Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Драга.

Не да се фалам, ама секогаш сум знаел да се искулирам и да си најдам мир, што и да ми се десило, а ми се дешавале тешки срања, од ненадејна смрт на блиски, до неочекувани покани од суд.
Ама никогаш, и ова е така, НИКОГАШ не ме држела нервоза и немир повеќе од сат време, секогаш сум наоѓал добро во цела таа гомнарија.

До пред некој ден, три дена се направија каде што како да ме лупнал некој со токмак по градиве, неможам да јадам, да дишам и да спијам од нервоза.
Се заради некого кој го сметав за близок другар, се додека не седнав да ручам заедно и почна да ми се потсмева додека јадам.

Испадна дека ме направил подолу од гомно и за да испаднит фраер пред колешка си играл курот со мене.
Да беше еднаш или пред мене ќе му простев, сите сакаме да сме фраери и да ебниме нешто.

Ама мислам дека не е фер и е многу педерски да ме шутира додека не сум тука.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Здраво - живо.

Ужасно ми фали смајлито :зџц: од на времето. Ќе замолам добра душа да ми го најде и да ми го прати во приватна порака.

Тенкс.
 

Femme fatale

Љубената на Гаро
Член од
13 јуни 2016
Мислења
231
Поени од реакции
183
Нов член на форумот, повеќе би помислиле дојдов да тролам, ама не бе... дојдов за тука да пишувам што ми лежи на душа.
Животот мнооогу добра лекција ми одржа, ете му аплаудирам и на карма и на се.
Мислев најголемо разочарување ќе ми е тоа едно од средно, ама имало и полоши случаеви.
Се што сакам не ме сака, се што ме сака го чувам покрај мене.
 
М

мојќен

Гостин
Драга Кајгана,

Еве како месец дена поминуваат а јас уште не можам да го сфатам чинот славење 1/8 полуматура 1/16 матури 1/32 матури.Или јас не се вклопувам со овај тренд или стварно некои луѓе од пари не знаат што да прават.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.450
Поени од реакции
68.691
Ни лежењето не е тоа што беше, кога имаш обврски над глава :icon_mrgr:
Сакам да лежам како што правам во моментов, али не и да работам во исто време, фак мај лајф.

Сакам надвор да биде 40 степени, моите на работа, јас само што сум станал од спиење. Уклучувам сони кецот, пуштам НБА 2000 и продолжувам со сезоната со Клиперси.
Мајкл Оловоканди, Ерик Пиатковски, Брајан Скинер за тројки :icon_mrgr:, Морис Тејлор и капитенот Ламар Одом, тоа е таа ѕвездена петорка :icon_mrgr:

И идеме...
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.648
Поени од реакции
13.112
Концептот 9 пропуштени повици во рок од едно фудбалско полувреме не те праи другар со кој некогаш би искочил надвор на едно пиво, туку на крајно нестабилен лик на кој човек треба да си постави милион потпрашања што ти фали.
Мислам, хеј... ако во дадениот момент не сум можел да кренам, не значи во наредните 9 пати по ред ќе кренам веднаш.
И дај бе чоек, олабај малку, среди си го животот, почни да гледаш огласи за работа ако ништо друго. Милион пати ти посочив што е проблемот. Немој мене нон-стоп да ми го префрлаш истиот.
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
1.010
Поени од реакции
2.283
Кајги,се кладев со другари дека ќе издржам 5 дена без цигари и алкохол,и да ИЗДРЖАВ 5 дена без цигари и без алкохол:vozbud:,5 ДЕНАА без цигара еее умрев значи па уште на кафе сите кога ќе запалеа по една и уште се лигушат пред мене маме ви ебам,одам да гледам фудбал сите пиво пијат ја цедевита,се погоди и роденден на мој другар каде сите се направија дрва само јас си пиев кока кола,фанта и остали срања,знаеш ли колку е тешко кога дома гледаш пакло цигари а си ветил дека не смееш да запалиш? кога сите те молат да пиеш а ти само викаш НЕ а душата ти плаче да се напиеш?Ама успеав за инает од сите и некако се почувствував горд на себе си и затоа вечер има штека цигари да испушам и камен да се направам.:D
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Дадов книга (всушност, самата си ја зема) на снаата што и јас ја немав прочитано.
Ја прочитала и сеа ми вика мислела дека нема да ми се свиѓа (?) и ќе ми даела друга да прочитам.
Другата ми ја раскажа и на крајот ја прашувам „како се вика?“
Ми кажа нешто, го забораив насловот, ама авторот сеуште ми ѕвони во глава.
Сузана Турунџиева.
 
Член од
16 јуни 2014
Мислења
314
Поени од реакции
797
Кајги !
Мислам дека само кај нас е волку застапено ова искачањево секој ден... сите пицнати, кој на кафе, кој на журка негде, кој корзо си праи... небитно е кој ден е - работен/неработен сеедно... викенд? ма што има врска... имаат пари луѓево,секаде е full секој ден !
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.653
Поени од реакции
34.941
Драга,

денес влегов во такси, али подобро да киснев на дождот отколку да го трпам тоа чичето, типацот
се имаше накркано лук како да е крај на светот, пола саат здив не можев да си земам откако
излегов :pov:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom