Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Очигледно некој знае како да се забавува и да се проведе за 28ми роденден ...
.
.
.
.
.
Meanwhile, in Шкорпионville, за 28мата си беше набавен и подарен сам себе следниов продукт:



Aliexpress помаже у депресија. Плус, како да не го набавиш, само види ја сликава и се ти е јасно: (има нешто со млади азијки кога ти промовираат некој продукт)




Сега за 29та, како што тргнале работиве, наместо органско, ќе заменам со плишано пак, али ќе земам една потемна варијанта, од обратна страна, да можам да ги комбинирам во едно торзо:




И Валентајн може да баци гз, ја сам обезбеџен.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Да бе, на Додовски прв пат му е да доаѓа у СЈО па демек не знаел која врата е...
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Драга Кајгана,
Конечно овој наш Македонски народ да се сплоти и да се собере на едно место за нешто добро:love: :oeoeoe:
 
Џ

ЏинЏер

Гостин
K,

Животот ми е ролеркостер периодов. Ненормално е човек да е истовремено депресивен и толку среќен. Од друга страна пак, никогаш и не сум била скроз нормална.
Измешани чувства, измешани мисли, измешани желби... Душава ми е дом за премолчани зборови и неостварени цели.
Си напраив полнети пиперки вчера. Пошто ми се омилени. Ми останаа и денес за ручек, за на работа. Едвај чекам да јадам. На тоа ми се сведува се.. Чекање на време за ручек. Чекање да заврши работно време. Чекање да светне зеленкото кругче на чет на фејсбук. Чекање да дојде август.

Ах, животиште.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Дρага,

Мајκа ми и јас ич немаме ист вκус за алишта. Не знам за што се согласуваме воопшто. Κонечно и јас ќе одам ма свадба, си κупив κомбинезон неκни, од сите добив пофалби за избоρот, само мајκа ми беше со κисела фаца. :D
Иам неκолκу κошули што ги исκопав пρед неκолκу години од нејзини алишта од младоста, а паκ поготово на една и го иам меρаκот во последно вρеме и ја носам постојано. Пρеесκа се испρаќаме, паκ дисκутиρаме што и κаκо за облеκа, јас си ја носам κошулава и оваа - Само да знаеш деκа носиш κошула на баба ти од пρед 50 години. :LOL:
И планиρам уште 10 да ја носам. :cool:
 
Член од
8 јули 2015
Мислења
181
Поени од реакции
593
Моево име го нема на листава. Дали тоа значи дека не постојат никакви шанси да останам трудна ако се сексам без кондом ? :D:pos:

П.с за другарка прашувам. :P
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
* како јас ја разбирам уметноста *

mishoo.png



* не сум уметник, но можам да го изведам истиов перформанс, слушајќи го ,,големиот мајстор'' на гитара и човекот што ќе не спаси од проклетиот турбофолк, Влатко Стефановски - Патор *
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
6.206
Изгледа како домашно чувано куче, делува изгубено, има рана на десното уво, локација плоштад и кеј, не користам социјални мрежи, затоа ве замолувам, споделете да го најдеме сопственикот или да му најдеме дом
 

Attachments

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
е...ти среќата, по 33 години си решил да влезеш во ресторан,
кога таму нема скопско, во сред Скопје... лаТана
па ако не станеш веднаш,мора да нарачаш она мариовско или некое немско од две голтки а три еври.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom