Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
27 јануари 2018
Мислења
375
Поени од реакции
1.231
Да се пљукнам во македонскиот менталитет кај што се оговараат разведените, лош сој биле, подалеку од нив и триста чуда па ако излезат да се вмешат меѓу народ биле курви и ороспии и не знам што.
Дајте бе за промена гледајте си го вашиот живот и престанете да зјапате во туѓ двор.
Болесници.
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
Draga,
Se zaljubiv vo edno mesto i so mnogu twsko srce si odam od tamu. Neplanirano kako i sekoja ljubov se zapoznavme i mislam deka uste ke sakam da se vratam... kako sto cesto se navrakam na ljubovite.
Inaku eksedicijata bese dobra. Megutoa od proektot ocekuvav mnogu poveke. Prirodata nemoze da se zastiti samo ako 20 dobrovolnici se grizat za nea bez edukacija na domasnoto naselenie i zaednicka sorabotka. Kako i da e, vo prashuma bev prv pat i mislam deka ke sakam da vidam poveke prasumi vo svetov. Strashno e toa kolku se polni so opasnost a istovremeno fasciniraat so tolku mnogu zivot. Se dishe, se zboruva. Se e so naglasena boja. Naprosto se zivee!! Radosna sum sto imav moznost da vidam zivotni vo svoeto prirodno zivealiste.. bese prekrasno.
I milo mi e sto uste ednash bev predupredena za goleminata na prirodata i kako majka i nesto sto e pogolemo od se.
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Кајги,на твојата соперничка пишале за една јавна фаца дека не знае Англиски јазик,а не ја ни познаваат за да се сто посто сигурни дека не го знае.Како они да не прават грешки,а да ги види лингвист нивните дела,а бе,цела недела,ако не и цел месец ќе се смее.
Ој,Северџанијо,ој...
:popce: :oeoeoe: :oeoeoe::tapp::pos:
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.405
Поени од реакции
9.276
Идеме на планина приквечер на едно место на вечера со кола и застанавме на цигара на чешмичка и уште не сме излегле од кола кога гледаме тука одма карши нас на два чекори на чешмата вода пие-волк. И го посматравме, филмчиња ова она ти текнува на frozen со ски стазата и волците, на Лијам во the grey, замисли почне да не лови да не можеме да се спасиме. И си замислувам јас и страв во коски се вртев позади да не ми рипне некој друг на кола да ми се заледи крвта. И ми вика овој до мене па јаден е сега не не заприметува си пие водичка и замислувам јас изел тројца извидници, понатаму ќе најдеме 3 дела распарчени. А времето онакво ни дење ни ноќе, почнува да се стемнува и уште појезиво ми стана, а не можеше да продолжиме пошто покрај чешмичката беше патот,а покрај чешмичката страшниот волк. И едно време се гледаме во очи подолго време, не врти поглед тој не вртам ни јас, му зборам нешто во себе пробувам телепатски да комуницирам со него нели многу филмови гледам ама ништо трепнав јас и ја изгубив битката. А ептен убаво животно. Штета што не можам да го погалам. Чувства спрема него-љубов и страв. И го посматрам и решив волкот омилено животно ќе ми биде...

Дур размислувам гледам еден човек доаѓа со некоја врвка и му викам на овој абе свирни кажи му дека волк има. И се паничиме тука и готово ќе присуствувам на убиство трауми ќе имам, ќе мокрам во кревет... Човеков оп застанува до волкот и му става поводник. Јас не можам да опишам-шокирана. Од мал изгледа си го чувал викам мирен гледаш колку е со него. Мислиш со сите ваков да е да прашам да го погалам, ќе ме сликаш со него? Може само со него е вака, нас ќе не изеде. И ме погледна тажно онака со сожалување, повеќе себеси се сожалуваше што заглави со мене него мене....

-Хаска е будалче.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.087
Поени од реакции
15.931
Се преселив од Бит Пазар. Веќе осеќам олеснување, маме им ебам ја погано. Дојдоа од село, запоседнаа паркинг на зградата, почнаа нивен паркинг да наплаќаат. Јас кога ќе јадев ќотек пред 7 години за слична работа зашто реагирав, комшиите немо посматраа од балконите. Маме да им ебам и на тие и на тие другите. За некоја година џамија во стан ќе им направат, се кладам. Се по ред, се заслужувате едни со други. Каде ми беше паметот толку време не ми е јасно.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.122
Поени од реакции
28.871
Кајги...
Сега ми е јасно зошто овие од владава набавуваа лубриканти на време, сега кога ќе се затворат меѓу себе да имаат со што да се мачкаат зад решетки.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
D.... ete tri-cetiri dena me nema,dobiv domasna zadaca koja do denes morav da ja zavrsam i ja zavrsiv.
Ja citav knigata 20.000 miji pod more od Z.V.
Knigata i bila kako prva lektira na vnukata za narednava ucebna godina vo septemvri.
Bese dogovoreno denes da dojde vnukata i jas da i ja raskazam knigata.
I taa dojde i celo vreme jas dodeka raskazuvav za 20.000 mili pod more taa ne go ostavi mobilniot od race,celo vreme zjapase tamu nesto vo nego.
Po nekoe vreme koga jas komentirav kon nea dali slusa i razbra dobiv i odgovor.
Dedo super e ama podobro seto toa i da go napises...?
A da,da ti kazam i porano sum dobival vakvi domasni zadaci od nea, da napravam nekoja selska kuka od karton ili da grebam po laminat,ama ova ?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Класика ќе дојде викенд и место да праам нешо и покрај тоа шо времево е убер топло јас ќе се разболам од нигде никаде.

Да ти ебам стопанката!

Него знаеш шо ме зачуди пред некој ден и еве уште се смеам, имавме една дешавка на работа која сите не остаи малце изненадени а и шокирани :Д
Еден колега, релативно нов у фирма, 3-4 месеци, зема напушти работа у сред работно време, им рекол на колегите ќе иде до сендвичара и си отишол дома.
Мислам јас разбирам ако нешо не му одговарало, си се скарал со менаџер а-у ама на 30 и кусур години ко дете да се понашаш едноставно не ми иде, мене никад не би ми текнало ваква ствар да напраам :Д

Со оглед на тоа колку ебано напорна работна недела ме чека, јас место да идам да се опијанам некаде вкрај и да ја издувам пола марихуана во населба Ченто и околината ќе морам идам да умрам од апчиња и од лежење и гледање серии.



aeizgubise
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Во врска со постот мад мене, ако ова те зачудило слушај го ова.Доаѓа на работа кај нас еден млад дечко дали 18,20 години да имаше.Тера еден ден на работа другиот ден беше втора смена дојде во еден сатот.Значи само што дојде ми вика абе каде е вецето му кажувам, братот замина и никогаш повеќе не го видовме во фирма.Значи оборил рекор за неиздржување на работно место:aplauz::aplauz::lolzz:.Него не ми е јасно кој мој дојде на работа кога одма си замина:facepalm:
 

Mundell

тој со бројките
Член од
24 септември 2014
Мислења
622
Поени од реакции
1.059
Некои луѓе се како камења бесрамни. Жалосно. После толку време ми се јавува во 1 за секс, како ништо да не било. :facepalm: Епа извини не сакам секс со некоја што не ми е веќе девојка. И не е првпат, кажано по незнам кој пат. . . Знам дека ќе и недостасува мојот перформанс уште долго и нема да го доживее во скоро време со друг, ама Јбг, без слога сè е бадијала. Квалитетниот секс не ги промени лошите карактеристики. Не викам дека и мене ми е лесно, ама морам и' јас да си ја завршам мојата обрска, после тоа, ама ич нема да ме тангира.

Пс. Кај им купија муниција на комшииве — неколку дена по ред збеснаа пукајќи, раат нема. А па ако не се они, џукелине лаат. Како да го свртиш нема мир. Али што би рекла Катица прасица, Боро, не се секирај за ништо, сè ќе биде ок. :facepalm:
 
Член од
20 август 2018
Мислења
170
Поени од реакции
299
Дрекслмајер Кавадарци? Јас бев.
Заебанција на страна. Постов е поштовање за сите луѓе што работат таму. Добри, лоши луѓе, со факултет, жени со +60 години, млади деца со едвај 18 наполнети.
Тоа таму беше модерно робовладетелство, само за жал никој од нив не го сваќаше тоа. Или пак.. се правеа на будали. Ми викаа: "Дете, ко че ти стигнат на 1-ви 15.000 денари че имаш елан за работа и то како", не знаејќи дека некој од нивната пот заработува милијарди. Жал ми е стварно.
Работното место ми беше да тегнам жици од левата страна на модулот и уредно да ги спроведувам кон десно. И така, секој ден.
Три дена издржав.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom