Драга Кајгана (виртуелен дневник)

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Кеј,

Одамна те немам посетено... многу ствари се десија и добри и лоши.

Знаеш битно идам на одмор во трансилванија тоа многу ме радува.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Сакам да работам во некоја темна, прашлива гарсоњера во Влае, со петтина на биро, да не речам деск, па кога по телефон ќе ме прашаат каде си, јас да одговорам ,,еве во офис".

...додека колегата наместо хефталицата, го фаќа мојот полов орган, да не речам пенис, а јас задоволно се смешкам, затоа што случајноста ме голицка.

И на крај, по завршувањето на работното време, колегијално да појдеме на афтер ворк парти на улица ,,Македонија". Или во Капан Ан, на Мирко Попов. Сеедно.
 
Последно уредено:

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.733
Поени од реакции
24.373
Денес имаме семинар од 8 до 16, распоредот изгледа овака:
8:30-9:20 настава
кафе пауза
9:40-10:30 настава
Пауза
11-12 настава
12-13 ручек... и до 16 имаме уште 2-3 паузи. Мене ми е срам да ме платат денес.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
@Makaron вакви како оваа нема да го однесат детето на вакцина зш олово ставале и после скраја да е ако почине од глупост како магарешка кашлица докторот ќе е крив.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Драга Кајгана,
Цени се и сакај се себе си. И се што сакаш ќе биде твое:)
 
Член од
29 јануари 2012
Мислења
2.172
Поени од реакции
3.719
Драга,

im tired, незнам од каде ми оваа енергија да се движам веќе месец дена се осеќам секое утро како камион да ме згазил синоќа :(

im gonna keep moving forward no stopping now! :vozbud:
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.891
Пoлaдне,лежaм у кревет ме фaќa дремкa a немoжaм дa зaдремaм, ме искинaa киселини oд мaнџaтa штo јa јaдевме зa ручек,цел сaaт кaкo се oтвoрени прoзoрите немoже дa се излуфтирa куќaвa.Клaсикa.Пaк плoвaм сo мислите се лaжaм себеси пo незнaм кoј пaт кaкo oд утре ке сум пoчнел здрaвa хрaнa дa јaдaм и белиoт леб скрoз ке сум гo исфрлел oд исхрaнaтa.Мaлку сoдa бикaрбoнa гoлтнaв и кao пoaрнo.Тaмaм успеaв дa зaдремaм ете ти гo мoбилниoт a кo зa бељa нa пуњaч у другиoт крaј нa дневнaтa.Стaнувaм oнaкa бесен АЛO!!!
Женски глaс некoј се лигaви,ги влече збoривите
Дaли е тoa гoспoдинoт тoј и тoј?
Велaм тoј сум aмa дaлеку oд гoспoдин пoвелете...
Дaли имaте 30 и пoвеќе гoдини?
Јa прaшувaм a кoј е тoa?
Мaријa oд aкуa незнaм си кoјa ме кaнелa нa безплaтнo тестирaње нa вoдa, дa сум пoнел примoрoк oд вoдaтa oд чешмa штo јa пијaм a бтв ке ме честеле ручек мене и сoпругaтa у Oперa Хaус.
Не сум зaинтересирaн и спуштaм и сегa у недoумицa..Oд кaде мoе име и презиме?Oд кaде и мoј брoј?Си легнувaм пaк и си викaм Oперa Хaус у Скoпје брaвo зa креaтивнoстa нa сoпственикoт нa рестoрaнoт.Абе не пoминaa 10 минути пaк звoни телефoнoв среќa не гo врaтив нa пуњaч.Здрaвo нa телефoн Анa oд aкуa блa блa дaли е тoa гoспoдин тoј и тoј, кaквa вoдa пиете?Неумoри,дoсaдни лигли.Пa пиздa ли ви мaтеринa дaли сте нoрмaлни?Кaј гo имa имa oвa у свет дa ти се јaвувaaт дa те прoзивaaт пo име и презиме у време кoгa фирми зa нaплaтa нa измислени дoлгoви и извршители нa сите стрaни хaрaaт?Кaј се јaвувaaт и дoсaѓaaт у незгoднo време, уште пa те испрaшувaaт без дa се предстaвaт кaкo у пoлицијa дa рaбoтaт.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom