Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Ако некој некогаш помислил дека врвот на хаосот е во паркингот сам по себе на Клинички центар, требаше денес да го просведочи и сударот на истото место. И како 20 минути се расправаа возачите, не можеше да се помине ради нив, беше тесен просторот и позади имаше 20 коли.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
kolku da se znae... oti mali-mladi ste vie treba da znaete i za minatoto
  • Старите имиња на ул. Македонија, хронолошки:
  • -Јени Џаде (тур. Нова Улица / Отоманска Империја)
  • -Султан Хамид 1911 (Отоманска Империја)
  • - Цар Фердинанд (Прва Светска Војна/ под Царство Бугарија)
  • -Краљ Петар 1922 (Крал Петар, Кралство СХС покасно Кралство Југославија)
  • -Цар Борис 1942 ( Цар Обединител, Цар на Бугарите, Втора Светска Војна и Царство Бугарија)
  • -Маршал Тито 1944/45 до 1993/94 најдолго име што го носела
  • -Македонија од 1993 до?!
  • - /????????? od 2020 do.
 

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.830
Драга, Буте е пак банкрот. Втор пат во година дена ми се дешават да останам без ебан денар и да барам заем од моиве. Пошо државна болница нели јавно здравство ти должит плата веќе трет месец.
 
Член од
25 април 2009
Мислења
367
Поени од реакции
135
Заглавен мегуу дали да идам на одмор у северџанија, или да си платам ко господин некаде надвор? Домашни ко домашни, еласи стари крај да видиш, тешка одлука
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.310
Поени од реакции
7.445
Ги чекам насловите од типот: 14 причини за да се разведете, #8 ќе ви го расцепи черепот и разнесе мозокот на милијарда партали додека вашето тело во бунило ќе експлодира во супер нова и ќе ја разнесе целата планета.

Мицковски му испрати на Заев порка од која ќе ви заледи крвта до точка на вриење која ќе предизвика внатрешна термална експлозија посилна од бомбите во Хирошима и Нагасаки.

Мислам дека време е новинарството да го направи следниот чекор...
 
Член од
27 јануари 2018
Мислења
375
Поени од реакции
1.231
Кајгич

Секакви глисти и гадинки има по интернетов, никогаш не знаеш на каква будала можеш да налеташ.
Мислев дека имам видено се, денес една личност ме демантираше.
Со кој тоа јас го делам воздухот?
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.955
Поени од реакции
35.491
But it's not the fact that you kissed him yesterday,
It's the feeling of betrayal, that I just can't seem to shake. :cuc:
And everything I know tells me that I should walk away
But I just want to stay :place::place:

Како првпат го слушам ова ремек дело? Вокал, лирика, инструментал се склопено во една перфекција. Дечкото ми е број 2 моментално после Ед Ширан. :cuc::cuc::cuc:

 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Кога ќе се сетам дека во прво одделение на систематски сакав и мене да ми дадат наочари, па намерно на очно не ги погодував бројките и буквите.
Да носам протеза, да пишувам со лева рака, да носам ортопедски кондури, крвта да ми е слаба и раката да ми е во гипс. Глупо дете. :pos::tapp:

Дојде тоа време кога мора да имам некои од овие работи. :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom