Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
Gottta catch a planeeee, gotta catch a planeeeee, gotta catch a planeeeee
Cant be at homeeee, cant be at homeeee, cant be at homeeeee,
gotta be awaaaay, gotta be awaaaay, gotta be awaayyy.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.763
Поени од реакции
14.028
Не знам дали сум единствен ама кога ќе слушнам некој бугар како зборува ми иде да му се изнасмеам во лице. Ми звучи ко некој да направил пародија од македонскиот јазик :pos::pos:
Шу знам, некако многу ми е геј нивниот нагласок.

Иначе пред некој ден на забар ми става докторката една течност и ми вика жабуркај, ама пусти јас земав гаргара да правам...кога почна да прска насекаде :popce::facepalm:
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.087
Поени од реакции
15.932
Се сеќавам на моето прво запознавање и заљубување во Iron Maiden пред точно дваесет години. Сосема случајно, во купот плочи кои му припаѓаа на стариот, повеќето од Бјело Дугме, Рибља Чорба и остали глупости, ме привлече омотот со Еди замотан во лудачка кошула и окован во ланци, толку мистериозен и таинствен во тоа време - за мојот детски ум. Не ја разбирав таа музика уопште, ама повторно и повторно ги пуштав песните, читајќи ги текстовите и учејќи ги напамет. До тогаш бев дете, бубуличар кој ги слушаше Spice Girls и Prodigy. За месец дена станав металец и тоа ме тераше цело основно, имав дури и кожна јакна каква што немаше никој :)

To tame a land беше мојата омилена песна од албумот, можеби омилена воопшто. Поима немав кое е нејзиното значење и за што е текстот, се до вчера.

20 ебани години, еј, 20 години. Како вчера, како едно трепкање со очите.


:roker:
 

раднаскела

Wubba lubba dub duuuub
Член од
7 февруари 2011
Мислења
1.678
Поени од реакции
1.990
Не знам дали сум единствен ама кога ќе слушнам некој бугар како зборува ми иде да му се изнасмеам во лице. Ми звучи ко некој да направил пародија од македонскиот јазик :pos::pos:
Шу знам, некако многу ми е геј нивниот нагласок.

Иначе пред некој ден на забар ми става докторката една течност и ми вика жабуркај, ама пусти јас земав гаргара да правам...кога почна да прска насекаде :popce::facepalm:
А замисли пример да си дел од мое секојдневие, здрасти, искам едно черно фрапе и една минерална водичка. Инаку мора да признаам, дијелектот во Стара Загора им е топ, пичињата паѓаат на него, али голема вештина има за да го имитираш, нешто како беровчанец да зборува на битолски дијалект.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ви направив скриншоти од Инстаграм стори на сите што сте на Жељко, за кога ќе квичите дека се едни исти иделе тука да имам материјал за превоспитување.
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Глупости правам Кеј.
Се надевам нема да се искомплициираат работите дополнително.
Твоја, Бубамарата.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Pocnav da izbegnuvam da izlagam so nekoj drugari radi toa sedenje na mob i epten mi e super.Epa preku mi dojdoa izlagame 3,4ca site na mob, i normalno od muka moram i ja da sedam.Sedite si doma ko lugje i cao a ne sviri ziva muzika oni ko misiri

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
После долго време морам една доза, го имам гледано (буквално над 100x) али никогаш доста


:place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place:


These doctors talking about surviving, one year, two years, like it's the only thing that matters. But what good is it to survive if I'm too sick to work, to enjoy a meal, to make love. For what time I have left, I want to live in my own house, I want to sleep in my own bed. I don't want to choke down 40 or 50 pills every single day, and lose my hair, lie around, too tired to get up, and so nauseated that I can't even move my head. You cleaning up after me. Me... me some um... some dead man, some artifically alive, just marking time... No. And that's how you would remember me. That's the worst part.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.047
Поени од реакции
57.271
ДК,
кој ги спомнал денес Бамбер Бриџ на форумов па добив 2 допаѓања на пост од пред 1 месец?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Словенија е чист доказ дека претседателот не фикус, може да биде и Џрзи шор ѕвезда, ако народот има штоф да е народ, државата ќе си иде напред.

Врвот беше летото 2013 на саем Пахор и Хорхе кога шутираа слободни, протоколот им беше да погодат по еднаш и потоа да влезат во конгресниот центар. Пахор од втор пат погоди, Хорхе фрла ли фрла, џабе е, овој и сакото го облече и све, нашиов обрачот го откачи :icon_lol: сва среќа влезе некако па влегоа сите, се испекоа на топлото и бодигарди и претседатели и директори :icon_lol:
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Словенците пички, што не го викнаа Грујо у тоа време и да му дадат да шутира пенал? Имаше да им збрца гол од прва и тоа на двајца голмани оддеднаш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom