Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.433
Драга

Дали некогаш си се разбудил блажено и одеднаш си се чуствувал осамен од ужасното потсетување дека многу драга личност те остави засекогаш?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не знам кој е позабеган, луѓево со 25+ години што сосила се пикаат во Охрид викендов или сообраќајцине (намерно ставени во различна група од луѓето) што скокаат врз шофершајбни на потегон Тетово - Гостивар за да фатат норма уште од почеток на месец.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.895
Поени од реакции
17.517
А јас пак не знам кој е позабеган дали оние што ги крадат пенкалата во пошта или па тетката од шалтерот што ме убедува дека на масата има пенкално.
Колку да не сака да мава хејт човек и да гледа позитивно кон некој работи во Македонија ама пак не е можно.
Кој кур бе крадете пенкала кои се оставени таму за да ви служат на вас за кога ќе дојдете следниот пат пак да можете да се послужите со истите.После ќе јадете гомна како власта и политичарите краделе а вие не можете да оставите едно ебано пенкало.А за онаа пак на шалтер што да кажам не знам.Дали си свесна жено дека ти си платена таму за да му служиш на народот и да му помогнеш а не да се дупиш со истиот.Значи ме заболе мене кур ако е прв ден од месецот и имало многу гужва па ти си била нервозна.Жени од твоја генерација работат по 10 часа во конфекции за ебани 200е.Најмалку 20 години земаш плата од народот и ако треба не само што ќе ми најдеш пенкало за да напишам туку и лично ти ќе го направиш тоа.
Како минува време мислам дека на овој народ му треба некој диктаторски режим зошто никогаш нема да се научи да функционира како што треба.Така барем ние совесните ќе живееме подобро.
 

ivana87

magic is everywhere
Член од
7 јуни 2007
Мислења
1.613
Поени од реакции
220
Драга, ајде со мене на одмор :roker::motorce:
 
H

HoT _iCe

Гостин
Срц,
жив сам.
без фејсбук 2 године, днска ми е како се вика тој, годишница. :D
без девојку исто 2 године, можда ме и малце срам.
Али,
се осеќам свеж. ведар. позитиван. емотивно спреман за нешто, а за што ќе видимо. за првпут после кој знае колко време се осеќам отворен, олкнато, спреман за нешто ново а не да се констатну брану, правдам свои дела и размислувања дури и на себе. Знам дека е клише да викаш дека не треба да се замараш ама у мој случај за да почну да се понашам и сфату некои работе ми требаше много време, али дефинитивно, у време и сс људи кои живимо, да не се замараш и да не размислуеш за свои акцие и последице, е благодет. Гледај да си удовољиш, и све што ќе правиш, да га правиш зашто ти га сакаш.
 
D

dARK_ElementaL

Гостин
Драга, доаѓам од ФБ, гледам објавена некоја вест за Македонка и Африканец во врска. И веднаш да рипнат ,,безгрешните'' со нивните коментари да навредат се што се движи и дише. И се фатија на девојката зошто била со црнец, а не со Македонец. За жал уште сме далеку од светот. Во Америка веќе ќе влагаат во area 51 и тоа со Naruto run. :pos::pos: Нашиве уште се замараат со зетот дали бил Црнец, Македонец, Јапанец, Марсовец.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
628
Поени од реакции
1.916
Драга, 2020 година на повидок, а ја уште не можам да ги разберам запечените балкански мажи и жени како бараат партнер у порака на DM SAT...
 
L

Löwe

Гостин
Све у пичка и на вмро и на ездеес и на дуи и муи све на курац да качам. За месец дена 28 години независност и уште не се најде маж да напраи автопат Охрид - Св.Наум за 30 ебени км. Делница од 14км Градиште Охрид ја возев 2 и пол часа во 21ви век 2019та година.
 
Член од
1 февруари 2016
Мислења
192
Поени од реакции
271
Денеска бев многу храбра без да се расплачам дека веќе те нема, уствари срам ми е да плачам пред други. Али навечер не бива... Уште една од многуте причини дека господ не постое, да го имаше зарем ќе земеше една ваква душа (една од многу ретките добри луѓе)... Само шо ги затворам очите, одма ми се појавеш ти, таков весел насмеан харизматичен, утре не сакам да те видам таков.... Ах колку е неправеден животот, замина толку млад,
 

Kajgana Shop

На врв Bottom