Драга Кајгана (виртуелен дневник)

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.809
Поени од реакции
83.985
Bra4e ova dogovoreno e sve, imeto na grcite, istorijata na bugarite i uste himnata da ja smenime mora i ke dobieme dogodina datum znam ova sfe po charshijata se zbori, ja da ti kazham ova ke ni bide novata himna taka da si znaes da ne ispadne posle ne sum ti kazhal

 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.313
Поени од реакции
6.167
Денеска ја продадов првата кола што си ја купив во животот. Малце така жал ми падна, особено кога преку ауксот дечкото си пушти музика од Аца Лукас и тестираше колку е гласно. Сиромашката 4 години слушаше рок и техно сеа ќе ечи "моје сузе падају нагоре".
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
„Баба ја има возено само до пазар“ и бабата е со спортски дух, па затоа колата со 200 коња. :Д
Ене за некој месец ќе дојде 2020 година, а некои мислат дека се` уште пали таа фора и ја употребуваат за полесно да ја продадат и редно е да смислат нешто ново пример „Програмер ја има возено само до работа и назад“ :D
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Секогаш кога одам надвор од Скопје гледам графити на кој пишува ВМРО или СДСМ,и сега наместо да имате на таблата пример име на село вие имате шкртаници Вмро,или наместо да имате некој тип на инфо одронување на патот,внимавајте на патот,лизгав коловоз и тн,има име на политичка партија со оглед на фактот дека Вмро е многу побројно во однос на шкртаници од сегашниве властодршци,мојот глас гордо и достоинствено ќе го дадам за Вмро вооедно сакам да ја искористам приликата да му се заблагодарам на човекот кој ги уништувал знаците по патиштата се во име на партијата.

КРВ ДА СЕРЕТЕ ПЛЕМЕТО ДА ВИ ГО ЕБАМ ДЕГЕНЕРИЧКО.
 
Член од
8 септември 2019
Мислења
51
Поени од реакции
118
Не ми е јасно како може некој да се пали на песните на Некст Тајм, т.е. срцепарајучите преработки.
И не знам како не сфаќате дека Некст Тајм се на страната на Хорхе, а онаа Тодевска на Зајко кои од овие влечат пари за некои ситни срања као патриотски песни, а плавушава испушта делови од химна.

Нашиве такозвани пејачи и гзолижачи немаат муда да кажат "не" на Хорхе и Зајко за пуста пара додека светските ѕвезди како Тејлор Свифт и Ријана јавно го плукаат Трамп.
Ајт.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.496
Поени од реакции
9.406
...утро, како и секое утро, викендашко...јбг..:rolleyes:
:eek:-овој мојов на кревет пред телевизор:coffee:
:pipi:-Јас со крпата врака и бришам прашина пред телевизор, екранот и го гледам овој мојов намргоџенко како криви врат ко ној и мрда лево десно да не пропушти некоја сцена..

:mad: - овој мојов...Е ај де, сега ли најде да ми пафташ пред нос..(фрчи низ нос)
:shok2:- Јас..аууу, бре што че пропуштил, па како ги гледаш бе овие...лелеллееее. па овие се тепале ..аууу, крвишта се направиле...( гледа насилство на некој фајт клуб, појма немам кој канал) брррррррр..
:zloo:- Овој мојов...Ти ма гледаш ли колку публика има, види ја арената само, види дека има и жени што навиваат...врска немаш од животот..да знаеш само дека има луѓе кои едвај ја чекаат оваа борба, знаеш ли колку е карта???:mad:

:гик:-Јас...де, де....ебате публиката ретардирана, дошле гладијатори да гледаат....и..(фрлам поглед кон борбата и што ќе видам)...уффффффф..па овие бе коски си кршат:vozbud:...какви ли будали можат ова да го гледаат???

:pistoldz:- Овој мојов....Будали гледаат, да, на тие што жената им дошла веќе преку глава....

:kafence:
И така ДК, нешто ме зачеша носот, па си велам оти сум таква неарна во мозокот, сега најдов во викенд да чистам наместо да си се одморам, па и јас сум си душичка нели...а и овој мојов нешто ми заличи на оние лавовине што ги пуштаа во арена да ги кркаат робовите....си се замислив мене таму....брррррррр...


што е сигурно, сигурно си, да си седам на форумов и да си пијам раат кафе, да малтретирам некој друг, оти бан коски не крши....кко беше она, седи си мадро да не носиш модро:toe:
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.034
Поени од реакции
28.670
Кајги...
Имам некое чувство ко да ме јаде нешто од внатре...знаеш колку е глупо кога со некоја личност не знаеш на што си.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.809
Поени од реакции
83.985
Ццц, не ми се верува до каде дојде државава еј. Ццц, значи ниту еден интелектуалец да не се донесе за пречек на Нова Година.
Што е тоа Дино Мерлин бе чоече, па земете нешто за интелигентни луѓе публика, значи немој да ме јебеш со ова шундов не' уништивте.
Па земи нешто Моцарт нека настапи, Бетовен нека настапи... ете го Лав Толстој и Фјодор Достоевски исто нека испеат некоја песна... шо кур е ова бе, Дино Мерлин, мислам хаос човече го отупевте народов наместо интелектуално да се образува мислам хаос чоече.

Ја да сум Шилегов сеа одма ја повлекувам идејава, и на место на Дино Мерлин организирам масовно читање на Сартр и Волтер а парите ќе ги донирам за веганите жирафи од Нигерија. Значи хаос чоече, све очајни одлуки, го затупеа народот, све ова е само panem et circences бе Џони... то е....
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.792
Поени од реакции
17.151


Да не се повтори и заборави кој пукаше во деца додека играат кошарка а кој не уби ни еден цивил иако имаше секакво право на тоа затоа што бил нападнат.

Вечна слава на Ванчо Јосифовски.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.120
Поени од реакции
15.931
Драга,

Како бе не им скурчи да ставаат уште слики од свадба иако им била пред ебан месец дена?
Како?!
Никого не го заболе, аман, чувајте си фолдер svadba2019 до фолдерот со рецепти кои никогаш нема да ги направите во живот и не замарајте.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.858
Поени од реакции
34.891
Се вика Миланка, има 48 години и 103 кг, од Пожаревац Србија. Ме додава на фб и за 10 секунди одкако ја прифатив ми пиша "хеј младичу".

Најверојатно во минатиот живот сум бил некое швалериште и сум ја изневерувал сопругата. Не гледам друга причина зошто кармата вака би ми враќала сега.




:unsure:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom