сам да протестира има право да ви ги блокира улиците,може тогаш ќе ви текне да ги заклучите колите и да излезете заедно со истиот да барате чист воздух,правда за убиени деца или пак запирање на работа на извршителите.
 
Последно уредено:

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.430
Поени од реакции
19.604
Драа

Постои ли још оној прашање кое е постаро, јајце или кокошка?
Па јајце наравно.Прашање не гласи дали јајце од кокошку нели, него само јајце.
Диносауруси кд су имале јајца, којошке не су ни постојале.
Какф Едипоф одговор а, Александар vs гордиеф чфор, соломонско решење : D
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397

ДК

Не знам зошто како зелен се смеев кога ја прочитав статијава и прво што ми дојде на памет е дека од уметност нема живот во Македонија :pos::pos::pos::tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom