Драга Кајгана (виртуелен дневник)

ЈуријАркадиевич

Модератор
Член од
10 мај 2010
Мислења
1.784
Поени од реакции
6.970
Idoli-Malena

Ми недостасува Варшава. Ми недостасува едноставноста на животот што го имав таму. Структурата на животот што го имав таму. Се будев рано и зборував со тебе. Секој работен ден бев на предавања. Потоа, ручав сам и зборував со тебе. Ќе одморев и ќе зборував со тебе. Ќе искочев и ќе те замислував. Ќе си легнев и ќе зборував со тебе. Ти ги покажував сите убави места во Варшава. Те замислував во Варшава, ќе ти личи знам. Нештата не ми успеваат во стварноста, веројатно дистанцата што ја имам од себе кога сум далеку од себе и дома, ми дава некоја спонтаност и шарм. Жал ми е што не успеав да го пренесам тој шарм во Скопје. Ми недостасуваш, К. Ми недостасува твојата насмевка, К. Ми недостасува твојот мирис, К. Ми недостасуваат твоите усни, К. Ама, и твојот хумор. Сакам да бидеш среќна и спокојна. Не сакам да бидам товар кој го чувствуваш и ќе се тргнам засекогаш. Жал ми е што заврши вака. Прекрасна девојка си.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Се будалам трета смена обезбедување,ништо нема овде само три кучиња и фабрикава празна,интернет има радиово го направив на трета смена, ноќе обезбедување дење на дуќан. Пасивниве приходи не ги бројам :icon_lol:,и трчам не по многу седум круга, слушам аудиокниги, курсеви, документарци, лошо делува :icon_lol:.

А документарец шо сум гледал ме здрма како ретко нешто досега кој не го гледал го препорачувам, подолу трејлер и линк кај да се гледа онлајн...


 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.374
Поени од реакции
42.565
Пред некој ден се видов со екс колега кој се врати од Германија на недела дена.

Не знам што зборевме точно, ама дечкото кажа дека нешто "му ебало мајката". Ај првиот пат издржав и преќутев, ама кога ја искористи истава фраза некоја минута покасно, се активираше Стефан-кобето у мене и му кажав "и јас да ти ебам мајката."

Нормално, после тоа му раскажав за Кајгана хуморот, па фала богу си поминав без ќотек. :D
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Драга К.
целосно го разбирам Ајнштајн, специјалната релативност и временската дилатација кога ќе дојде понеделник.
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Драга,
Нема боља песна за кардио
Финоќата се исклучува моментот кога ќе ти клапне газот и мораш да издржиш задњи 20 минути, таму почнува материјалот за уценување :D
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
Кајг,

1568648168637.png

судство, судија, обвинител, јавен правобранител, поврзано со правда и непристраност!?
...би го решила,така да секој судија, обвинител ќе си влезе во судница со врзани очи, без да знае ни кого суди, ни што случај има, туку во моментот да му ги кажат сите информации околу судењето,да ги слушне и адвокатите, а да не ги гледа ни кои се ни како изгледаат сите присутни и така со врзани очи нека пресуди!
 
Последно уредено:
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Зошто да го пиете вашето кафе во Центарот на градот,или пак во вашета населба кога може да отидете на 20 км(40 км во двата правци,рачунајте ако сте од ѓорче ќе ве фати 70) од централното градско подрачје до Хотелот Мирор што се наоѓа во Петровец каде што ќе ја добиете буквално истата услуга како и секаде само што разликата е:ќе бидете седнати во хотел,ќе извадите магични филтри и вашите фотографи ќе имаат автентичен изглед,футуристички,и небаре ќе помислите дека девојките соработуват со ATK Girlfriends.
Но тоа не е се:Во продолжение ви предлагаме да седнете и во ново отворениот хотел Хилтон каде што ќе се чуствувате како да сте во Париз.Тотално отргнати од обичниот свет,вашето чуство за естетика,елеганција,и завидно ниво на простотлуак,ќе направи вашиот инста профил да гори со бројчаност.Бидејќи следбениците се мојата храна,ќе продолжам да го лупам мојот профил се секојдневни активности го чекам моментот кога ќе се исереш,и сите да видиме како е да се има after party therapy,workout,mamicata u picka da vi ja ebam psihopatska
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Кога чекате да дојде момент кога треба да бидете во spotlight и тој момент не дојде поради банални причини, немој да си викате дека не е битно. Битно е. Или дека наскоро пак ќе дојде таков момент. Нема.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Ајбе кој сака да ми биди спонзор на Patreon за радиото мое? Има да биди поздрави и честитки за нашите слушатели :icon_lol:.


Иначе па арно мислам како плус пари да направам па че видам шо че обричам :icon_lol:.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.303
Поени од реакции
7.434
Колку и да мислиш дека сите одлуки во животот ти се погрешни, во некој паралелен универзум во исто време ги имаш донесено сите вистински одлуки. Во тој универзум може и Македонија е велесила со 0.001 посто невработеност...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Како што можеш да видиш чуден народ на потегот кај Борка Талески и Ленинова, не можеш во ниту една друга населба во градот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom