Драга Кајгана (виртуелен дневник)

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.429
Поени од реакции
19.599
Еи Драа

Мноо јако овој инфинити знакче на телекабел горе куде тебе тамо на место за рекламу, да не кажу билборд. Сфака чаз за дизајн, јако триде и убаНи бое.
Сс такфи бое си купи пред некој дн трењарке.
Бое е множина од боју, на вашински бои, колорз
Јунајтед колорз оф... бое хаха
Сфак зрак или фотон се дели на спектар од бое, кд ке га гледаш низ призму од кристал.
Чудна и магична е природа.
А муабет ми беше за телекабел
:D
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Кеј,

Побогу колку е ситуацијава тука у мкд отидена у к***ц.

Отварам фејсбук читам многу постови каде што дечиња еј дечиња болни молат за 2-3000 илјади евра за операции кои им се неопходни.

Отварам по нашиве портали како "владава" ќе им отпише долгови на овие што цел живот цицаат државна цицка а ваму плус пратеници им се даваат пари па и уште се жалат како малку им се. Оној цел живот не иде на работа зима плата (не е само он)

Битно е дека овој народ кој и онака остана малку со двосво плати од 200€ помага и на нивните деца и пак успеваат да донираат некој денар.

Овие копуциве битни си имаат коли кои не се испод 20 илјади евра ако не и више со плата од 600€ папаат све и живо и диво на сметка на нас граѓаните кои си плаќаме даноци и казни и се останато. Море еден по еден на остров како голи оток и измачување наредни 10 години и работа после цел живот и само на леб и вода.

Оние двајцана копиљаци у политика го подржуваат пучистон у Венецуела а немаат ни појма кај се наоѓа битно они да лижат нечиј гз и да се направат паметни.

Овој двор у мкд не е среден, летаат минофрлачи на 500метра од центарот, се ограбуваат банки и аптеки без проблем, се тепаат деца по автобуси али брате ние битно подржуваме таму некој пучист што до вчера ни граѓаните не си го знеа.

Негатива на ситр страни. Оди биди нормален у ова ненормално општество. П.с очекувам некој или со тенк или со авион да урне нешто и после ќе е муабетот е добро де ништи помина.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.642
Поени од реакции
27.911
На кој му текна сабајле у 7:30 Илиндеска да ја затвори и тоа баш кај Ситимол и да не постави Полицајци да регулираат да цркнат комплет за да престанат да се размножуваат таквите
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Драга,

Брат ми откога тргна на факултет повеќе е заинтересиран за колешките, кои ги има еден куп, неголи за книгите. Некогаш ми праќа профили од девојчињата со кои си комуницирал, па со која отишол на кафе, па ме прашува за совети како и што. Ретко прашува такви работи, али се дешава.
Последно викнал некоја на кафе со која биле во комуникација некое време, две, три недели. Таа поштено го одбила, нејзино право. Моментот што ме нервира, додала дека ако сакал да отиде на кафе со него, тоа зависело од неговиот пристап, однос и муабет. Во смисла, абе ти со недели воодушевувај ме и симнувај ми ѕвезди, па после јас ќе решам дали вредиш за јас да одам на лаф муабет со тебе.
Не душо. Ти или сакаш да одиш или нејќеш. Никој ништо нема да рече ако кажеш дека нејќеш. Али да тропаш после тоа такви зелени, нема поента.
Му реков да батали. Обично сум за давање шанса, али преку такво ми е од девојки со потпросек изглед кои сметаат дека нивното време е скапоцено и дека некој треба да ги тинтра со недели за да размислат после тоа дали уопште има некој шанса кај нив.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Уствари се премислив, купувајте авокадо сосила и сликајте го за на Инстаграм, така цената на убавите овошја кои и впрочем имаат барем вкус останува релативно нормална.
Македонецов и мочка од јазовец мислам дека ќе проба само ако некој странец пише дека е убаво да се јаде :popce:
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.642
Поени од реакции
27.911
Овие што им продаваат смути и свежо цеден портокал на оние што преку ден водат здрав живот а навечер по кафани локаат ракија и свинско печење у еданаес сатот на отворени тераси за да пушат бар нека имаат милост со цените,не само 4 кила за 100, туку веќе има и 5кг за 100ден портокали по пазарите.Јаболките одамна се 20 динари кило,а и оние смрзнати аронии,малини,капини се паднати на по петшеес динари паковање
 
Последно уредено:

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.486
Поени од реакции
16.130
Абе каков смути, какве пизде материне. Убаво си земеш јува, расол или како го викаат по Севернава Маќедоња сокот од кисела зелка и се оправуваш за десет минути :D
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.648
Поени од реакции
13.112
Денес (веќе вчера), ја раситнив 12ката тука.
Да ја зачнев бившата тогаш, сеа ќе го учев малото децимали да решава. Ама тоаш немав бивша. :D
 
K

kicodarker

Гостин
Драга кајгана,
ја отворив темана “фото хумор и интересни фотки“ со рака ја покрив левава страна од екранот да не се гледа јузернејмот и погаѓав кои фотки се на ireal. Од 10/10 ги погодив. А спортска си велам не знаеш ни 3 од 5 да погодиш магаре едно. Затоа седиш на кајгана а не во некоја кафана.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom