Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
23 октомври 2011
Мислења
887
Поени од реакции
2.207
Шупљив живот е шуплив ... како сакаш сврти го ..со таблети или без ..:(
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Фалбата е рѓа.Само да се пофалам дека денес научив да садам патлиџан и пипер на отворено.Тоа да ти било ептен лесно.
Што сакав друго пред ова да кажам.А ова,кога бев мал и ова го имаше овде во градов,а Скопје беше град. Во средина на минатиот век почнаа да се поставуваат разни автомати по бандерите и пред школите.Ама за овој ваков несте можеби чуле.На некој дрва на кејот имаше автомати за ПАРФЕМ. Тој беше наменет повеќе за младите но и за швалерите.За пет алумински ЈУ динари со едно стискање автоматот прска ПАРФЕМ во лицето или косата во зависност како ќе се наместиш.Нарочно ете тие автомати биле поставени на патеките што водат накај тогашното Џавте корзо или подоцна она Жизик корзо.Еден таков автомат имаше поставено на второто дрво од лимонадџилницата на кејот пред Женската гимназија,односно од левата страна на Еврејското мовче кое тоа време многу се користеше само за пешаци бидеиќи беше дрвено,по кое и јас многу пати сум поминувал,а го снема во големата поплава. Сакате уште.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Нема поголем и очај и крик за внимание од мажи што скокаат по бидермаер.
 
Член од
9 ноември 2017
Мислења
523
Поени од реакции
1.161
Како по навика секое сабајле, така и ова, веднаш штом се разбудам земам телефонот и отварам инстаграм. Вртам така по сторињата и начекувам девојче што било на журка, имаше 22 сториња ставено. Точно 22. Ај нека и биде. Отворам после тоа фејсбук, глеам таму истото девојче лајв снимала. Добро бе, ти во диско излезена беше или беше задолжена пренос од настанот да вршиш? А да.. И ова. Оној бугарскион обид за песна "Шушана", само во дно од земја како нашата може да стане хит. Ајт чао..
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Драга,
Аман од покондирени тикви што се замишљаат дека можат да делат морал и памет, а до вчера со палец си брцале у нос :busi:
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Дали некој го вдоми повредениот гулаб што го имаше објавено Анима мунди на нивната профил страна на фејсбук ова утро?
Птицата од видот "летечки стаорец"...
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Драга Кајгана,
Пред некое време прочитав една мисла која го дефинира поимот идиот. Па што е идиот?
- Човек кој прави една работа на ист начин, а очекува поразлични резултати.
Колку може една мисла/изрека да ти ја светне сијалицата во глава и да ти направи поинаку да размислуваш, било чудо...
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
Кајчо,
ништо не мразам, но преселби и разделби не поднесувам. Посебно не кога ќе ти се замилат луѓето, местата и се поврзано со тоа.
Бев вљубена и уште сум во се тоа што видов и сретнав таму.
Ќе треба време да се помирам со фактот дека заминувам .. А никогаш не сум била јас таа што заминува.
На Л и Х.К. - Благодарам и никогаш нема да ве заборавам...
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Драга Кајгана,
она кога одвај го чекаш новиот албум на Каролина, излага, па после тоа го чекаш наредниот и се така... I can't get enough!
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.487
Поени од реакции
16.131
Значи дефинитивно немам дел од телото на кој нема лузни од повреди, удари од предмети, падови...Imam i na dushata i vo srceto ama tie se nevidilivi meheheheh
 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.345
Кајгано оној момент кога стануваш безнадежен и знаеш не постои ништо друго да направиш или смениш и дека крајот нема да биде поинаков туку ќе биде баш оној од кој се плашиш и сакаш да се одложи колку што може повеќе е тогаш ти останува само ова.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
И претпоследниот мој другар си оди од земјава... Терминален канцер да фатите сите што ја направивте творевинава приватна фирма.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom