Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
10 септември 2016
Мислења
8.895
Поени од реакции
17.520
Нека тера оваа страна со безобразни работи.Толку што сум изморен од првите две работни недели во животот едвај два пати сум ја користел Десанка.Значи за пола месец само ДВА пати.Загрижувачки нели?
:D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Добро, КОООООЈ ви е моментот на се да викате НАЗДРАВЈЕ кажете ми? Ајде кога ќе кивне некој во ред, така и треба амаааааа зошто побогу викате НАЗДРАВЈЕЕЕЕ кога ќе го видите дека некој се враќа од одмор, кога се најал, кога завршил со трчање, возење точак, фарбање огради? Што е следно, насабајле на луѓе во канцеларија наздравје ебење да им викате под претпоставка дека имале односи вечерта? :tapp: Аууу како ме нервира оваа работа :cuc:
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.401
Поени од реакции
9.270
Вчера на дечко ми му падна новчаникот од џеб, со триста документи и 6 000 денари во него. Последни пари до први нареден месец...

Таков стрес не сум доживеала додека го баравме. Кавги, нервози, обвинувања, напнатост, тензија. 3 саати безуспешно баравме, прашувавме по луѓе и ништо заминавме дома со ќутенка, со главоболки..

Само што влеговме дома заѕвони домашниот. Ало вие ли сте. Ние сме. Најдовме новчаник, дојдете на таа и таа адреса. За 2 секунди се нацртавме таму, маж и жена околу 50 години, сами невработени, во една трошна куќичка не викнаа, не почастија кафе, сокче, благо, ни го вратија новчаникот комплет со се во него и не сакаа никаква награда. Се јавувале на информации со податоците од личната карта да најдат број. Време барале вртеле додека не најдат.

Доброто со добро се враќа ни рекоа и не изнагушкаа на одење.
Покрај тоа што ми олесна за новчаникот, направија и убаво да се осеќам пошто сега знам дека сеуште постојат луѓе низ народот. Браво, господ нека ги благослови!
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Постојат луѓе и нелуѓе низ народот. Имам најдено новчаник со пари и во него многу лични документи кои сопственикот не може да ги извади за брзо време. На документите нормално пишуваше адреса, го побарав ми кажаа дека се преселил на друго место. Ништо, а со мој превоз отидов до таму.

Не се смирив додека не го најдов за да му го дадам и не сакам туѓо нешто да стои кај мене. Знам како е да изгубиш нешто или да ти го украдат, па после се ново. По документите дознав каде работи и на среќа налетав на негови колеги и најдов и негов телефонски број. Среќен што конечно го најдов сопственикот, му се јавив и типот се покажа многу некултурен и ни фала ни ништо.

Аааа добро, јас живеам на таа и таа адреса ти остави го во поштенското сандаче, а јас ќе си го земам. Земи си и од парите и купи си едно сокче.

Неблагодарен народ. :toe:

A можев и да ги уништам и сите странски документи и картички што ги имаше.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.087
Поени од реакции
15.921
Обзнанив дека имам другар бисексуалец. И се забеав. Ти'бам луѓето.
 
Член од
6 април 2010
Мислења
1.578
Поени од реакции
10.588
Поштуем луѓе кои си тераат здрав начин на живот, си спортуваат гледаат да се хранат здраво и се тоа.
Ама многу ме иритираат ликови кои што од вчера се просветлиле и преку ноќ одлучиле да го сменат условно кажано нездравиот начин на живот и сега ми глумат гуруа за здраво живеење, па ми држат предавања некои со фрази слушнати или прочитани од интернет. Па влагаат во дискусии со тебе ничим изазвани оти си јадел месо, па тоа вегетаријанството ти било цела субкултура на просветлени тревопасни ликови наоружани со интернет аргументи против месождерите.

Некогаш помислувам ако по интернетов се појават статии со натпис оти јадењето гомна е здраво за организмот, некој навистина и ќе пројаде.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Што е ФОРАВА со ова подоле напишано кој ќе одговори.
Сум видел многу пати а и денес приквечер.Мали деца најчесто 6-7 години, седнати на отворен прозорец на врата со цело тело надвор од сите страни на автомобилот а со една рака мафтаат некое свилено шамиче.Да се разбереме се работи за автомобили во движење. Значи лоша навика . Тоа е изгледа за некоја прослава тргнати повеќе автомобили во колона, најчесто можеби за свадбен обичај.
Каде е овде безбедноста на децата,зошто ова не се забрани.
А да седиш позади во камион или трактор следува казна за некој работници.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: MSE

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.345
Кога те фаќа нешто иде до крај...почнува со стомак, па глава, сјебуваш мускул, тера даље,
покачуваат доза, гориш рака, на крај на друг му се влошуе состојба.
...ме фатија ептен малерски работи а ќе потрааат.
ај со лесно.
 
Член од
1 декември 2010
Мислења
1.294
Поени од реакции
2.781
Пааа...вегетеријанството не мора да значи поздрав живот/исхрана.
Јас ретко кога се осеќам да се хранам поздраво со помфритот и другите прженици што ги јадам, тестенините или белиот леб, ама пробувам да избегнувам сето тоа, сепак нема врска со мојата одлука. Веган сум од сосема други причини. А и не пробувам на никој да му го наметнам тоа. :kuracc: Иако може би требало... you fools :D
 
Ф

Флеш

Гостин
Брендоне легендо,4 мил. гледаоца.Заслужено,Честитам.Талент е за комедија :cuc::cuc::cuc::vozbud:

 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.478
Поени од реакции
16.091
Ретко излегувам навечер по кафани и дискотеки, клубови, ама кога ке излезам како и сите млади имам обичај пред да одам во дискотека или клуб да одам во кафана или да се собереме со друштвото некаде па да почнеме да се "загреваме".

Вчера после толку време одлучив да излезам прво во кафана, а потоа во дискотека.
И се убаво, додека не почна моментот кој е во мода и кој најмногу го мрзам во кафаните, а тоа е сите да станат од столот и да играат над масата како да се на свадба. Можеби и ја сум старомоден, ама многу ми е глупо на масата каде јадам да станам и да плескам со рацете или да се тресам како да ме здрмала струја. Уште еден момент кој ме нервираше (а кој го приметив) е пуштање у лајв како му пее пејачката како да му пее Селена Гомез или Аријана Гранде, а не некоја дроља полна со полни болести преку кој поминале ист број на луѓе како во бројот на луѓето во најголемата скопска населба.

И завршивме со кафаната што завршивме, отидовме во дискотеката и таму пушташе диџејот убава музика каква и патем слушам. И веројатно кога му завршил настапот за колку бил платен се качија некои сељачишта (инаку кои изиграваат диџеи во обид) и почнаа да пуштаат од балкансково срање кое ни деца од 2 години не го слушаат. Па пизда му материна ако убаво пишува дека таква музика ке се пушта, нека се пушта цел вечер, не сум дојден ја да ви ја слушам цеца, северина и тие сељачани. Има посебни вечери кога ви се пуштаа таа музика па пуштајте си ја тогаш.

Затоа и нема ништо да биде од оваа маќедоња драги мои. Бидејќи сите се замислуваат дека се нешто, сите сакаат да бидат у мода, сите мислат дека се експерти во тоа што го работат...
 
D

dobramuzika

Гостин
дојдоа со внуката на гости и одма неделата помина скроз океј, голем дел од денот си играв со неа, си заминаа, се истуширав и сега ќе гледам анимиран филм па на спиење.
 
Ф

Флеш

Гостин
Ја читам Илуми.Алергична е на На Здравје,зборчето.
Јас,сум буквално на тоа идиотско зборче.БРАТЕ. Кај си бе брат,Шо праиш брату,Шо има ново брату,Фала ти многу брате,Тоа брате,Брат слушај.
Да ве ебам сите,колку брача,вие сите имате бре.Мама да не се плодела многу,случајно со комшиите,да ми се разјасни ако не е случајно.Србиве се фураат,Тоа брате.Нашиве глупи,абе се вели Тоа побратиме.Понашки.

Второ,тоа Педер.Да ми скокате на федер.:drk:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom