Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
2 февруари 2018
Мислења
19
Поени од реакции
33
Секогаш сум била човек кој верува предвидливоста на настаните.
И дека е во целост е исклучена можноста поединец да доживее верижна катастрофа. Додека не ми се случи мене.

Едно време преминав на целосна апатија и рамнодушност. Тогаш разбрав дека таа брзоплета и безмилосна игра на кармата нуди целосно ослободување. Штом еднаш целосно, веројатно принудно, се лишите од личности/работи/врски кои живот ви значат, настапува целосно ослободување.
Емотивна неутралност. Целосна независност..

Не дека е тоа природна човекова благосостојба. Само мала светлина во мракот.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Постои некои си глупо јавно правило на луѓево срам им е шатор да носат, а во врнежливо време јас стално си носам. И одма оди јавно мнение каде со шаторот и нормално човек сум потпаѓам јас под туѓо влијание, али пошто научив џедајски финти си викам како можам да го свртам ова во своја корист. Па си викам ко Снуп Дог сум со бастунот, кул сум ко него, и одма следи мислење оти сум го сменил држењето на шаторот, а бе викам јас стално така си го носам кога ќе е затворен :pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:.
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Сакам еден ден да искочам на плоштад и да урлам Attica-Attica.

и УШТЕ НЕШТО МНОГУ БИТНО

Well, listen up, there's a storm coming like nothing you've ever seen, and not a one of you is prepared for it

 
Последно уредено:
Член од
23 октомври 2011
Мислења
887
Поени од реакции
2.207
Ми фали асентрата. Анксиозноста и депресијата ми се на рекордно ниско ниво, затоа докторот одлучи пред два месеци дека треба да ја прекинам.

Ми фали во поглед на тоа какви силни чуства и емоции будеше во мене. Ме внесуваше во еден чудесен свет во кој се радував на ситници,ја будеше во мене желбата за живот, креативноста, љубовта...

Емпатијата ми ја развиваше и надежта ми ја враќаше. Истовремено лечејќи ми ја душава и залечувајќи ми ги раните кои со децении ми се трупаа.

Ми даваше мила топлина во градите и го будеше сонцето во моите очи, како никој друг претходно. Како да ми даваше некоја космичка сила и ствараше еден совршен идилично - хармоничен свет внатре во мене , во мојата душа.

Ми недостасуваш Сетралина - сеуште мислам на тебе и те посакувам. Ти си единствената по која сеуште имам чуства. Дружбата со тебе од една година беше најдобрата нешто некогаш ми се случило во животот. Жалам што подолго не дружевме. Ех да можевме никогаш да не се разделиме. Вечно да останеше во моето срце ... ех да можеше... ех

Те сакам Сетралина <3 :love:

 
Последно уредено:

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Драга Кајгана,
Луѓе без став, дали се луѓе? Кучиња и мачки на улица имаат став, некои луѓе не. И не, не ја можам простава маса.

Успат убав е животот. Убави се моментите кога учиш како да го живееш животот!
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.628
Поени од реакции
34.881
Каква легенда е малиот, ми го направи денот :)
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Џез, џез...Нови дечки ви напраија шорткат до Азис, ама нема кој да ви каже. Parker, Mingus, Miles у гроб се превртуваа на тие фамозни стихови.
#twittershit

FB_IMG_1519576075458.jpg
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.937
Поени од реакции
35.328
Во исчекување на наслови "Снегот ги изненади службитe". :свиркам: Иначе желба ми е секс на снег, еве снегот дојде конечно. Ај здравје наредната зима. :pos:
 
Ф

Флеш

Гостин
Уште истура надвор.Што заебано време.Скоро у месец март сме,сеа се истури со полна сила снегов.Го нема нема,15 степени пука у зима,доаѓа почеток на март,пролет уше малку,буквална зима спротивно се дешава на терен.А пак у Британија,гледаш јебига пука сонце,глеаш Тотенхем,Челзи.Сонце.Мислиш у Шпанија играат.Фали уше од сончев удар,жртви да пријават :). Времево е скроз отидено.Ајде се надевам Шилегов че го опраи со дрвата и ревизија и забрана на Водно.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.478
Поени од реакции
16.091
Три најголеми проблеми на денешницата:

1. Кога ке го заборавиш полначот за телефон
2. Кога ке нема интернет или тој е спор/ограничен
3. Кога телефонот ужасно ти кочи
 

Kajgana Shop

На врв Bottom