Драга Кајгана (виртуелен дневник)

HellRaiser

Реметам кајганџии
Член од
1 јануари 2014
Мислења
815
Поени од реакции
854
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.AAAAAA
tarzan.jpg
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Најголем хит ми се мажи од оние генерациине на ЈНА (сега веќе 50+) што ги вреѓаат денешниве машки, као демек не виделе дисциплина, ред, не знам што а пустите да не е жена им дома, нема да знаат лавабото кај им е.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.898
Поени од реакции
17.533
Колку треба да си глуп и болен да напишеш коментар од типот "што си ги правел" или "знаете ли за кондоми бе"на човек кој има повеќе деца и бара хуманитарна помош.
И онака нема да донирате па затоа барем не пишувјте такви срања.
А кога има државата пари за секакви глупости би требало да има и да помогне на луѓето кои имаат повеќе од 4 деца.
Себичен народ.
 
Ф

Флеш

Гостин
Толку бе, заебано било да земаш/купувап куче бе :ROFLMAO:

Четири дена под притисок,од сите усогласени у фамилија,само мајка ми е против куче да се земе.
Брат ми запнал некојси чувар/големо куче како стафорд,уфилман српски генгстер од 90ти,сестра ми па у пакет со стариот мој ,ма праете што сакате,ама да водите грижа,обврска.Мајка ми па,од еден папагал дома шо имаме,лечи трауми,сеа куче и е хорор приказна.Ќе и мочало.... А папагалов што го тормозиш и се митари не е проблем o_O Искрено со птицава нема проблем што ја чепка цело време.А куче.ПАНИКА !!!

Ајде црепот/брат го вратив у реалност,не ми се фурај ко сељаците твои другари за исто куче,неаме голем двор,јас давам 300 евра,ти само 100 евра,сестра ти 50 евра.Бираш френчи,бигл,мопс,акита или лабрадор.Јас давам пари,јас бирам,стафорд никако. Јас и сестра ти сме прва опција за бигл,френчи или мопс заради простор.Тешко акита,а обожавам лабрадор,но нема место ....

Го убедивме .....Ќе идеме утре до Аеродром за легло да видиме? Добро бате Вори ....
Другиот ден доаѓам од работа,овој не е дома.Кај си бе цреп?!(мобилен) ....
У кафич со другари,ќе дојдам у шест и ќе одиме.Помина седум,го нема.Доаѓа дома летва.Моиве отидоа за Паралиа,не го начекаа педеров,ќе го утепаа .Цреп се договоривме?Нели?

Брат ми се договорил да иде у Охрид цела недела ..... :boksix::eek: И сеа ќе ги фукне парите ! Јеботе куче .....
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Пријателка на мајка ми на која едната нога и беше ампутирана, а и како што разбрав и од другата почнале да и сечат имаше поголема желба за живот, поголема надеж и планови за во иднина за разлика од некои што се скарале со дечкото и готово крај на свет, после него не се живее.
Баш ми е криво за жената како за никој друг досега и без две нозе да беше пак главата ќе и беше полна со позитивни мисли и милион планови.

Братучетка на еден другар 13-14 години е и по 12245 пат пие се и сешто и ми вика последен пат татко и на своја рака ја земал од болница на се` уште не завршено лекување. Абе ќутек само на овие родители што повеќе и одмагаат на децата, отколку што и помагаат.
Какви се овие негативни мисли на тие години бе и без желба за живот, па јас на таа возраст мислев само како да ги украдам гајбите од на комшијата подрумот за да си направам 3 пара кнки за зима и колку тетратки да си купам за почеток на школската година.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Денес е светски ден на леваците, па така јас како левучар да го одбележам овде овој момент. Но, има многу чудност во мене, затоа што на пример пишувам и јадам со лева рака, кошарка и тенис играм со десна, билијард исклучиво со лева играм а со десна не знам штеката да ја држам, пиштол со лева не знам ни да го подигнам од маса а не пак да пукам, а пушка на десна страна ако ставам сум како инвалидизиран коњ. Има уште многу вакви раритетни моменти и не можам да си ги објаснам искрено, али кур ме боли како ми налага мозокот така ќе правам, јебига. Нека ни е среќен денот на нас леваците, ок де и тие ко мене несфатените. :D
 
J

joli1

Гостин
ДК, ми доаѓа да го деактивирам ФБто и да го изгаснем телефонот на неопределено време. Разочаран сум премногу од некои личности, а и немам сила да разговарам со никого. Потребна ми е интроспекција и душевен мир.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.586
Поени од реакции
81.171
Оние што преферираат повеќе лето одколку зима, само ради едно летување од 10 дена, би ги легнал на Рекорд или Зегин Бит Пазар да се печат на асвалтот. После печењето би ги фрлил у контењери кои стандардно секое лето мирисаат на расипани лубеници, дињи и пцојсани мачки.


Дај бе нека заврши веќе Августов :semolam:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom