Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
За Д Фестивал во Дојран, тридневен фестивал со неколку стејџа, со имиња како Махмут Орхан, Офенбах и Напалм Дет, цена за три дена и сите стејџови 800 ден.

За викенд забава во дискотека во Кочани, со учесници Раста, Панчо ДНК и некоја бугарска пејачка, цена 650 ден. од една вечер.

Што би рекол Рамбо Амадеус „Урбано, само урбано“ (y)
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.178
Поени од реакции
17.990
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Не ја сфаќам поентата на дете кое само што се родило да му се прави профил на фб, па и деца под 14 години не треба да имаат. Оно ни името не си го знаe профил му направиле и го означуваат секаде.

Кога ќе порасне "Сине ти веќе имаш профил и еве ти мејл и лозинка за да се логираш."
Глупи родители.
 
Член од
29 јануари 2012
Мислења
2.172
Поени од реакции
3.719
Драга,

Уште оваа и наредната раб недела потоа идеме одморче малце, многу те смениле се немаме видено многу време :)) Еј ќе забораев уште малце иди времето каде ќе ми трубат како било во Германија и Америка. Најжално е кога ги молев одмор да одиме у средно и основно некаде нејкеа да слушнат од роден град сега станаа газди и одат по Бали.......... :)
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.487
Поени од реакции
16.131
Вчера се враќам со точак после фудбалот и кога одам накај дома застанав на семафори и од автото пред мене некоја селанка фрли палома во тревникот на банкината, штета што не сум насилен, а и не е дозволено насилството, ама ке и ја скршев раката. И се вклучи црвено и ја чекав типката пет секунди, кога појдов пред неа она си збореше ладно на мобилниот и не ни беше свесна каде се наоѓа. Штета што уште живеам овде, бидејќи секој ден имам стресни ситуации во сообраќајот.
 
Член од
28 септември 2016
Мислења
35
Поени од реакции
17
90 годишна религиозна баба и 28 годишна програмерка имаат иста егзистенцијална имагинација. Бог и систем едно те исто.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
Се ќе поднесам и издржам, ама како бе луѓе, објаснете ми како да не земам пола леб и да не ја измацкам водата од шопската салата што останува на дното на чинијата? Неправеден е животов понекогаш. :(
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Некои луѓе не заслужуваат возачка дозвола...
Нормален човек не лета на 200 во град кај што е дозволено 50.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.735
Поени од реакции
24.380
Најмногу ги сакам оние што делат совет без да го побараш, од никаде ми се убаци со муабетот "да ти кажам нешто, доста се тетовираш и почни да раѓаш деца", а јас во пмс... И после Агда е лоша.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.604
Поени од реакции
34.798
Кајг,
цели 10 милиони оделени за решавање на проблемот со кучињата скитници и то со чипирање, му бапна бројче на уво, завршена работа :несвест: и ?

1564066035507.png

замисли чекаат во ординација апнати од кучиња и како иде муабето :
- Мене ме апна куче чип број 5, а мене куче чип број 38, а мене куче кое нема чип што значи тоа дека нема да го најдат по ГПС да го казнат ? :pos:
 
Последно уредено:

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Музика од кола во иностранство се слуша или од кола на Балканец или од кола на Турчин, нема трето
 

Kajgana Shop

На врв Bottom