Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Само поради фактот дека ќе ги натегнете вашите панталони до цицки тоа не значи по автоматизам дека вашето сало нема да дојде до израз,и те како се познава тоа парче месо во облик на ''Торта'' како што милуват да кажат нашите скопски шегаџии низ градов.Затоа почнете да вежбате,и да се храните здраво,а не да лупате сториња од хамбургери од ројал.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Планирав да се апгрејднам на Шведска, Норвешка итн. во иднина ама видов валволине пишал дека Шведска е за легачи, не е за работници и затоа ќе пропадне па сега цурик во РСМ. Загадено не загадено, важно нема да пропадне :coffee:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.809
Поени од реакции
83.985
Аууууууу


Комшии се радуваат за одбојкава, атмосфера има за одбојка!!!

СЕКОЈА ЧЕСТ ЗА ДЕЧКИВЕ

Значи пази..

Реков пред да почне првенствово дека самото учество е ОГРОМЕН УСПЕХ, и тоа требаше да ни се поклопат 3 работи за да се пласираме на самото ЕП.

Требаше ние да тепаме со 3-0/3-1 што беше зезнато ептен и можеше лесно и да изгубиме базирано на тоа што го игравме и ние и противниците.

Требаше да победи некоја екипа што е аутсајдер во друга група.

И требаше уште една не е ептен јака.

Сите три работи се случија.


Фактот што се тоа се случи за мене е огромно изненадување и чудо и неверојатен успех.

Фактот што отидовме и во првиот меч одигравме ептен јако е сосема задоволително. Иако изгубивме 3-1.

Тоа што следните 2 меча ги изгубивме лагано со 3-0 и вкупна поен разлика од: 155-115 не беше за нервоза пошто сепак беше очекувано.

Фактот што после 1-0 негатива стигнавме до 3-1 ПОБЕДА против Белорусија беше уште поневеројатен успех.

Ама фактот што игравме против Словенија. Во Словенија. И победивме 3-1....

Длабок наклон :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc:

И сево ова се случува во......

ОДБОЈКА.

ВО МАКЕДОНИЈА.

ВО 2019.

Колку луѓе знаете што имаат играно одбојка во државава? Колку деца знаете што сакат да следат одбојка? Колку луѓе знаете што редовно гледаат одбојка?

Јас знам една личност што има играно професионално одбојка во македонска лига и тотално го перцепира како хоби пошто дефинитивно ако играш одбојка во Македонија....пари нема. Играш..онака...колку да се занимваш со нешто да не ти е досадно дома.


Фактот што сите овие играчи во ниту еден момент не решиле "a be uozbili se, kaj ima kjar od odbojka zemi nesto vraboti se be choek sto ti e"

Покрај сето тоа успеаа овие луѓе да направат кариера од одбојката и да играат низ светот (пошто како што реков, во Македонија не се игра одбојка за пари) и да стигнат до некаков неверојатен успех.

Не пратам одбојка ништо повеќе од другите спортски фанови што се, но ја пратам Македонија и менталитетот во Македонија и менталитетот на 99% од спортистите во Македонија.


Надреално.

Претпоставувам ова е слично ко тоа Црвена Звезда да стигне до 1/4 финале на ЛШ во фудбал.

Предолг пост и препатетичен пост, ама заслужуваат играчиве да си се изнапишувам.

Македонија е гладна за успеси и гладна за позитивна енергија.



П.С.Пласманот во следната фаза не е гарантиран. Има солидна шанса и тука да заврши првенството за Македонија.


Но тоа не е причина за да се слават луѓе кои што пркосат на се што оди против нив.

:oeoeoe: :oeoeoe: :oeoeoe:
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Пред неполна година овде пишав дека братучед мој го продаде станот оставен од мајка му која почина одамна, поделија пари со татко му на пола и овој со неговите си купи колa од 15.000 евра. Е сега гледам на ФБ и колата ја продава за 10.000, за да се раздолжи насекаде.
Наместо да седи во посебен стан овој зел го продава, по што некоја го откачила зошто нема кола.
Глупо и наивно дете, ах да си мое...

Така е кога уште на 22-23 години имаат се на нивно име.
Џабе не викаше мајка ми кога бев на негова возраст, заработи си сам и купи си што имаш замислено, па да видиш како се купува. Лесно е туѓи пари да трошиш и имот да продадеш.
 
Член од
16 октомври 2016
Мислења
36
Поени од реакции
29
Кајги,

Ти текнува на „јас ја ебам, она ми го пуши“ објавата во Љубов и секс?
Јас не може да ја најдам. Ах, ок.

Поздрав,
Power-MKD
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.038
Поени од реакции
12.459
Северна македонијо,живеам за моментот коа ќе се распаднеш.
Све да ти ебам проклетијо од држава !!!
 
Член од
8 септември 2019
Мислења
51
Поени од реакции
118
Драга, супер е што постојат продавници како Ваикики и може да се најдат работи за сечиј џеб. Ама во гардероберите со тие огледала и светло сите физички недостатоци може човек да си ги најде.

Си набив комплекси. (n)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.809
Поени од реакции
83.985
Едвај чекам за РандомФестЛенд 2030 кога програмата ќе биде полна со "Јован Јованов Трибјут Бенд", "Лила Филиповска Трибјут Бенд" и "Комшијата што секоја недела пее дур се бања Трибјут Бенд"
 

Kajgana Shop

На врв Bottom