Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Драга,

Денеска е одличен ден. Добив чоколади кои буквално ќе ми траат барем до март месец. И тоа беше најнебитното нешто за денес, но да не одам во детали. 5+ ден! :vozbud:
 
Член од
22 октомври 2014
Мислења
1.187
Поени од реакции
694
Dobro draga moja jas stvarno ne mozam da ja razberam medicinata.Da bidam pojasna nasata makedonskata i ovaa stranskata medicina.A zosto?Situacija ista dobivam vospaluvanje na glasnite zici znaci bukvalno koga zboram sepotam.Vo nasata mala cudesna zemja mi davaat antibiotik, inekcii deksazon 4-5 dena cajce i sl.raboti kako i preporaka da ne zboram ne deka mozam ali da ne gi optovaruvam mnogu glasnite zici.
E sega ista situacija ista dijagnoza samo vo stranelacka zemja kao so napredna medicina daleko po razviena, posle 45 minutno povuci potegni so doktorot otidov da se lecam so sladoled i ladna mraz coca-cola.Taka mi rece doktoro.E aj mi kazi ti sega mene ja li vo nasata mila zemja sme luti sto dozvoluvame so lekovi da ne trovat ili ovie ovde so grlo lecat so sladoled.:toe::toe: Nisto si zedov sladoled me divota detska radost sred zimo.
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
Многу се нервирам кога некој постојано се влечка и доцни. Другарка пред некој ден доцнеше и ја чекав 50 минути. Дечки, дај малку ценете го туѓото време, никој не е должен постојано да ве чека. Ќе ти каже - еве, врзувам патики... и врзува патики веќе пола саат. :cautious: Во друштво имам двајца такви, а бе ко личности ги обожавам, ама не дај Боже да си договорен и да ги чекаш за нешто, не - дај - Боже! (n) Ако сте договорени во 8, треба да им кажеш да дојдат во 6, за да бидат таман на време во 8. :P
Па уште кога ќе ми кажат, ама јас на сабајле не функционирам, треба каафенце пополека, па да се освестам... Моооре, има да станеш и оро да играш. :P За 15 минути станав, се облеков и излегов. Ако веќе си свесен дека ти требаат 5 саати за да се освестиш, ќе си станеш порано, ќе си го испланираш времето. А не ја да те чекам ритуалите по сабајлечки да си ги извршуваш. Кај касни, па уште јас сум крива што на време сум стигнала. Многу се напнувам, секогаш се брзам и сакам што побрзо се' да завршам, никој не сакам да ме чека. Најчесто и затоа расеана сум и заборавам по нешто, па 20 пати се враќам до дома, ама па сеааа... :свиркам: Анделе, анделе, арива, арива! :icon_mrgr:

Во друштво стандард мора да има и по некој - drama queen. Ауу, не ги можам. :гик: Знаеш она кога се договарате за нешто, и мора он секогаш прв да се буни и готово: јас не одам, вие што сакате правете. А уствари плаче за да го молиш да дојде. :cautious: И само чека некој да му каже ај бе дојди, трча назад. Онака, само да го молиш за нешто, желен за внимание, околу него се' да се врти. Демек па ќе пропадне светот ако не дојде, како да не. Имаше баш една случка пред некое време, другарка се заклучи во соба, не сакаше да излезе, затоа што била лута (и тоа не на мене!). Ја прашав фино: - Ќе излезеш? - Не. - Ок. Си отидов дома и ете ја ѕвони: - Си отиде а? - А што требаше да направам? - Па требаше повеќе да се потрудиш.
Извинииииии, како да се потрудам бе? Да ти влезам со се' врата у соба и да ти ја акнам од глава? Или да клекнам на колена, да те молам. Сум требала повеќе да се потрудам бе. :cautious: Некој така да сака да го молам, ма нема шанси да полнам нечие его. Нејќеш? Нејќеш, фала, чао, пријатно, довиџења.

Некако многу почнав со мрчење бе. :D А баш некако денов ми се погоди, башка баклава правев и не знам како успеав да го залепам тенџерето со шербет за ринглата. :sramezliv:Одвај го одлепивме после со мајка ми. :ROFLMAO: Aj бе и на паметен може тоа да му се случи. :D Сеа дури имам вишок на позитивна енергија. :kezec:
Ај, чао. :D
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.823
Поени од реакции
10.551
Пред два дена вечерта си дојдов од Скопје после колоквиумска и наместо да одморам малку јас вчера си најдов работа за јануари, за да не го седам така цел месец. И после првиот работен ден јас станав во 7 ипол сабајле наместо да спијам... Ама полека полека ќе се навикнам. Инаку за прв пат за нова година најверојатно нема да одам никаде, така да уште од сега си ја правам листата на филмови шо треба да се изгледаат. Сега ќе пробам да спијам пак со помислата дека ќе работам 8 саати за некоја минимална сума, како и 80 посто од македонците, додека Карлос Тевез потпиша договор во Кина кој му носи 615 илјади фунти неделно. Е тоа е животот...
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.895
Поени од реакции
7.569
Добро бре биваше ли пред крај на годинава мене грипот да ме фати ? Кашлање, шмркање, затнат нос па тече носот, дување нос, чаеви, лимонади и што уште не. АМАН !
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610

Ah Medea, me udrija munchies od slikava...
 
Последно уредено:
B

Blade Torch

Гостин
Од успесиве годинава, не знам што би издвоил...
Аа да, седев во сите кафиќи во Сити Мол на макијато! Си ги комплетирав! ;)

Следната може малце поамбициозно. Да седнам на макијато во секој кафиќ во Бисер и Капитол Мол, рецимо.:coffee:
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Капитол има 2 кафиќи...
Е сеа ако ти е успех у 2 кафиќи у годината да седнеш, е тоа е више друга работа :D
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.055
Поени од реакции
12.533
Д.К.
Сакам само да се заблагодарам на бога за сите убави работи што ми се случија годинава :)
Пола од ова да биде успешна нареднава ке бидам на коњ!
Како знае животот да се смени,тоа е чудо едно.Пред 3 години го допрев самото дно,сеа само небото е лимит.Сакам да кажам драга,не губи надеж.Чуда се дешаваат постојано,само треба да бидеме трпеливи.
Со почит
М.М.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom