Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
6 април 2010
Мислења
1.578
Поени од реакции
10.588
Една од потешките работи во животот е на глуп чоек преку куртоазија да му објасниш дека греши, во надеж дека сам ќе се сети. Е тоа е дефинитивно Дон Кихотовска борба со ветерници. Вртиш ,,ко киша око Крагуевца'' користиш индиректен пристап, викаш: "абе и јас не ја знам оваа работа" - во обид да омекниш момент и споделиш товар на глупоќа, и ти вели:
- Како бе не го знаеш тоа!? Да не си глуп?
И во тој момент добиваш зрак на просветление и почнуваш длабински да се преиспитуваш, за на крај како епилог почнуваш навистина да се осеќаш глупаво оти воопшто си се зафатил со таква сизифовска задача.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Заврши сезоната на скриншотови од Мој Воздух, започна сезоната на слики од шал таблата.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.991
Драга, некои луѓе касно ке сватат колку сте сакале да им помогнете.

Инаку, песнава ја слушав на радио денеска на работа и цел ден ми е на рипит.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.701
Поени од реакции
24.161
Види, Forrest Dumb, Сале у некоја прилика и за жена ме има побарано. Ако не се вратиш, ќе му одговорам потврдно на прашањето и ќе те баталам за навек!

AnFem сакаш да се омужиш со ЈА?
... љубав на прв поглед. Уфффф.
 

*Slash*

Comfortably Numb
Член од
31 јули 2008
Мислења
758
Поени од реакции
1.207
Драга,

2 години тука. Доволно беше. Уште нешто ситно се брои. Видов - доволно, научив - најмногу за меѓучовечките односи. Колку и да му дадеш на човек секогаш ќе биде малку, ќе ти го сврти грбот. Вистински пријатели нема! По х пати,одново и одново, трескање од земја, провидни луѓе со патетично болен мозок.
Бев многу поразлична пред 2 години, сега сум .. посмирена :) научив дека среќата е релативен поим, тоа што на некој му е доволно да биде среќен за друг е ништо, луѓето се завидливи, лицемерни, промискуитетни.. учам секој ден,ми претстои најголемата авантура досега :eek::D работи кои порано не ги приметував сега ме вадат од кожа.. некогаш се изгледа толку бесмислено и..
Се што сака човек е да биде среќен.
 
Член од
15 април 2019
Мислења
1.076
Поени од реакции
1.516
draga kajgana
nekogash se zaprasuvam
dali ke mi e sram za sekoj post ispishan na forum ili pak ke se gordeam so sebe?
sepak e vtoroto
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.505
Поени од реакции
9.408
Цел пишлив живот се сведува на едно.....те сакам, ме сакаш, топло, ладно, имам, немам..епа, таман ја засакав Тамара повторно, оти ми беше некако одбојна и дрска, таман бев горда со неа и нејзината песна на евровизија и постигнатиот успех, за на крај така да ни се испосере на цел Македонски народ:facepalm::tapp:

Добро ма гуско ни една, со која пара те купија кокошко глупава за да ја пееш химната како што не треба??:несвест::shok2:

Тамара, ТЕ МРАЗАМ:kuracc:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.035
Поени од реакции
106.829
Епа дојде и тоа време, во ветерански години, положен последниот испит. Драго ми беше економски, се гледаме во некои подобри времиња.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.494
Поени од реакции
80.558
Сите кои планирате да плаќате сметки во Пошта Чаир, не се мачете... предната врата не им работи, вработените си седат внатре под клима, а народот чека надвор на сонце.

Северен ФИРОМ :cuc:
 
D

dARK_ElementaL

Гостин
Драга,

Имаше добар настап на Евровизија, навивав за неа, и се клањав. Даде поддршка на парадата, немав ниту со тоа проблем, бидејќи дадов и јас.
Но оваа дневна доза ,,ненамерна грешка'' што ја направи не и требаше.
На почеток мислев дека се работи за шега или дека си претерала со чашката. Но ете не било така.
Веднаш дотрча да ја, демек, одбрани овој ,,нашиов'' премиер. Па на него треба да му дадеме титула и истоимена награда ,,Принц на Бел Коњ''. Ваков принц ни Браќата Грим не можеа да создадат.

Јас Тамара пак ќе продолжам, да ја слушам Proud, песната ми се допаѓа, но ,,ненамерно'' ќе ми се исклучи екранот за да не те гледам
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Еднаш во месецот се мразиш што си женско - си го пречекуваш циклусот, те боли грбот, стомакот, главата, бонус надвор топло е и уште бетер ама сето тоа се заборава кога ќе ти текне дека полот ти носи привилегирано членство во Женски муабети на ФБ <3 <3 <3
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.635
Поени од реакции
13.073
Не ја сфаќам поентава на електричниве тротинети, сем да се возат по пешачки патеки и да се влегува со нив во супермаркети.
#qурбано
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.305
Поени од реакции
10.314
Да си се откажеш од името на државата, да отидеш на Евровизија и да завршиш небитно кој и да мислиш дека е успех, да си ја испееш грешно химната и да мислиш дека постои оправдување.Па уште и концертите си ги откажала.Ах тие пениси косовски...Луѓе без интегритет и муда ни глумат мангупи па уште се наоѓаат х број на будали што бараат начин да ја оправдаат.Девојко биди среќна што живееш во факинг Македонија зошто во некоја понормална држава ни ти ни фамилијата твоја и уште 3 генерации после тебе ќе беа осудени на пропаст.Највисоко ниво на дебилизам измерено некогаш на ова тло.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom