Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
На Марина Аврамович српската влада и исплатила 600000 еврона за 1 сат да гледа во магаре.:facepalm: Тоа било најмодерен културен перформанс.Бреее Вучич ги надмина и нашиве тендербојси, ова е веќе за респект!
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.523
Поени од реакции
9.413
Ееееех :( некој, незнам кој, а и што е па важно, многу убаво рекол - Кога сме стари, сите можни задоволства се позади нас, а кога сме млади, сите проблеми се пред нас:(

Ни се водам , ни се терам, знам само дека не се радувам веќе на родендените како порано:place:
За младите сум стара а на старите сум им млада....:yid::yid:
 
B

Beginner

Гостин
Евн дно дна ви посакувам се најлошо никогаш во животот да не видете светлина. 2 дена по ред без струја во Африка ова го нема. И тоа сеуште нема добро постои power bank и 4G.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Луѓе баталете планини,езера,реки тоа е за домородци,пештерски луѓе,дајте да се осврнеме на што е можно поголемо населување на Аеродром,Кисела Вода само тоа е спасот.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.127
Поени од реакции
17.919
Драга

Жените имаат дупло повеќе рецептори за болка од мажите, но и многу поголема толеранција на болка од мажите.

Значи жените се чувствителни, без осет.
 
Последно уредено:

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Фотографија на Daniela Stamatovska. nagradno prasanje, kolku drva ima na slikava vo ovoj grad vo Jugoslavija.
A kolku drva ima vo toj grad otkako stana matropola na Severganija.

----------------
----------------
(mi treba da se javi nekoj od Vinica sto doaga naskoro tuka ili nekoj sto cesto odi za Vinica)
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Има една изрека стара прилепска: Кај шо се вади лебо куро не се вади, и ова ебачиве американски така викаат. Последна ден на објектов од утре сум во друг објект. Во тетраткава за забелешки колегава и честита име на колешкава со апсолутно бета мажјак однесување и и изразува љубов, а оваа му вратила таа љубов на жената да ја изрази. Бев слободен тука па настана општи хаос можно е љубов да е во прашање :icon_lol: , па ги растурија смените и екипава овде :icon_lol:.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.943
По клети комарци до сега немало ниедна претходна летна сезона, а во иднина убеден сум дека само погадни ќе стануваат. И прва и втора смена работат, пуштени на најјако, у стелт моуд пепел прават, тотална доминација ала Милица Павлович. Какви ти астероиди, какви поплави, земјотреси, климатски промени.. Овие ѓаволи ќе го истребат човештвото за некоја деценија маме им е*ам проклето. На левата нога моментално имам четири ипол зглоба..
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Фотографија на Blagoje Markovik.




dra.... janlas si,ne go butkaat za da zapali,toa e vlezot na avtobusite vo Skopje pred zemjotresot.
Vidi majkata,dvokatni avtobusi pred pola vek vo Skopje i toa ne kitajski tuku engleski.
A ona e kafana pirin i legendarnata skembe corba.lebce i luto piperce za nautro,kafe potoa.
EEEE..koja steta sto ne si sednala ni ednas tamu,a karsi go gledas mostot,oficerski i bankata.
Prasanje>kako se vikase ovoj plostad vo toa vreme posteno.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.637
Поени од реакции
27.838
Луѓето што не ги викавме на журки
сега со нас си играат жмурки,
луѓето што не ги гледавме со женски
мракот го донесоа дури и денски,
на никој не му треба ваква демократија
простите маси погрешно ја сфатија,
и ако можеш сега, радоста ти врати ја
простите маси и надежта ја скратија.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom