Драга Кајгана (виртуелен дневник)

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.432
Поени од реакции
4.024
Се оди ли до фри шопот само со лична карта?
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Драга Кајгана,
Се чувствувам напнато, ми требаат нови, но добри работи во животов. Во следниов период планирам да реализирам бар неколку од нив. Се надевам дека ќе ги реализирам и дека на подобро ќе тргне работава. Држи ми среќа:)
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Она кога си:
#ДноОдКомшија #ДноОдШофер #ДноОдЛичност #Буљаш #Педер

Па како може бе вака да паркираш? Како? Зошто? Зошто да паркираш за 3 коли да ти ебам и кола и тебе да те ебам, zs? Кое ти е бе ова Кондово паркирање? Да е еднаш, во брзање демек ќе разберам ама пред некој ден баш зборам со Клип на телефон и му објаснував за ситуацијава, дека секој ебен ден паркира се' полошо и полошо, мајче да му ебам. Која е потребата од вакво секојдневно паркирање? Која е потребата да зафаќаш паркинг место за 11 коли, 11 мајки да ти заебам?

#ЦелаДаЕ
Untitled.jpg
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Се наџиткав после толку многу месеци, а сепак не сум ни малце пијан, слишам ЕКВ и Хаустор, прав знак дека не сум во најтежок на пијанство.

Ми фали добра екс-ју свирка/журка, ако некој знае такво нешто нека каже одма.
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.782
Поени од реакции
4.011
Драгаааааааааааааааааааааааааааааа

Од коа ти неам пишано значи срам да ми е :P Али Агдето ти пишува често така да исто ти се фаќа. Близначки сме ние, исти цицки ијаме :цицки:

Јас арна, фала на прашање. Сонував дека сум била во Ѓорче пред некој ден. И пробував да фатам такси и да стигнам на аеродром ама не ми успеваше. Пошо таксињата беа ко педалинки ама на тркала... ајдонтноу....
Ми фали Ѓорче на моменти, секоја учличка позната, секое ќоше со спомени.
Неќум да се вратам за озбилно, ама ми се враќа на посета. Со идниот ми муж собираме пари за Еуротрип и ќе го носам низ МК. Мислам дека ќе му биде се познато од шо го тупам. Ама мора да проба асално сирење чоекот и да види од која дупка сум излезена за да сконта зашо се радувам на ситни работи ко на пример коа тетките се фини со мене на шалтер и не ми се дерат. Спикинг оф тетки на шалтер, си бев до МК конзулат да обновам пасош и тетката пред врзување на 2 шамари беше. Влагаш у една канцеларија ама ко да влагаш у друг универзум. Извини тетке шо постојам во твоја близина, несакајќи беше. Али фина беше по телефон тоа мора да признаам.
Енивеј, да бе се верив... Не знам кој ме пушти да се верам вака несозреана. Праам муабети за купување станови и куќи, зимање моргиџи од банки.. Се извинувам што ви го прекинувам часот ама јас несозреана сум....Купивме кола минатата недела и чекаме да си ја собереме утре... Значи некој во банка одлучил дека сме океј да отплаќаме кола а ние се договараме тортата за свадба да ни биде пола лего пола торта... и колку нерфови ќе ијаме низ дома...ајдонтноу....
Ама глеавме епизода од едно шоу за реновирање куќи и типците купија куќа од 1,3 милиони и ја реновираа и коа го видоа реновирањето заклучија дека сега се возрасни (ај гес) така да ние среќни дека ијаме време дур да бидеме возрасни! Плус го заебавме системот пошо прво ќе купиме стан! ХА!
Ах да, го учам да збори Полски и се газам од смеење. Крши јазик и не се откажува дур не го каже идеално зборчето. Научи да кажува дека времето е фантастично и жив среќен. Ама знае да ми каже дека ме сака и дека и јас сум фантастична. Шо е у право, е. Го научив и да пцуе на Македонски. Ми го спушта понекоаш. Ја нешо ќе си кажам под брк и он одма ми се појавува со “шо мајка ти?“ и колку и да сум скарана одма му се смирувам :pos:
Секако научи да го користи “шо на мајка ти“ правилно ама факбој не! Секое машко шо го нервира е автоматски факбој.. Значи не!
Му викам пет мај хер цело време! Засекоаш.
Спикинг оф, бивши другар и воедно твој бивши член ме адна на фб. Сеуште во мојата книга запишан ко најдобар петувач на хер! Факт шо он не го знаеше на времето е дека дур ме галеше по коса ко шо ме галеше, моеше да ми каже да напраам шо сака и ќе напраев. Толку добар беше у галење коса. Ме ставаше у зона. Енивеј. Ме адна на фб. Јас ко демек да бидам возрасна му пишав порака, чисто да му дадам шанса да се извади дека пијан, издрогиран, хакнат...било шо... Ама не! Не ми враќа, се праи ли се праи со недели.. Си седеше во пргатори некое време и една ноќ ми скисна и го прифатив, му го разглеав цел фб и го делитнав. Знаеш.... ко несозреана .... Ама шо знам, му дадов шанса да си напраиме муабет.. Ако не моеш да ми напраиш муабет ондак шо кур ме аднуваш. Само ми го крена егото без потреба. Возрасен маж, му растат влакна на мадињата и се плаши муабет да ми напраи... Нишо нема да ти напраам, пола свет сум подалеку од тебе...
Ама го поглеав малце и шо знам, се сменил од коа го памтам. Пораснал, фигура си има, стил си створил, брадичка пуштил. Океј де брада има од коа му зуев да пушти брада ама да бидеме реални као миљон пати е поубав со брада....Онака мило ми дојде на душава, ми делуваше среќен е. Не му буричкав доволно да видам дал има девојка/жена/деца ама делуваше среќно. И мило ми е, дете со потенцјал е, има памет у главата уште да го користеше за враќање на пораки наместо игнорирање добро ќе беше ама јбг.
И тоа К.
Тука времето се оправува, ја почнав да се шлаам во фустани пошо видов сонце и сеа настината. Така ми е. А зимава не беше толку страшна ко сите шо викаа. Преживеав и зимската јакна ја носев може 10 пати. И спремни се овде. Олуја снежна се дешава и чудно ама сите знаат да возат и расчистуваат одма, сол насекаде.. Никој не е изненаден од снегот. Ама затоа кога врнуфка малце можеш да планираш да живееш во трафикот. Пошо никој не знае да вози коа врне. :vrtioci:


До следен пат Кајги. Биди мирна.
<3
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.735
Поени од реакции
24.380
^ Магдо ма! :pos:

Него... Македонија вечна!
Vecna.jpg

Ропациве ќе ги тепале сите што ѝ пркосат на татковината, а не се сетиле дека тој што ги плаќа ги креираше тие „предавници“, без никаква емпатија плукаат и го омаловажуваат народот. Вистинските патриоти некогаш се бореа со пушки за народот против окупаторот, а не обратно. Шупациве од линкот ако беа вистински патриоти ќе ја насочеа „силата“ со која се закануваат на друго место. Евтини курвичиња. Така е кога врие од квази патриоти со прво одделение. Ни патриотизмот не е тоа што беше...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom