Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Здраво - живо.

Ужасно ми фали смајлито :зџц: од на времето. Ќе замолам добра душа да ми го најде и да ми го прати во приватна порака.

Тенкс.
Никој а? Океј. :(
 
M

Moon Child

Гостин
По некоја логична претпоставка, Бети била ученик во времето кога Српско-Хрватски бил задолжителен на училиште. Ова е знак каков ученик била, незнае течно да говори соседски и сроден на нашиот јазик, кој во не толку далечното минато се изучувал на училиште.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Извинете професори по српски. Поголем дел од популацијата кај нас вака го збори српскиот, а и не е ништо страшно ако не го знаеш толку добро. Подобро научи си друг јазик отколку да го усовршиш српскиов, кој искрено само за музика го користиме и за да се правиме срби кога одиме на одмор.
 
M

Moon Child

Гостин
Извинете професори по српски. Поголем дел од популацијата кај нас вака го збори српскиот, а и не е ништо страшно ако не го знаеш толку добро. Подобро научи си друг јазик отколку да го усовршиш српскиов, кој искрено само за музика го користиме и за да се правиме срби кога одиме на одмор.
Не е страшно ако јас и ти не го знаеме добро. Страшно е ако она не го знае, соседски и сроден јазик, кој се изучувал во училиште. Подобро на Македонски нека си зборува, подвижна брука се каде и да се појават и каде и да не претставуваат.
Јас го научив Српскиот за 3 месеци на приморје. Ете колку е тежок.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Д... Гледај и нагледајсе уклучи во живо, Маде ин Албанија... Picture 2741.jpg која риба водителка на спортските емисии од Е-2016
 

Justin Sidher

Bad Boy
Член од
15 јуни 2016
Мислења
83
Поени од реакции
26
Драга К...
Пуштање сеа по интернет обавезно. Па за џабе ли го измислија. Ееее, толку труд...
Туку...и друго сакав да напишам драга кајгана.
Како тоа за некој мајка за некој маќеа правилава. Мислам, ако некој прекине да кенка по темите само кога ке се појават нови членови верувам многумина ке му бидат благодарни.:pos:
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.146
Драга...

... се фарбав црвен вчера, денес шетав нешто низ град. Па коа почнаа да ме гледаат сите, имаше и коментари „еј види му ја фризурата“, ја си бев *хехе*.

После уствари ми текна дека 99% мислат дека сум некој култен соросоиден лидер на шарената револуција. Talk about bad timing...
 
М

мојќен

Гостин
Ден:Последен пред испити
Година:2016

Како и секогаш прокрастинацијата ме доведе да учам 500+страни ИТ материјал во една ноќ.Ако после ова дотуркам да земам диплома за инженер, ќе ја допуштам на некој што навистина заслужува да биди тоа.
 
A

Antigona

Гостин
Кајги,

Друже, ај пренеси му на (си знае кој од форумов ) да влезе на Скајп - оти договорено ни е уште од сабајле, сега сум слободна , а утре сум на работа , не планирам да се вклучувам онлајн од гадната Индија.


Песнава е бааги заразна , ако не биде хит летово си го сечам (прстот)


А иначе , 10, 9, 8, 7, 6 ...... ахам наскоро .....:oeoeoe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom