Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.305
Поени од реакции
10.314
Кеј,

Уште 12 години.Секогаш зборував дека треба некој да биде мангуп и да се жртвува за иднината на сите.Не се сметам за препаметен или попаметен од сите пред мене, ама само се молам да имам сила да издржам до крај зошто луѓето и емоциите ме ебеле, ме ебат и ќе ме ебат.Реков дека таа е последната каде што ќе згрешам и ќе дадам се.Од сега одиме резервирано со кур болење.Long live the yellow queen
 

HellRaiser

Реметам кајганџии
Член од
1 јануари 2014
Мислења
815
Поени од реакции
854
ДК
Што да и пишам веќе незнам цел фонт на зборови и букви го потрошив, а од неа ни трага ни глас
Да не го има сменато телефонотo_O
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Фотографија на Nehat Sabedini.

aj cik pogodi,koja ambasada se gleda na fototo,koj del od park,kade e Pasazot,koe kino e tuka vo sredina a koe desno,kade e rektoratot i....
D.... edno Skopje vo edno vreme koga vo nego imase i skopjani.Koja sirina i ubavina.
 
Член од
27 јануари 2018
Мислења
375
Поени од реакции
1.231
Д. К

Помина тоа време кога Utopia беше наивна глупачка која верува на сите.
Еби им мамето и ќе бидеш раат.
И најсмешно е што мислат дека им веруваш.
Мавнете ми се.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.992
Сваќаш во колку важна земја живееш кога ке запознаеш велосипедисти од Полска, Холандија, Германија и те фаќа жал кога ке ти текне дека идиотите од политичари ке ја уништат еден ден...
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
moram ova sega da go pisam,koj ke ceka do utre
Zet mi , posle 40g. zivot i 17g. vo brak i tatko na dve deca,bez nieden den staz denes otide prv den na rabota?
(pa dobro bre ljudi jeli to moguce)
 

Mundell

тој со бројките
Член од
24 септември 2014
Мислења
622
Поени од реакции
1.059
:oleee: Дувна ветрее :popce: :oleee:
 
Последно уредено:

ЈуријАркадиевич

Модератор
Член од
10 мај 2010
Мислења
1.784
Поени од реакции
6.970
И понатаму да се дружам со токсични фаци и да очекувам дека ќе се чувствувам убаво. 28 години, толку прочитани книги и никогаш не научив и не научив. Треба да решам некои работи со себе, за себе. Секој пат си го повторувам ова, ама никогаш да направам радикален чекор и да не бидам толку нежен. И патетичен. Сѐ мора да е трагично и вечно, каков глупав словенски патос.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Не заборавај утре започнува новото правило на Фејсбук каде ќе можат да ги користат твоите фотографии. Не заборавајте денес Рок !!! Може да се користи во судски случаи во парница против вас. Сè што сте објавиле станува јавно од денес Дури и пораки што се избришани или фотографиите што не се дозволени.
Не чини ништо за едноставнo копија и пастe.
Канал 13 Вести зборуваше за промената во политиката за приватност на Фејсбук.
Јас не му дозволувам на Фејсбук или на кои било субјекти поврзани со Фејсбук дозвола да ги користат моите слики, информации, пораки или објави, како oд минато, така и во иднина. Со оваа изјава, објавувам нa Фејсбук строго забрането е да се откриваат, копираат, дистрибуираат или преземаат какви било други активности против мене врз основа на овој профил или неговата содржина.
Содржината на овој профил е приватна и доверлива информација.
Прекршувањето на приватноста може да се казни со закон (UCC 1-308- 1 1 308-103 и Римскиот статут.
ЗАБЕЛЕШКА: Фејсбук сега е јавен субјект. Сите членови мора да објават ваква белешка како оваа. Доколку сакате, можете да ја копирате и залепите оваа верзија.
Ако не објавите изјава барем еднаш тоа ќе биде премолчено
и дозволува користење на вашите фотографии, како и информациите содржани во ажурирањата за статусот на профилот.

Копирајте, ставете и дишете
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Скролам по ФБ. Читам вест дека Металика донирале 250 илјади долари за изградба на детска клиника во Букурешт. Супер вест, си викам. Нема простор да се најде некаква замерка. И читам коментар од некоја дотична госпоѓа „Па подобро тие пари да ги дале да им купат на децата органска храна, па да нема потреба да се гради болница“.

Шта речи, коју поруку послати? :facepalm:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Па нема потреба за болница, бајачи постојат :toe:

Дојдов јас да пишам за слична вест. Гледам на клиника починала 27 годишна родилка, бебето се спасило. Ја отворам веста и гледам дека родилкава имала тромб емболија со декомпозирано срце + свадба праела викендот на пеколот во 9ти месец и коментарите се докторите, вакви, такви. :angel:

Значи знам дека не е сјајно здравството и дека поголем дел се неписмени ама ебате беља - планираш бременост, побарај препорака за доктор, оди, испитај се, забите направи си ги, провери хормони, срце, притисок.. Ќе склопат дете, дремат како мисири и после проблеми. Епа одете по врачови и бајачки и после збирајте пари за погребна опрема.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom